Život, láska, samota, nicota, smrt. Tak je to jednoduché. Velká slova, nepotlačitelný patos, opatrná nostalgie. Úporné, zbytečné, i proto úsporné. Zmatené pravdy v lehkém oparu travestie. Nad propastmi nezbývá než létat.
První leporelo s dětskými říkankami od písničkáře Pokáče! Dvacet zvířátek - dvacet hravých básniček a dvacet vtipných ilustrací. Pobaví děti i jejich rodiče.
Pokáčův první zpěvník obsahuje noty, akordy na kytaru a ukulele a texty 46 písní oblíbeného písničkáře, mezi nimi například Mám doma kočku, V lese, Matfyzák na discu nebo Rád chodím na poštu.
Sbírka sedmi nejznámějších pohádek pro nejmenší, odvyprávěných jako básničky. Žádné zkratky, ale plnohodnotné pohádky s kompletním dějem a dlouhé právě tak, aby každá z nich vystačila na přečtení dětem před spaním.
Sbírka básní (poprvé vyšla v roce 1913), v níž teprve dvaadvacetiletý autor bilancuje svůj život a z pozice zmoudřelého člověka a vzpomíná na své mládí. S autorovými ilustracemi.
Tahle kniha je k autorčiným pětašedesátinám. Ne že by věk hrál v poezii nějakou roli, ale těch pětačtyřicet let, 1977–2022, kterými se kniha probírá, důležitých je.