Sekyra

Nakladatel:  Atlantis 2003
Rozebráno
239 Kč
215 Kč

Anotace

Úspěšný autobiografický román o hrdinově návratu do rodné vsi a rodinné minulosti vyšel poprvé v Čs. spisovateli v roce 1966. Nové vydání vychází v rámci autorových Spisů v nakladatelství Atlantis.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)
Ke knize jsem se dostala jen proto, že mi z ní byl zadán vysokoškolský referát. Nedočetla bych ji do konce, kdybych nemusela. Sympatizovala jsem s Vaculíkovým jazykem, jsem totiž také z Moravy. Jinak mě ale kniha nezaujala. Vaculíkův další román Morčata je mnohem lepší.

Přemýšleje nad tímto svazkem nemohu se vyhnout okouzlení Vaculíkovým jazykem, myšlením i názory, v jejichž trefnosti se potkává říznost Thomase Bernharda s jemnou ironií Guntera Grasse stran formy. Podivuhodná kniha, v níž archaismy kloubí se s moderně stavěnými větami, někdy shádlouhými jindy kratičkými, až úsečnými. Nápadité a vynelézavé.

Jediná nevýhoda tohoto svazku jest taková, že něco...

Více
Naopak! Je geniální!
Je to úplně strašně strašně nudná kniha:-/....
Zobrazit další (1)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Vaculíkovou sekyrou všednosti proti kolektivní paměti

(...) Autor a text tvoří jednotu, lhostejno která z této dvojice má převahu. Vaculíkovo svižné a přirozeně působící vyprávění má za sebou velmi propracovanou kompoziční práci. Motivy, které jsou používány jakoby mimochodem, mají své důležité místo v celkovém vyznění Vaculíkova díla. Hodnocení:70 %

Autor/Autorka

Ludvík Vaculík

Český prozaik, fejetonista, publicista, autor manifestu Dva tisíce slov a zakladatel samizdatové edice Petlice.

Jeho literární dráha začala v roce 1953, kdy začal pracovat jako redaktor v oddělení politické literatury v nakladatelství Rudé právo. Od roku 1959 působil ve vysílání pro mládež v Československém rozhlase. Psal také pro Literární noviny a začal psát i prózu. Jeho prvotiny Na farmě mládeže a Rušný dům byli velice úspěšné. Mezi jeho další díla patří například román Sekyra, Morčata nebo Jsem v nebi. Byl mu propůjčen Řád T. G. Masaryka III. třídy. V roce 2008 byl vyznamenán Státní ...

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Sekyra
Autor:
Vaculík, Ludvík
Nakladatel:
Atlantis
EAN:
ISBN:
978-80-7108-237-8
Popis:
1× kniha, vázaná, 174 stran, česky
Rozměry:
15 × 21 cm
Rok vydání:
2003 (4. vydání)