Olda z Perlovky a Rozhlas

28. 6. - 31. 12. 2021
Akce

Tipy z rozhlasu od Oldy z Perlovky pro tento týden


Co je odtud vidět

Co je odtud vidět

„Když Selma řekla, že se jí v noci zjevila okapi, věděli jsme, že někdo z nás brzy zemře,“ zahajuje své vyprávění Selmina desetiletá vnučka Luisa. Selmě se dosud zdálo o africké antilopě třikrát a pokaždé potom někdo z vesnice zemřel.

Strážci majáku

Strážci majáku

Román je inspirovaný skutečnými událostmi, je to příběh o osamělosti, izolaci a posedlosti, klaustrofobii a tvrdosti přírody i lidí, o realitě a iluzích a v neposlední řadě i o uchování plamene světla, když všechno ostatní pohlcuje tma.

Ve stínu

Ve stínu

(2x)
Dvě sestry. Jedna krásná, chytrá a úspěšná, druhá její protiklad. Alespoň Lidmila si to o sobě myslí. Celý život všem ustupovala, snažila se být dokonalou dcerou, matkou i manželkou, a přesto je ve svých třiceti nespokojená téměř se vším....

Modrá kočka

Modrá kočka

(2x)
Mnohovrstevnatý román dává život několika různorodým hrdinům, mnichům, jeptiškám, zahaleným tajemstvím, bábám bylinkářkám, silným ženám i chudákům. Druhý román Martyny Bundy jistě potěší milovníky kvalitní literatury a magického realismu.

Prokletý kraj

Prokletý kraj

(3x)
I temná minulost jednou vyjde na světlo. Jelení Horou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru. Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. Gerdu s dcerou k návratu sem přiměl jenom rozvod a nedostatek peněz.