Recenzent

stepan

Temná zahrada

Temná zahrada

Knihy paní Frenchovou mám moc rád, jsou tajemné, nepředvídatelné, osoby krásně vykreslené. Z poslední knihy jsem však byl zklamán, četl jsem stále více z povinnosti, děj se vlekl, psychologické zákruty byly nekonečné. Za mě jednoznačně její nejslabší kniha.
Temné kouty

Temné kouty

Přečetl jsem jako druhou knihu, nadšen ze Zmizelé.. zpočátku trochu v šoku z hororového začátku, ale opět nádherné vrstevnaté skládání celého příběhu, netušíte do konce, jak to dopadne..
Zmizelá

Zmizelá

Skvělý námět, nové pojetí časového skládání odlišuje od již trošku unavného Nesboa, čte se jedním dechem a stále netušíte , jak to vše končí
Klub nenapravitelných optimistů

Klub nenapravitelných optimistů

Zpočátku jsem byl rozpačitý, spousta jmen, různé osudy, postupně se obraz projasňoval,já se začítal více a více , až jsem se nemohl odtrhnout.
Krásná retrospektiva osudů a prapodivných životních příběhů.
Doporučuji !!
Konec vosí sezóny

Konec vosí sezóny

Na můj vkus trochu moc pochmurná atmosféra, ani špetka optimismu či štěstí ze života.Málo detektivka spíše psychologické drama, zpočátku jsem nějak nechápal a ztrácel se...
Zapletení

Zapletení

Jaké odpočinutí od Skandinávie-chudý prokurátor, který počítá peníze, zda může na večeři s milenkou..Seznámení s konstelační terapií, nikdy jsem neslyšel, tak tajemné a zajímavé..skvělá kniha
Rybí krev

Rybí krev

Dle mého čtenářského zážitku dostala knížka právem ocenění. Je to balzám na duši číst obyčejný příběh života, napsán čtivě a podmanivě..
Ztracený přístav

Ztracený přístav

Opět skvělé, jste pořád tak blízko a stále tajemno. Psychologické úvahy, detektiv Dělovka překvapil- myslel jsem , že je to nafoukaný bohatý snob.
Kdy bude zas něco nového!!??
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Velmi vtipné, krásně přeložené..jen jsem musel dát občas pauzu, trošku natahované.
Na Věrnosti

Na Věrnosti

Další skvělá kniha autorky. I když dosti psychologie, stále velmi čtivá, poutavá. Bohatý jazyk, krásný překlad..těším se na další :-)
Lovci hlav

Lovci hlav

Zajimavý thriller, hezky propracované postavy, jen v závěru trošku nevěrohodné.