Nový fotbalový hrdina a idol se do Manchestru vydal ve šlépějích svého otce Alfa-Ingeho, který u Citizens na počátku našeho století hrál s kapitánskou páskou.
„Žiju si svůj sen a nikdy se z něho nechci probudit.“ Autor knihy nejdříve pátrá ve Funchalu, hlavním městě Madeiry, ‚Zeleného ostrova‘, po prvních krůčcích chlapce s velkým snem, aby se s ním pak osobně setkal v Madridu.
Kniha vzniká spolu s celovečerním filmem Hříšník. Ten mapuje kariéru a životní příběh jednoho z nejlepších fotbalistů české historie Tomáše Řepky. Na bývalého kapitána Sparty vzpomínají nejen čeští spoluhráči, ale i hvězdy z anglické a italské ligy.
Životní příběh hokejového bouřliváka Miroslava Fryčera (1959). Jeho velkým snem bylo hrát v Kanadě, ale na počátku 80. let měl jedinou možnost, jak si ho splnit. Emigrovat. Stal se jedním z prvních Čechů v NHL.
Autor knihy nejdříve pátrá ve Funchalu, hlavním městě Madeiry, ‚Zeleného ostrova‘, po prvních krůčcích chlapce s velkým snem, aby se s ním pak osobně setkal v Madridu.
Výpravná kniha píše o obyčejném, a dokonce chudém, chlapci z portugalské Madeiry. I na ‚Zeleném ostrově‘ autor pátrá po prvních krůčcích fotbalového génia.