Ke stažení

Dalajlamova kočka

Nakladatel: Synergie 2013
Ihned
149 Kč

Anotace

Maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, se ujme samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(9x)

Vaše hodnocení
Z knížky jsem nadšena! Užívala jsem si ji v klidu na dovolené v jižních Čechách a vychutnala si jí do posledního puntíku. Stojí za přečtení v takovémto klidu a v dostatku času. Duši pohladí, měla jsem vlastně stále úsměv na tváři při jejím čtení, byla jsem blažená a bylo mi opravdu báječně a hned jsem měla lepší náladu a hlavně touhu hledat v...
Více
Když naprosto pominu jedinečnost této knihy, tedy její neobvyklý pohled na svět kočičíma očima v chrámových komnatách samotné Jeho Svatosti, vepsané moudro i labužnický kočičí život, zanechala tato kniha ve mně kromě ostatních báječných pocitů ještě jeden: Chtěla bych být dalajlamovou kočkou.
Nádherně spletitý, něžný a vrnivý příběh, který...
Více
Příběh velmi milou a úsměvnou formou vypráví očima kočky každodenní život v okolí dalajlámy. Nenásilnou formou také představuje základní ideály budhismu a nutí k zamyšlení. Vřele doporučuji všem milovníkům koček i těm, co jen hledají pohodové čtení, které přinese i něco k zamyšlení.
Při čtení této knihy najdete klid a mír v duši spolu s naprosto nenásilným poučením.
Všechny Dalajlamovy kočky jsou pohlazením pro duši i výukou zároveň. Autor velmi čtivým způsobem seznamuje čtenáře se základy budhismu a s cestou, jak se stát jednoduše dobrým člověkem.
Zobrazit další (2)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Dalajlamova kočka
Autor:
Michie, David
Nakladatel:
Synergie
EAN:
Doporučená prodejní cena:
149 Kč
Originál:
The Dalai Lama’s Cat
Překlad:
Vlčková, Petra
Popis:
Elektronická kniha, 247 stran, bez zabezpečení DRM, 1,1 MB ePUB ePUB, 2,6 MB Mobi Mobi, 3,0 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2013