Recenzent

Jiří Kamír

Slyšet jeleny zpívat

Slyšet jeleny zpívat

Detektivka, která začíná tím, že malý chlapec ( 8 let ) jde s baterkou v noci do lesa na paseku kde střelí lukem jelena v říji do kýty to je úplně mimo realitu.
Celý příběh je zamotaný, naprosto mimo realitu. Osobně jsem nic tak špatného nečekal. Ovšem pravdou je že se to někomu může líbit.
Sama mezi Indiány

Sama mezi Indiány

Určitě zajímavý popis skutečného života mezi indiány v Amazonii. Popsání života v džungli z pohledu ženy jsem nikdy nečetl a otvírá to jiné pohledy. Pravdou ale je, že se dobrá polovina knihy věnuje velmi jednotvárnému a úplně stejnému...
Více
Šikmý kostel

Šikmý kostel

Velmi pěkně napsáno. Už se těším na druhý díl.
Mengeleho děvče

Mengeleho děvče

Výborně napsaná kniha. Při jejím čtení si uvědomíte, jak válka dokáže změnit život a čeho všeho jsou lidé schopni. Zájemcům o tento žánr určitě mohu doporučit.
Jako povinnou četbu bych to dal všem vyznavačům fašizmu.
Vendulka

Vendulka

Velmi zajímavý příběh. Ten kdo se o tento žánr zajímá si počte.
Na leopardí skále

Na leopardí skále

Kdo má tohoto spisovatele rád jako já, tak jako jeho životopis je to zajímavé. Není to ale žádný román. Jen jeho vlastní vzpomínky na psaní jeho románů a zážitků.
Mapa kostí

Mapa kostí

Velmi dobře napsané a rozhodně zajímavé. Jen jsem nepochopil, že to je první díl který obsahuje jen jakýsi úvod. Zřejmě bude potřeba zakoupit pokračování.
Doba kamenná

Doba kamenná

Je škoda, že není napsáno to že to je dobrá kniha, která je ale určena pro děti.
Koupil jsem jí, proto, že romány z pravěku mám rád, ale toto dílo je o malé dívce, která se kouzlem se starou mapou dostane do doby lovců mamutů....
Více
Narušitel

Narušitel

Na knihu jsem se těšil, protože tento žánr mám rád. Film je asi pěkný, ale tato kniha je napsaná velmi nezkušeně je to spíše soupis režijních poznámek a popisů než román. Zmatečný děj a žádné napětí. Plusem je mnoho fotografií z filmu jinak žádné poutavé čtení. Škoda.
Pod krvavými nebesy

Pod krvavými nebesy

Velmi dobře napsaná kniha. Tomu kdo se zajímá o nálady a chování lidí za války v Itálii, ukáže jak fungoval odboj, partyzáni, kolik lidí bylo nespravedlivě postiženo od vlastních a to vše je napsané uvěřitelnou formou bez zbytečného hrdinství. Asi se to opravdu takto stalo.
Cesta a břímě života

Cesta a břímě života

Zajímavé vyprávění neškoleného spisovatele. Koho zajímají lidské osudy z války a budování Izraele tak si počte.
Velké případy kpt. Černé 1

Velké případy kpt. Černé 1

Poměrně slabá detektivka, nechá se číst, ale žádné strhnutí do děje nečekejte. Autorka spíše naivně popisuje jak si ona představuje děj a vyšetřování.
Poslední neandertálská žena

Poslední neandertálská žena

Zajímavý nápad, jak vyprávět příběh setkání neandrtálců a moderních lidí. Bohužel se v knize objevují amatérské chyby. (Giboni v Africe, kojoti a bizoni v Evropě a pod) Jirka
Zlatý lev

Zlatý lev

Výborné čtení jako vše od tohoto autora. Doporučuji ale znát předchozí romány, protože se jedná o volné pokračování.
Válka nemá ženskou tvář

Válka nemá ženskou tvář

Taková klasika, mnoho celkem nudného povídání na začátku, ale potom přijde velké množství krátkých až velmi krátkých příběhů. Opravdu to ukáže válku z pohledu obyčejných žen, ale je to jen sbírka rozhovorů. pro toho koho to zajímá to má...
Více