Autor v této kontroverzní knize tvrdí, že demokracie by měla
být posuzována podle svých výsledků – a ty nejsou dostatečně dobré. Stejně jako mají obžalovaní právo na spravedlivý
proces, mají občané právo na kompetentní vládu.
Investigativní reportér webu Odkryto.cz Jiří Hynek, který předtím v ČT přes 20 let mapoval vliv ruských oligarchů na českém území, vám odhalí temné stíny ruských aktivit v ČR.
Habsburkové vládli v Evropě 640 let, není proto divu, že mnoho členů tohoto rozvětveného rodu proslulo spíše nechvalně. Některé pouze fascinovaly různé kuriozity, jiní překročili hranici šílenství.
Kniha zkoumá současnou kulturní a společenskou situaci a to, jak může život dnešních dospívajících naplněný tlakem vést k úzkosti, depresi a nakonec sebevraždě.
Kniha představuje sbírku esejů známého autora, který se skrze různé literární formy (rozhovory, novinové eseje, úvahy) zamýšlí nad problémy moderní společnosti.