Co je u nás nového...

Navštivte nás na veletrhu Svět knihy

Horoměřice 25.4.2018

Zveme Vás na letošní 24. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha na Výstavišti Holešovice ve dnech 10. – 13. 5. 2015. Letos je ve znamení komiksu i tématu Převratné 20. století. Čestným hostem je země Izrael. Lístky letos poprvé k zakoupení online bez fronty!

Více informací »

 

Doprava zdarma - akce Kniha ti sluší

Horoměřice 23.4.2018

Pojďte s námi opět oslavit Světový den knihy a autorských práv! Jako podporu akce Kniha ti sluší jsme si pro vás připravili dárek v podobě dopravného zdarma.

Více informací »

 

První Velký knižní čtvrtek v roce 2018 nabídne 15 novinek napříč žánry i generacemi čtenářů

Patnáct pozoruhodných nových titulů přinese na pulty českých knihkupců oblíbený Velký knižní čtvrtek. Letos, ve čtvrtek 15. března, se uskuteční už potřinácté. Česká a světová beletrie, krimi, populárně-naučná literatura i literatura faktu, memoáry, poutavé knížky pro děti a mládež. V exkluzivní kolekci si tu „svou“ knihu může najít opravdu každý.  Velký knižní čtvrtek usnadňuje orientaci v novinkách na knižním trhu a nabízí výběr toho nejlepšího napříč žánry i generacemi čtenářů. Tradičně nebude chybět atraktivní doprovodný program.

Výběr velkočtvrtečních titulů »

 

Důležité termíny Vánoc 2017

Horoměřice 10.12.2017

Vánoce se kvapem blíží, proto jsme pro vás připravili přehled důležitých termínů pro objednání knížek z našeho internetového knihkupectví, aby k vám dorazily do Štědrého dne.

Více informací »

 

Dny dopravy zdarma

Horoměřice 13.11.2017

Nejvyšší čas začít myslet na vánoční dárky!

Více informací »

 

Týden se slevou 20 %!

Horoměřice 11.9.2017

Sleva 20 % na celý sortiment 11. - 17.9 2017. Nevztahuje se na dárkové poukazy.

Více informací »

 

Tři dny dopravy zdarma!

Horoměřice 5.9.2017

Doprava zdarma na všechny objednávky uskutečněné 5. - 7.9. 2017 s adresou doručení v České republice.

Více informací »

 

Důležité termíny letošních Vánoc

Horoměřice 13.12.2016

Vánoce se kvapem blíží, a proto jsme pro vás připravili přehled důležitých termínů pro objednání knížek z našeho internetového knihkupectví, aby k Vám dorazily do Štědrého dne.

Více informací »

 

Adventní soutěžení o podepsané knížky

Horoměřice 1.12.2016

Hezké dny Adventu si zpříjemněte každodenním soutěžním překvapením. Po celý rok jsme na Vás pamatovali a při setkání s autory jsme pro Vás nechali vlastnoručně podepsat jejich bestsellery.
Nyní máte možnost zkusit  tyto knihy vyhrát a některé z nich získat ještě pod stromeček. Pokud raději nadělujete dárkové vouchery nebo e-knihy, najdete je v našem adventním kalendáři také.

Více informací »

 

Velký knižní čtvrtek již podesáté!

Horoměřice 7.9.2016

V tento den vybraní nakladatelé v rámci akce Velký knižní čtvrtek již podesáté uvedou na trh patnáct novinek, které patří k tomu nejlepšímu, co se na podzimní knižní sezónu chystá. Všichni si přijdou na své – od malých čtenářů, přes milovníky krimi, románů, literatury faktu atd. Velký knižní čtvrtek koordinuje knižní distribuce Kosmas, která akci iniciovala a zorganizovala poprvé v roce 2011. Inspiraci nalezla ve Velké Británii a v jejich tzv. „super Thursday“.

Více informací »

 

Inventura skladu 1.8. - 5.8.2016

Horoměřice 26.7.2016

Ve dnech 1.8. - 5.8. bude probíhat inventura na všech našich skladech. Expedice bude v těchto dnech zastavena.

Více informací »

 

Komu kniha sluší nejvíce? Pomohli jste nám vybrat vítěze!

Horoměřice 1.7.2016

V dubnu v našich kamenných prodejnách proběhla ke kampani Kniha ti sluší výtvarná soutěž pro děti. Nadšení a invence mladých čtenářů - malířů nás ale natolik ohromila, že jsme se rozhodli s vaší pomocí najít absolutního vítěze tohoto výtvarného klání. A máme výsledky!

Více informací »

 

Kosmas je letos knižním partnerem Colours of Ostrava

Horoměřice 22.6.2016

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic - bývalém areálu hutí, dolů a železáren. První ročník proběhl v roce 2002 a v roce 2015 jej navštívilo přes 43.000 lidí. Kosmas je knižním partnerem festivalu.

Více informací »

 

17. května 2016 jsme oslavili 17. narozeniny!

Horoměřice 17.5.

Narozeniny slavíme moc rádi a taková sedmnáctka, to je zkrátka velký důvod k oslavě!

Více informací »

 

Kniha ti sluší

Horoměřice 18.4.2016

Kosmasu samozřejmě také kniha sluší, takže slavíme - a vy získáte dárky k objednávkám a bonusy navíc!

Kampaň ke Světovému dni knihy a autorských práv, do které se již tradičně Kosmas zapojuje, má letos nově také dobročinný rozměr. Za nákupy knih v knihkupectvích zapojených do projektu získáváte unikátní nahrávku autorského čtení s názvem Kniha ti sluší, na němž známí čeští spisovatelé načetli ukázky ze své tvorby. Výtěžek z prodeje CD audio, která knihkupci a knihovníci pro své čtenáře zakoupí, získají Světluška Nadačního fondu českého rozhlasu a Nadace Leontinka. Peníze budou využity na zpřístupňování knih lidem se zrakovým postižením. 

Více informací »

 

Bazar aneb knížky s příběhem

Horoměřice 7.3.2016

V Kosmasu se okolo knížek točí úplně všechno. Hlavně se tedy u nás točí spousta knížek. A občas se stane, že při tom koloběhu přijde některá z nich k drobnějšímu úrazu, který ji tak trochu diskvalifikuje. My jsme se rozhodli i tyto knížky, které už nejsou zcela bezvadné, nabídnout vám, čtenářům, kteří si některé z nich třeba adoptujete i s drobnou vadou.

Více informací »

 

Slavíme přestupný rok dopravou zdarma!

Horoměřice 29.2.2016

Přestupte s námi na dopravu zdrama. Platí pro celou Českou republiku na objednávky vytvořené 29.2.2016.

Více informací »

 

Osobní odběry na Slovensku

Horoměřice 1.2..2016

Vyslyšeli jsme přání našich slovenských zákazníků a zavedli pro vás novou službu - osobní odběr na Slovensku, pro který využíváme síť výdejních míst společnosti Zásilkovna.cz.

Více informací »

 

Výsledky soutěže o pobyt na Janově boudě

Horoměřice 17.12. 2015

Od května do listopadu probíhala soutěž o pobyt na Janově boudě, nově zrekonstruované malebné horské boudě s celoročním provozem v krásné obci Dolní Dvůr, 6 km od Vrchlabí. Každý měsíc vyhrál zákazník, který u nás utratil nejvíce za e-knihy a audioknihy ve formátu MP3.

Více informací »

 

Jsme zelení!

Horoměřice 30.6. 2015

Naše společnost se zapojila do projektu Zelená firma a umožňuje svým zaměstnancům zbavit se ekologickým způsobem vysloužilých drobných elektrospotřebičů a baterií, čímž rozšiřuje svoje aktivity v oblasti ochrany životního prostředí.

Více informací »

 

Vyzvedněte si svou knížku na pobočkách Zásilkovny a Zásilkomatu

Osobní odběry jsou mezi našimi zákazníky čím dál tím populárnější a tak jsme přišli s jejich významným rozšířením. Od konce března 2015 si tak naši zákazníci mohou své zásilky vyzvednout na některém z odběrních míst sítí Zásilkovna a Zásilkomat.

Více informací »

 

Jsme mobilní!

Praha 19. 11. 2014

Protože jdeme s dobou, tak jsme pro vás připravili mobilní verzi e-shopu. Ten, kdo přijde na stránky Kosmas.cz z mobilního telefonu nebo tabletu, bude automaticky přesměrován na nový mobilní Kosmas.

Více informací »

 

Knižní menu 2013: Nejočekávanější knihy roku 2013

Praha 16. 1. 2013

Internetové knihkupectví Kosmas.cz ve spolupráci s nakladateli připravilo výběr toho nejzajímavějšího, co se chystá v roce 2013 na knižní pulty: Coelho, Sedláček, Kryl, Rawlingová, Nesbo, Kepler, Mitchell, Frenchová, Taleb, Lichožrouti, Poseroutka... Těšte se s námi.

Více informací »

 

Knižní trendy loňského roku

Praha 6. 1. 2013

Velmi rádi sledujeme, jaké knihy prodáváme a objevujeme prodejní trendy. Rádi bychom se s vámi podělili o pár čísel, grafů a obrázků, které ilustrují zásadní knižní trendy 2012.
Podívejte se s námi, zda jsou populárnější knihy o psech či kočkách, knihy kterých prezidentských kandidátů bodují a zda se knihy prodávají lépe než filmy, které na jejich základě byly natočené.

Více informací »

 

Dárek, který nebudete muset balit: Darujte e-knihu nebo audioknihu mp3 ke stažení

Praha 29. 11. 2012

S novinkou, jak jednoduše a na posledních chvíli obdarovat své bližní, přichází na předvánoční trh jako první internetové knihkupectví Kosmas.cz. Nově u veškerého zboží v elektronické podobě nabízí možnost zakoupit jako dárek. Po zakoupení obdrží obdarovaný dárkový mail s kódem, se kterým si svůj dárek na Kosmas.cz vyzvedne.

Více informací »

 

Kosmas.cz rozjel prodej audioknih ke stažení

Praha 26. 11. 2012

Před rokem internetové knihkupectví Kosmas.cz úspěšně zahájilo prodej e-knih a nyní o víkendu rozjelo prodej audioknih ve formátu mp3 ke stažení. Kosmas je tak prvním knihkupectvím, kde si čtenáři mohou zakoupit knihy ve všech podobách. Prvních 500 registrovaných zákazníků obdrží jednu audioknihu zdarma.

Více informací »

 

Velký knižní čtvrtek je zpět!

Praha 3.9. 2012

Dvanáct nejlepších knižních titulů roku vyjde opět v jeden den – těšte se na čtvrtek 11. října. Velký knižní čtvrtek koordinuje knižní distribuce Kosmas, která akci iniciovala a zorganizovala úspěšně již loni.

Více informací »

 

Novinka na e-knižním nebi: Dvojjazyčné e-knihy

Praha 28.8. 2012

Kosmas.cz a nakladatelství Argo představují naprostou novinku na českém trhu: oblíbené česko-anglické bilingvní knihy speciálně upravené pro elektronické čtení ve formátu ePub a mobi.

Více informací »

 

2012 Podíl prodejů e-knih na Kosmas.cz rychle roste

Praha 4.6. 2012

Za prvních pět měsíců roku 2012 se prodalo v internetovém knihkupectví Kosmas.cz 10.684 elektronických knih, podíl obratu e-knih na celkovém obratu internetového knihkupectví dosáhl již 5,2 %. V minulém roce tvořil podíl e-knih na celkovém obratu 1,5 %.

Více informací »

 

 Knižní menu 2012

Praha 16.1. 2012

Jaké knihy se budou číst v roce 2012? Ve spolupráci s klíčovými nakladateli vám nabízíme seznam toho nejzajímavějšího, co se chystá v roce 2012 na knižní pulty: Tana Frenchová, Jo Nesbo, Haruki Murakami, Lichožrouti, Simon Mawer a mnoho dalších...

Více informací »

 

Prodej e-knih v roce 2011

Praha 4.1. 2012

Na sklonku minulého roku, dne 4.11., vstoupilo internetové knihkupectví Kosmas.cz na trh s elektronickými knihami. Za dva měsíce se prodalo 3950 elektronických knih, podíl na celkovém obratu internetového knihkupectví za toto období tvoří e-knihy 1,6 %.

Více informací »

 

Knižní zeitgeist aneb Co jsme četli v roce 2011

Praha 3.1. 2012

Jaké knihy se v našem knihkupectví loni prodávaly? Jaké jsou nejočekávanější knihy roku 2012? A jaké záhady zajímají malé čtenáře? Do jakých zemí se cestuje nebo snad o jakých zemích sníme? Ovlivnila nákup knih ekonomická krize? A s kým rádi vaříme? Připravili jsme pro vás několik čísel, které ilustrují trendy čtení v roce 2012.

Více informací »

 

Výsledky prodeje e-knih za první měsíc

Praha 6.12. 2011

Internetové knihkupectví Kosmas.cz vstoupilo na trh s elektronickými knihami dne 4.11. Za první měsíc týdny se prodalo 1970 elektronických knih, podíl na celkovém obratu internetového knihkupectví tvoří e-knihy 1,3 %. Nejprodávanější e-knihou za toto období se stal Stopařův průvodce po Galaxii, následován novinkou Paula Coelha Alef a knižním bestsellerem Cormaca McCarthyho Tahle země není pro starý.

Více informací »

 

Kosmas rozjel prodej e-knih

Praha 6.11. 2011

Internetové knihkupectví Kosmas.cz rozšířilo sortiment o elektronické knihy.  V nabídce jsou e-knihy všech  žánrů v nejrozšířenějších formátech, které uspokojí majitele čteček včetně Kindlů, mobilních telefonů a tabletů.

Více informací »

 

Kosmas spustil novou verzi svého internetového knihkupectví

Praha, 19. 7. 2011

Firma Kosmas spustila novou verzi svého internetového knihkupectví Kosmas.cz, které patří k nejstarším českým elektronickým obchodům. Nezměnilo se pouze logo a design stránek, nová je i celá aplikace a přibyly nové služby.

Více informací »

 

Kosmas - vzdělávání zaměstnanců pro budoucnost 

Společnost Kosmas realizuje projekt v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost

Praha, 13. 6. 2010 

Kosmas úspěšně realizuje projekt „Kosmas – vzdělávání zaměstnanců“ v rámci operačního programu OPLZZ, ve výzvě č.23. Projekt trvá od  srpna 2009 do července 2011.

Více informací »

" -> "

Svět knihy 2018

Lístky letos poprvé můžete zakoupit z pohodlí domova!

Zveme Vás na letošní 24. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha na Výstavišti Holešovice ve dnech 10. – 13. 5. 2015. Letos je ve znamení komiksu i tématu Převratné 20. století. Čestným hostem je země Izrael.

V rámci mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha probíhá také na 400 zajímavých doprovodných pořadů - besed, autogramiád, autorských čtení, dílen, výstav atd. 

Nás najdete na stánku KOSMAS v pravém křídle Průmyslového paláce v pavilonu KOMIKSU. Těšíme se na Vás.

 

Abyste nemuseli stát v dlouhé frontě, letos si můžete  ihned zakoupit lístek online.

 

       

"