Pražské okénko Stanislavy Jarolímkové na portálu Praha křížem krážem již déle než rok nabízí zajímavosti z pražských ulic, náměstí a zákoutí a autorka se nyní rozhodla vytvořit i knižní verzi.
Knižní vydání stejnojmenného blogu, který získal cenu Magnesia Litera Blog roku 2022. Autorka žije už déle než pětadvacet let v řeckém kraji Epirus, provdala se tam, založila rodinu a našla štěstí.
„Neznám jinou zemi na světě, kde by se na tak malé ploše našlo tolik různorodých tajemných míst.“ Místa, o nichž se dočtete, autorka osobně navštívila, aby podala svědectví o jejich stavu a působení na lidskou psychiku.
Když se Mia ve svých osmatřiceti letech ocitne na prahu vyhoření, dá výpověď v práci a odjede do Japonska za svou spřízněnou duší Sei Šónagon, dvorní dámou a básnířkou, která žila před tisíci lety.
Už přes tisíc let míří lidé ze všech koutů Evropy do Santiaga de Compostela. Ladislav Zibura tam poprvé putoval v osmnácti letech a teď se do Španělska vydává znovu – za vzpomínkami, dobrodružstvím a příběhy poutníků z celého světa.
Vydejte se s námi ven! Auto nechte doma. Jedeme vlakem, jdeme pěšky. S batohem a svačinou, do lesa, do hor i kolem řek, v zimě i v létě. Opusťte na chvíli civilizaci a vezměte děti za dobrodružstvím, které čeká za humny.
Chystáte se do Moldavska a Podněstří? Pak brzy zjistíte, že na českém trhu nejsou prakticky žádné aktuální publikace, které by vás na tuto cestu připravily.
Autor knihy studoval v letech 1975 až 1980 v Leningradě, dnešním Sankt Petěrburgu, v tehdejším Sovětském svazu. Tedy v normalizační době, kdy oficiální názory byly nějaké a skutečnost odlišná.