Karel IV. sobě

/ Tomáš Weiss

A začínáme slavit 700. výročí narození slavného Lucemburka, Karla IV. Největší Čech, podle televizní ankety z roku 2005, je tedy spíš velký Evropan, protože šlechta je prostě nadnárodní ze své podstaty. Autor knižní předlohy tohoto audia J.B. Prokop má ke Kralovi IV.o to větší vztah, že někteří z jeho předků byli ve službách tohoto slavného panovníka.

Další články

Rádio Kosmas

Islám nemůže za naše prázdné životy

Houellebecqova kniha Podvolení asi ani nemohla čtenáře nezaujmout. Bude se číst hlavně ve smyslu postupného podvolení se islámské tradici a kultuře. Jenže v té knize jsou přece silné obrazy, které nám ukazují, jak neuvěřitelně snadnou jsme kořistí pro naše okolí - pro politiky, pro doktory a vědce, pro byznysmeny, pro showbyznysmeny, pro média....Věříme všemu a ničemu, tedy můžeme se podvolit libovolně čemukoliv. Audio knihy načetl Igor Bareš.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Příběh vytetovaný na galejích - Motýlka načetl Norbert Lichý

Podobně jako třeba Frajer Luke nebo Pahorek je Motýlek strhujícím vězeňským příběhem. Z velké části autobiografickým. Přání načíst knihu se splnilo ostravskému herci Norbertu Lichému. Kus klimatu Ďábelských ostrovů Francouzské Guayany si prý užil přímo v dusnu studia, kde knihu letos v létě namluvil.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Buddhovy večerníčky

Audiokniha je určena především malým dětem, takže každé poselství je sděleno jasně a srozumitelně. Navíc Barbora Hrzánová čte pohádky zasvěceně a s netajeným potěšením, což z audioknihy činí mimořádný počin, který stvrzuje, že slova jsou mocnější než zbraně. Bonusem celého vyprávění je vysvětlení počátků buddhismu