Překlad knihy Emanuela Laskera o jeho zápase o mistra světa v šachu s Jose Raul Capablancou z roku 1921. Kniha je doplněna Capablancovým pojednáním o zápasu Lasker - Schlechter z roku 1910.
Turnajová kniha slavného turnaje v New Yorku 1924. Hrálo 11 účastníků každý s každým dvoukolově. Zvítězil ve velkém stylu Dr. Emanuel Lasker, který získal 16 bodů z 20 a ve svých 55 letech hrál jako v dobách největší slávy.
První mistr světa, pražský rodák Wilhelm Steinitz, 1836-1900, byl originálním šachistou a stejně tak originální osobností, která i po více než 100 letech přitahuje šachové nadšence.
Mezinárodní mistr a zkušený trenér David Kaňovský ve své nové knize předkládá čtenářům sto příkladů ve kterých je prvořadým úkolem přijít na to, proč je tah zahraný v partii chybou. Přičemž se nemusí jednat o zaváhání taktické..
Kniha má 180 stran a naleznete v ní 25 komentovaných partií, na kterých jsem se snažil co nejvíce a především co nejpřehledněji (a samozřejmě také metodicky) ukázat základní myšlenky a principy související s touto typovou pozicí.
O Paulu Morphym (1837-1884) byly napsány desítky knih a Maróczyho dílo patří k těm nejzdařilejším. Oba díly obsahují celkem 290 komentovaných partií, uspořádaných chronologicky od roku 1849 do 1869, kdy Morphy skončil svoji šachovou kariéru.
O Paulu Morphym (1837-1884) byly napsány desítky knih a Maróczyho dílo patří k těm nejzdařilejším. Oba díly obsahují celkem 290 komentovaných partií, uspořádaných chronologicky od roku 1849 do 1869, kdy Morphy skončil svoji šachovou kariéru.
Kniha obsahuje 100 vyhraných Rubinsteinových partií uspořádaných chronologicky od roku 1907 do 1931. Obsahuje také krátkou biografii Rubinsteina, přehled jeho výsledků, na konci rejstřík hráčů a zahájení.