Muminkova maminka díky své kabelce vyřeší sebevětší patálii a pro všechny případy v ní nosí i náhradní pár ponožek, které sama upletla na verandě za dlouhých letních večerů...
Petr Babák je v českém prostředí známý zejména jako grafický designér, ale často a rád se vyjadřuje také psanou formou. Kniha Pravdivé texty (1997–2023), jejímž editorem je Jaroslav Tvrdoň, představuje výběr z velkého objemu Babákových textů.
Přesně 1. října uplyne 5 let od smrti Karla Gotta. Kniha „Příběhy skryté za písněmi KG“ vychází právě k tomuto výročí a je kupodivu první, která se zabývá jeho písněmi.
Skotsko znamená pro mnoho lidí opravdu hodně; je to vlast předků, duchovní domov a místo, které si návštěvníci zamilují a které jim změní život.
S tímto průvodcem z proslulé edice Lonely Planet se dostanete přímo k srdci země!
Kniha, na jejíž přípravě se podíleli Martin Mádl, Radka Heisslerová, Tadeáš Kadlec, Sylva Dobalová a Petra Zelenková, pojednává o projektech hraběte Jana Jáchyma Slavaty z Chlumu a Košumberka (1635–1689).
Texty historika umění Petra Kováče doplňují studie nejvýznamnějších znalců evropského umění 12. a 13. století z České republiky, Francie, Německa a USA. Kniha obsahuje také antologii středověkých dokumentů, které se týkají stavební a umělecké praxe.
Šl* jsme to nahlásit je sborníkem 12 výpovědí přeživších sexualizovaného násilí a jejich zkušeností s nahlašováním. Výpovědi zpracované do komiksu střídají kritické texty odbornic z různých odvětví.
Ayrtona Sennu obdivovali přátelé i soupeři, získal si sympatie miliónu fanoušků po celém světě, ale nejednou neváhal vytlačit své soupeře z trati nebo se postavit autoritám v motorsportu i politice. Jezdil tak, jak žil – vždy na plný plyn.