Recenzent

Muzikářová Hana

Hastrman

Hastrman

Známkuji první část knihy, tu z 19 století (a později zpracovanou ve filmu). Originální příběh i charaktery v něm. Kniha je ještě mnohem barevnější, hlubší než výborné filmové zpracování. Krajina kolem Vlhoště je má srdcovka a exkurze do 19tého století v ní mě moc bavila.
Porodní bába

Porodní bába

Vykořeněnost, syrovost, doba kdy na ničem a nikom nezáleží. Úžasně vykreslený příběh i atmosféra války daleko na severu.
Pršeli ptáci

Pršeli ptáci

V zapadlém koutě Kanady, v zavřeném hotelu a pár srubech kolem jezera, ve společenství staříků - to nezní jako lákavé kulisy strhujícího příběhu. A přesto se od knihy neodtrhnete. Budete vtaženi do pátrání po kořenech legendárního příběhu z...
Více
Náhle sami

Náhle sami

Děj vás zavede na mrazivě pusté místo, bývalou velrybářskou stanici uprostřed oceánu. Ztroskotání, při kterém záchrana v podobě ostrova možná není tou největší výhrou. Boj o holé přežití, zdravý rozum, lidskost..?
Knížka na jedno...
Více
Marie a Magdalény

Marie a Magdalény

Kniha je syrová, jako doba, o které vypráví. Přesto se od ní nejde odtrhnout!
Grófka

Grófka

Která z nás někdy nesnila o životě v Paříži :-) Hrdinka se k exilu v Paříži rozhodne impulzivně, na peróně pařížského nádraží. Ocitá se tak v cizí zemi bez prostředků, kontaktů...je jako nepopsaný list, na který je možno začít psát zcela...
Více