Gotrek a Felix: neopěvovaní hrdinové Říše nebo pouze obyčejní zloději a vrazi? Pravda možná leží někde uprostřed a záleží čistě na tom, koho se zeptáte… Kdysi společníci na těch největších dobrodružstvích, Gotrek a Felix se již dávno rozešli.
Zpívat bříze je lyrickým příběhem kontrastů. Mládí a stáří, naivity a cynismu, příliš velké snahy a přílišné pasivity. Ale hlavně je příběhem o naději a léčivé síle přírody, o setkání, které dokáže změnit pohled na minulost i budoucnost.
Dezinformace a hate speech se staly běžným tématem
našich diskusí. Povědomí o rizicích spojených s těmito
fenomény však roste úměrně s nejistotou, zda jsme jim
schopni porozumět, natož efektivně čelit.
Po souhrnném vydání Čapkovy korespondence v jeho sebraných spisech v roce 1993 a navazujícím dodatku „Vám oddaný...“ (ARSCI, 2007) je tu dalších 186 knižně nepublikovaných dopisů 85 adresátům a souvisejících 26 dopisů cizích.
Třetí letošní číslo opět tradičně reflektuje soutěžní sekce Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech ve dvou textech Jaromíra Blažejovského. ...
David Lynch nás v knize zve do svého zákulisí a tak trochu mimo tento svět. Kniha je směsicí Lynchových vzpomínek na zásadní okamžiky jeho života, které vytahuje na povrch světa nahodile, podobně jako když rybář vytahuje z vody právě ulovené ryby.
V Pekle se vrací na scénu proslulý harvardský symbologista Robert Langdon. Děj se odehrává v Itálii a v centru dění se ocitá jedno z nejtajemnějších děl světové literatury, Dantovo Peklo.
Ondřej s partnerkou Monikou přijíždí do rodných Rychlebských hor. Zdědil tu dům po babičce a těší se, že mu to do života přinese nové příležitosti. Vrací se také Jan, který s sebou ale místo nadějí veze staré rány.