Nález lidských ostatků v podunajských lesích přivede Barbariče na stopu bezohledných lupičů a překupníků s otroky. Notář musí povolat na pomoc Steina a Jaroše. Společně putují do Prešpurku, který se po pádu Budína stal hlavním městem Uher.
Tadeáš z Příhraz přijíždí do Sadské, aby se na přání samotného panovníka Václava II. ujal objasnění podivných úmrtí místních šlechticů. Nešťastné náhody se záhy mění v úkladné vraždy, kterých navíc přibývá.
Okouzlující detektivka ze starých dobrých časů pro fanoušky Agathy Christie. Středověké sídlo, mrtvé tělo a podezřelá čokoláda? Zavolejte Lady Eleanor Swiftovou! Na podzim roku 1920 si lady Eleanor slíbila, že si od vyšetřování vražd dopřeje pauzu.
Severská krimi z opravdového severu… Victoria Pilz Bannister Muravieffová z Anchorage na Aljašce byla před jednatřiceti lety odsouzena za vraždu svého sedmnáctiletého syna Williama. O tom, že zapálila vlastní dům, nikdo nepochyboval.
Dvanáctý případ pro komisaře Dupina, milovníka tučňáků a kofeinu, rodilého Pařížana za trest přeloženého do Bretaně – na konec světa. Komisař Dupin a jeho žena Claire tráví líbánky na Loiře.