Několik zkušených policistů a jejich rodinných příslušníků spáchá sebevraždu nebo zahynou za záhadných okolností. Sabina Nemezová, komisařka Spolkového kriminálního úřadu, tuší mezi jednotlivými případy souvislost.
Novinka bestsellerové švédské spisovatelky Malin Persson Giolito, autorky oceňovaného thrilleru Tekutý písek. Ve Varinge je snadné zemřít, ale zatraceně těžké žít. Na opuštěné hřiště se tiše snáší sníh.
Eloy Moreno tvrdí, že když navštívil Island, tamní krajina ho fascinovala natolik, že ho okamžitě napadlo: tady by se mohla odehrávat nějaká reality show.
Pro šest amatérských pekařů a pekařek je účast v soutěži Týden pečení splněným snem a jsou připraveni udělat naprosto vše pro to, aby vyhráli. Jenže pro slavnou moderátorku Betsy Martinovou znamená toto klání mnohem víc.
Dvě různé vraždy, dvě odlišná místa činu, dvě oběti bez jakéhokoli vztahu – zdá se, že oba případy spojuje jen fakt, že je vyšetřují bostonská policistka Jane Rizzoliová a patoložka Maura Islesová.