Rozhovor s Franzem Kettem se věnuje především jeho pedagogickému myšlení, které má charakter celistvého vzdělávání zaměřeného k hledání a nalézání smyslu.
Rakouský odborník na extremismus v politice prof. Walter Ötsch a novinářka Nina Horaczek napsali knihu čtivou, strukturovanou a s řadou praktických příkladů, které mohou přispět k tomu, že čtenář pochopí logiku populistického myšlení.
Kniha je souborem celostních metod k biblické práci. Ocení ji především moderátoři skupinové práce s biblickými texty. Představuje 24 metod zaměřených na identifikaci, aktualizaci a práci s tělem.
Felicie a její mladší sestra Beata jsou právě u svého táty ve střídavé péči, když se to stane. Pád z kola a Beata musí do nemocnice. Felicie jde s ní a v prostředí nemocnice přemýšlí o své nové situaci dítěte rozvedených rodičů.
"Misálek" pro děti s jiným pohledem na svět. Nenajdete v něm, co se v jednotlivých částech mše svaté říká, ale pomůže dětem vstoupit do jejího děje a zaujme natolik, že se budou na mnoho věcí samy ptát.
Téměř hororové čtení pro děti o tom, co je a co není správné. Aničce se to povedlo poznat, když začala být stejná uvnitř i navenek a své velké oči, ruce a uši začala užívat jako velký člověk, který chce dělat velké věci.
Ve vzpomínkách a vyprávění prvního ostravsko-opavského biskupa Františka Václava Lobkowicze je zřetelný jeho naprosto jedinečný, laskavý a shovívavý vztah k lidem, bez kterých, jak sám říká, by si nedovedl představit ani svou práci, ani svůj život.
88 obrazových karet cca pohlednicového formátu a příručka 44 didaktických her k rozvoji abstraktního myšlení a porozumění symbolům Bible a křesťanství.