Recenzent

Karel Vrba

Lichožrouti

Lichožrouti

Je to spíše pro dospělé, kteří rádi čtou pohádky. Jde o moderní verzi s hrubými výrazy, které já dětem číst nechci. Stylem připomíná americké akční filmy. Autor rozhodně psát umí, ale nepřijde mi to jako literatura vhodná pro děti.
Monology k živým i mrtvým

Monology k živým i mrtvým

Krásná kniha!! Dá se doporučit. Miloň Čepelka je mistr pera. Vede čtenáře k dialogu, který se jakoby odvíjí v duchu. Zajímavá a velmi podnětná kniha. Rozhodně mě potěšila.
Rozkvétání ibišku

Rozkvétání ibišku

Tento text od pana Neubauera je poněkud složitější. Je naprosto vhodný pro všechny pokročilejší, ale pro začátečníka, který ještě není seznámen s jeho pohledem na chod věcí na planetě zemi není nejvhodnější. Je výborně napsán, čtivý a ohromně přínostný a podnětný. Ostatně jako vždy u tohoto autora.
Hledání společného světa

Hledání společného světa

Jako vždy fantastické úvahy, se kterými sice občas polemizuji, ale to jenn proto, že Neubauer dokáže mistrně vystavět argumenty a téma živě a čtivě popsat. Zkrátka jako neodborník si s touto knížkou v duchu rád povídám. Mimo jiné jsou v ní...
Více
Jak se vařívalo kdysi a jak dnes, A-Ž

Jak se vařívalo kdysi a jak dnes, A-Ž

Velice poučná a velmi poutavě a dobře napsaná kniha. Je hezké vědět odkud jaký pokrm přišel na český stůl a jak se v průběhu let vyvíjel. Text stojí za přečtení i pro nekuchaře.
Bylinková kuchařka

Bylinková kuchařka

Výborná kniha plná recetů, které skutečně chutnají. Zajímavostí je, že se zde uvádějí nejen recepty, ale také která bylina je na co prospěšná. Používám ji a jsem s ní velice spokojený.
Nejlepší pro všechny

Nejlepší pro všechny

Vysloveně mizerná kniha. Autorka zjevně ráda a často píše, ale ne každé dílko se zadaří. Tohle patří mezi nepovedené. Divadelní realie jsou nevěrohodné, nezažisté, neskutečné. Je to příklad fabulace, který je zjevně pouze fantazií a...
Více
Kniha smíchu a zapomnění

Kniha smíchu a zapomnění

Výborná kniha fantastického autora. Románové variace. Příjemně se čte. Příběh má spád a forma pomáhá udržovat napětí. Je to vysloveně pěkná kniha.
Případ Lída Baarová

Případ Lída Baarová

moc hezky převyprávěný román. Příjemně se poslouchá. Četl jsem kdysi už originál, ale člověk samozřejmě spoustu reálií zapomene. Stojí za to si poslechnout!
Holka Drzá

Holka Drzá

Velice pěkná kniha. Čtivě napsaná živým a současným jazykem. Reálie ze současného divadla považuji vcelku za zajímavé. Překvapením bylo celé rozuzlení. Zde věřím, že se dočkáme další knihy napsané s podobným zaujetím.
Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Vynikající čtení ke kterému se rád ještě za čas vrátím. Vtipné situace, rychlý příběh, který má spád. Story je čtivá a zajímavá. Text je výborně napsán. Rozhodně objev na českém trhu. Autor bývá srovnáván s Vieweghem, ale ti dva se vůbec...
Více
Manekýni

Manekýni

Nic moc. Obsah v podstatě odpovídá názvu. Nevím jestli byla míněna pro muže či pro ženy, každopádně pro mě to není. Já se rád zasměju a líbí se mi dobré čtení a tohle dost často drhne. Některé situace jsou vyumělkované až falešné. Ale přesto věřím, že se autor časem vypíše. Úplně bez talentu není.
P.S.

P.S.

Text je naprosto příšerný ve stylu: "Bože jaká já jsem slavná a úžasná." Bez humoru. Bez jakékoliv autorské zručnosti. Paní by měla zůstat u herectví. Je to evidentně jen zaplacené PR. Ale kniha obsahuje krásné ilustrace její...
Více
Bábovky

Bábovky

První slušnější kniha bůhvíproč známé autorky. Stylem připomíná Lásku nebeskou, kde se Třeštíková zjevně inspirovala. Jejích kvalit však ani zdánlivě nedosahuje. Je to ufňukané, plačtivé čtení. Absence detailů i zajímavého příběhu. Přesto mě ale zajímá jaká bude její další kniha.
Za Alpami

Za Alpami

Nepatří ke knihám, ke kterým by se člověk chtěl vracet. Zábranský má zjevně dobré styky s médii a tak ho kladně hodnotí, ale čtenářský přínos v tom nevidím. Nebavilo mě to. Přesto některé metafory byly zajímavé. Ale určitě bych se kvůli tomu ke knížce nevracel.
Sedmilhářky

Sedmilhářky

Slaboduchá kniha. Škoda papíru. Škoda slov.
Zlá minuta

Zlá minuta

Moc pěkné audio. Nerušivé. Hlas Marka Ebena je kouzelný.
Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské

Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské

Fantasticky vtipná kniha ostřílené autorky, která svého čtenáře nesklame. Má velký smysl vytáhnout ji na každou dovolenou, protože potěší pokaždé znovu.
Saturnin se vrací

Saturnin se vrací

Marketingově nejspíše dobrý tah, ale jinak je to strašlivá nuda. Text se sáhodlouze vleče, většinu situací již Jirotkův čtenář zná. Macek dobře vystihl Jirotkův styl psaní, ale v tom nevidím přínos, neboť napodobit psaní klasika patří k...
Více
Dneska bude všechno jinak

Dneska bude všechno jinak

Další výborně napsaná kniha z pera fantastické autorky humorného detektivního románu Kde se touláš, Bernadetto. Jde opět o velmi čtivě napsanou knihu, plnou životních uklouznutí a zdánlivě neřešitelných hlavolamů. Trochu horší překlad do...
Více
Kde se touláš, Bernadetto!

Kde se touláš, Bernadetto!

Mimořádně dobře napsaná kniha plná fantazie i životní zkušenosti. Většinu vypráví malá chytrá holčička, která se snaží najít svou zmizelou matku. Vypravěči se však střídají a díky tomu můžeme jako čtenáři vidět z příběhu více, než jeho protagonisté. Neotřelá detektivka napsaná bravurním způsobem.