Ve 102 letech patří Jiří Švenger k posledním žijícím veteránům druhé světové války. Rodák z Čáslavi v roce 1939 — kvůli svému židovskému původu — uprchl z okupovaného Československa na Britské ostrovy a na podzim 1941 vstoupil do RAF.
Emeritní kapitán plzeňské kriminálky František Müller znovu otevírá osobní archiv a dává nahlédnout do momentů, v nichž zdánlivé detaily nabývají zásadních významů a kdy intuice zkušeného kriminalisty rozhoduje více než složka plná důkazů.
Básnická kniha Viktor je v jistém slova smyslu sebevražedná – Kamil Bouška v ní plnou vahou svého autorského já masakruje obraz básníka jako empatické niterné bytosti a ušlechtilého komentátora světa.
Historik a archeolog Petr Charvát ve své knize sleduje vývoj státnosti na českém území od nejstarších raně středověkých dokladů až po vrcholné rozvinutí knížecí moci za vlády Břetislava I.
Román, rámovaný dvěma bouřemi, hurikány Irene a Sandy, a prosycený úzkostí vypravěče, je působivou
výpovědí o současné Americe i o křehkém, zranitelném egu dnešních mladých mužů.