Přírodovědec, poutník a vypravěč Miloslav Nevrlý, autor Knihy o Jizerských horách a Karpatských her, v Chválách Zadní země líčí své pocity a zážitky z dob, kdy České Švýcarsko ještě nebylo národním parkem, ...
Kniha humorných fejetonů i citlivých úvah, zamyšlení nad každodenní realitou. Ideální kapesní formát předurčuje knihu díky krátkým kapitolám k odpočinkovému čtení ve chvilkách volného času.
Dr. Jiří Baum, přírodovědec a cestovatel, navštívil mezi oběma velkými válkami téměř všechny světadíly, později cestoval i s manželkou Růženou Baumovou. O svých cestách napsali řadu knih i článků do časopisů.
Když se Mia ve svých osmatřiceti letech ocitne na prahu vyhoření, dá výpověď v práci a odjede do Japonska za svou spřízněnou duší Sei Šónagon, dvorní dámou a básnířkou, která žila před tisíci lety.
„Prohlížím-li své knížky po letech, mohu s klidným
svědomím říct, že jsem je neodflákl, nehonil se za nějakými barevnými
efekty, že jsem se v nich snažil zanechat kus svého srdce.
Příběh, který se vám chystám odvyprávět, je tak běžný, že se mohl stát i vám. Naše životy jsou nabité prací, rodinou, sportem – a pak najednou prázdno. Vyhoření.
Proč se patnáctiletý kluk sebere a jde na kole do Marseille? Protože může. A třeba po přečtení téhle knihy namažete řetěz, sbalíte náhradní duše a větrovku a vyrazíte přes Alpy taky.
Proč právě Švýcaři vypilovali hotelový byznys na absolutní špičku? Které hotely musíte ve Švýcarsku rozhodně zažít a proč to zdaleka nejsou jen přepychové pětihvězdičkové paláce?
Překvapivá a zábavná cesta za poznáním do země protikladů. Německý spisovatel Ilija Trojanow, který v Indii přes šest let žil a zevrubně ji procestoval, nabízí osvěživě svébytný pohled na současný indický všední život.
Brusel jako hlavní město pomáhá Belgičanům zviditelnit se. Díky postavení neoficiálního „hlavního města Evropy“ lidé na celém světě konečně vědí, kde jejich zemi hledat na mapě.