Jezdíte rádi na rodinné výlety a zároveň se zajímáte o vulkanologii? Zdá se vám, že takové dva koníčky nelze spojit? Představujeme vám originálního turistického průvodce po českých sopkách.
Autor své knize popisuje nejen zážitky ze své cesty, ale také se věnuje historii výstavby železnice, tolik medializované v 70. a 80. letech minulého století.
Kajruwán byl pro rok 2009 vyhlášen pod ochranou UNESCO městem islámské kultury. Autor se podrobně zabývá nejen jeho vznikem a historií, ale zabývá se i myšlenkou souvislostí s Prahou.
V dalším svazku oblíbené edice Navštivte... tentokrát navštívíme rodné domy našich významných osobností z kulturního, vědeckého i politického života. Zavítáme do rodiště například Karla Čapka, T.G.Masaryka, J.E.Purkyně aBohuslava Martinů.
Osmdesátistránková publikace klade důraz na fotografickou dovednost slavné cestovatelské dvojice. Byla sestavena a připravena k cizojazyčnému vydání oběma autory v roce 1962.
V bohatém výběru turistických průvodců Prahou je stále ještě dosti vzácná publikace, která by důvěrně oslovila nejen návštěvníka našeho hlavního města, ale i rodilého Pražana.
Kniha Pražské synagogy si všímá historie i nové podoby sedmi nejvýznamnějších pražských synagog. Přináší podrobný umělecko-historický popis těchto unikátních památkových objektů židovské Prahy doplněný bohatou fotografickou dokumentací.