Nová nahrávka Psa baskervillského ! Ladislav Frej jako Sherlock Holmes a Vladimír Javorský jako doktor Watson řeší nejslavnější detektivní příběh z pera sira A.C.Doyla.
Autor píše o Praze jako o jednom z center intelektuálního a uměleckého života Rakousko-Uherska. Připomíná specifickou pražskou atmosféru, v níž se mísí český, německý a židovský živel.
Děj fantasy románu se odehrává částečně v naší současnosti, ale především v magickém světě Fionavar. Je to příběh pětice studentů, které do „prvního světa Tapiserie“ přivede pomocí kouzel mág Loren Stříbroplášť.
Pět studentů, které známe z prvního dílu, žije v pohodlí a blahobytu, ale po zkušenostech s paralelním světem jim něco chybí. Když je pak Jennifer napadena temnými silami z Fionavaru, rozhodnou se přátelé vrátit se na druhou stranu.
Dickův román, který výjimečně nespadá do kategorie sci-fi, je psychologickým dramatem o jednom milostném trojúhelníku a napjatých vztazích několika vyšinutých jedinců, odehrávajícím se v Kalifornii padesátých let.
Autor ve své knize zaznamenal svůj osamocený let z východního pobřeží Ameriky do Kalifornie nejen jako letecké dobrodružství, ale také nezapomenutelnou cestu k objevení sebe sama.
Silně autobiografický román je obrazem nejen tvůrcova pohnutého života, ale i neméně pohnutých osudů jeho vlasti v podstatě v průběhu celého tohoto století.