Rozhovor o hledání kořenů v tradicích a mystice legend rodného kraje a o pokoře k Božímu veškerenstvu s fotografickou esejí o obrazech světa viděných jako mapy nebe i země.
Přečti si, jak se Cristiano Ronaldo vypracoval z kluka, co nakopával v ulicích Madeiry plastové láhve v evropskou fotbalovou ikonu a jednoho z nejslavnějších sportovců světa. Čím je tak mimořádný?
Knížka je hledáním východiska pro nové pojetí výuky knižní vazby. Toto pojetí je zaměřeno na výuku konstrukce knižní vazby jako na výuku estetického prvku uměleckořemeslného objektu.
V tomto atlase se můžete seznámit se stovkou stromů, které rostou v lesích, parcích a zahradách střední Evropy. Portréty jednotlivých druhů doplňují překvapivá fakta a zajímavosti.
Šumavou s chutí - netradiční průvodce nejen po atraktivních turistických místech ale hlavně po vyhlášených a oblíbených restauracích, kavárnách, bistrech a cukrárnách, které zpříjemní putování po Šumavě. Autorem fotografií i textů Marie Šlehoferová.
Soubor textů Umění bez daně. Umění v éře planetární občanské války českým čtenářkám a čtenářům poprvé v ucelenějším souboru představuje myšlení významné německé umělkyně, dokumentaristky a intelektuálky Hito Steyerl.
Istanbul, jedno z nejvíce fascinujících a nejrušnějších měst na světě, se rozprostírá na dvou kontinentech. Průliv Bospor, který spojuje Černé moře s Marmarským, ho rozděluje na část evropskou („thráckou“) a asijskou („anatolskou“).
This book, expertly compiled by Gallery Director Roman Musil and his team, introduces some of the finest works of Czech Cubism to an international audience.