Recenzent

Nikol Bou

Ostře sledované vlaky

Ostře sledované vlaky

Miluju tuhle knížku i film. Kdo to nezná, měl by si to přečíst!!
Chrám Matky Boží v Paříži

Chrám Matky Boží v Paříži

Legendární dílo, které není zkažené úzkoprsím překladem s množstvím chyb, jak tomu obvykle u nás bývá. Knihu by si měl přečíst snad každý!
Holka Drzá

Holka Drzá

Mám ráda příběhy podle skutečných událostí, životní příběhy prožité skutečným člověkem a to tahle knížka celkem určitě je. Velmi dobře propracovaný příběh o hledání sama sebe na pozadí showbussinesu. Současný a hlavně český! Překvapená jsem...
Více
Divočina

Divočina

Vynikající a inspirativní knížka která přivádí čtenáře nenáročně do nitra, k duši. Je plná důležitých životních otázek. Dobře napsaná, rychle se čte a člověk se k ní rád i vrací.
Padá mi to z nebe - Pintířová Angelika

Padá mi to z nebe - Pintířová Angelika

Velmi příjemná knížka. Pohlazení na duši na základě hlubokého a soustředěného rozhovoru.
Sběrná kniha

Sběrná kniha

Na knihu jsem se moc těšila, protože na ní hodně upozornují noviny, ale recenze nemají pravdu. Knížka je dost suchá a náročná. Nečte se snadno. Je plná politiky a feminismu. Její dokumenty miluju, ale kniha mě bohužel velmi zklamala.
Lída Baarová stále fascinuje

Lída Baarová stále fascinuje

pěkně popsaný příběh kontroverzní herečky. Nejzajímavější je pochopitělně část s německým ministrem propagandy Goebblesem, které se autoři nevyhýbají. Naopak ukazují, jak tento vztah odnesla celá rodina herečky. Rychle se čte. Plné reálií.
Čemu se smála Adina Mandlová?

Čemu se smála Adina Mandlová?

krásně, čistě a s láskou napsaná kniha. Je radost si číst tak pěknou čestinou poctivě napsanou monografii z první republiky. Výpovědi kolegů na Adinu Mandlovou se v textu dosti liší. Někdy i si vysloveně odporují. Jasně z toho vychází, že co člověk, to názor.
Příběh v řeči nepřímé

Příběh v řeči nepřímé

zajímavé téma, ale velice nudné čtení. Šroubovaný jazyk. Autorka si zjevně s Čestinou nerozumí. kniha trochu působí, že šroubovanost jazyka je záměrná, jakoby chtěla napodobovat laureáty nobelovy ceny. Ale ve stylizaci není nadsázka či humor, jde spíše o upachtěnou snahu podobat se formátem.
Nezáměrná tetralogie plus jedna nechtěná hra navíc

Nezáměrná tetralogie plus jedna nechtěná hra navíc

Vysloveně slabé hry. Nejsou čtivé ani vtipné ani napínavé a bez tajemství. Autor užívá hodně lámaný jazyk. S Čestinou si zjevně nerozumí. Témata her jsou zajímavá, ale zpracování je příšerné.
Nahniličko

Nahniličko

výborná a velmi vtipná hra! Dostala i cenu Alfreda Radoka, ale o tom se asi záměrně nepíše. Je to veselá taškařice s velice povedenými dialogy.
Jan Kraus: Můj soukromý buzynes

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes

Zajímavá kniha známého moderátora, který ale jak často opakuje je především podnikatelem. Název zdánlivě odkazuje do gay oblasti "buzynes" a člověk by tudíž očekával coming out, ale jedná se jen o špatně gramaticky napsané anglické slovo busy, což by se mohlo zdát vtipné.