Průvodce po osudech vymírajících jazyků a mizejících národů všech obydlených kontinentů. Společně s autorem navštívíme severní Austrálii, Etiopii, Gotland, Jordánsko, trojmezí Brazílie, Guyany a Venezuely i další úchvatná teritoria naší planety.
„Koho jsem potkal, co jsem viděl, leccos i zkusil a mnohé zažil...“ Tak charakterizuje Petr Voldán knihu, ve které vás vyzývá – pojďte si povídat. V řádcích se zrcadlí šestadvacetiletá zkušenost s rozhlasovým mikrofonem.
Poznat Vietnam zblízka, uvidět a hlavně prožít, jaký je… Tato netradičně pojatá knížka není klasickým cestopisem seznamujícím s památkami daného místa.
Kniha „Galapágy - Začarované ostrovy“ tvoří pátý díl edice „Plavby za dobrodružstvím“ a popisuje zážitky z návštěvy stále činných sopečných ostrovů Galapážského souostroví.
„Na ostrově pirátů“ je čtvrtou knihou edice „Plavby za dobrodružstvím“. Je plna příhod a zážitů z plavby z ostrůvku Taboga na proslulý ostrov pirátů – Isla del Coco. Je zajímavým pokračováním mé první sólo plavby kolem světa.
Šimon Polský (arm. Simeon Lehaci), který pocházel z arménské diaspory v Polsku. V letech 1608–1618 podnikl několik cest po východní a jižní Evropě a po Osmanské říši s cílem navštívit slavná poutní místa.
Druhá kniha Milana Martince pojednává o jeho dalších čtyřech velkých výpravách na kole, které uskutečnil v průběhu posledních čtyř let. Volné pokračování knihy Kolmo na Moskvu.
Kniha čtenáře zavede do divoké přírody západní Kanady a Aljašky. Tříměsíční putování začíná v Britské Kolumbii a v amerických státech Washington a Montana.