Divoký recenzent

Renata

Zdravé střevo

Zdravé střevo

Musím vyzdvihnout mravenčí a důslednou práci obou autorů, protože kniha je opravdu čtivou náloží informací, díky nimž lépe pochopíte funkci střev a princip trávení. Mnoho z informací mi dávalo smysl i ve spojitosti s jinými poznatky. Třeba přestávky mezi jídly by měly být delší, měli bychom dostat hlad – jinak se střeva nikdy úplně a důsledně neuklidí. A stačí jen to, když mezi jídly neustále něco uzobáváme, což ten úklidový proces zpomalí. Další zásadní informací, kterou jsem ale nevěděla, bylo podrobné probrání se tím, že existují tzv. „psychobiotika“, tedy látky, které příznivě ovlivňují svou činností ve střevech psychický stav. A že deprese, úzkosti a psychické problémy mohou být způsobeny i odpadními a produkovanými látkami nějakých přemnožených nežádoucích organismů v trávicím traktu. A mnoho dalšího… neskutečně hluboká studnice logické moudrosti našeho těla.

Plný počet bodů!
332 Kč
369 Kč
221 Kč
369 Kč
Sedni si a nedělej nic

Sedni si a nedělej nic

Velmi jednoduchá a přínosná kniha. Možná až na samém konci, kdy dojdete k závěrečnému shrnutí těch sedmi dnů, kroků, metod, neuvěřitelně jednoduchých a účinných, si uvědomíte v plné míře to, že tu autor opravdu odhaluje tajemství šťastného a zdravého života, které se dědí z generace na generaci a je součástí tradiční čínské kultury. A myslím si, že je i dobře přístupné nám, západním lidem – že to zastavení se, plně uvědomovaný odpočinek a nabrání sil dechem, nám nesmírně chybí. Možná i proto, že ho prostě neznáme, nikdo nás to nenaučil…
297 Kč
330 Kč
Ukulele jam

Ukulele jam

Atmosféra příběhu je odlehčená, dá se říci, že je to tak trochu humor, trochu chuť do života a jen tu a tam nás přimáčkne vědomí války a to ani ne tak přítomnými událostmi, které se stále tak nějak otírají o všední dny, ale spíše tím nastavením rodičů, domova, bytí, sociálního dna, na které se uprchlíci šmahem a bez viny dostávají. V tom všem dokázal autor bruslit s elegancí takovou, že jednotlivé zdánlivě nesourodé součásti příběhu spolu doslova tančí v jedinečném příběhu.
358 Kč
398 Kč
0 Kč
0 Kč
Ďábel je taky jenom člověk

Ďábel je taky jenom člověk

Výborně se příběh četl, osvěžující dialogy jsou čtivé a máte skoro chuť do nich skočit svým názorem. Myslím, že by to byl skvěle zfilmovaný film – hluboký i vtipný.
315 Kč
350 Kč
210 Kč
350 Kč
Zahrada jako mikrokosmos

Zahrada jako mikrokosmos

Kniha je opravdu celoživotním dílem autora, vznikla již v roce 1979 a toto je u nás další, přepracované a doplněné vydání. Skvost v knihovně už od prvních let, kdy kniha spatřila světlo světa. A vzhledem k přihlédnutí k současnosti a znovu rozvinutí myšlenek a poznatků, obohacení o těch dalších téměř čtyřicet let, si lze bez nadsázky myslet, že je to publikace, která tu zůstane aktuální a atraktivní minimálně několik dalších desetiletí.
332 Kč
369 Kč
Holmesova učednice

Holmesova učednice

TOHLE je vzrušující literární nápad – napsat příběh, ve kterém jste Sherlockovou důvěrnicí a pilnou učednicí. Zachovaná atmosféra staré Anglie… Náznaky předznamenaných událostí tak jemné a přitom tak jasné, že se od knihy nelze jen tak odtrhnout. A to cikánské dobrodružství? Až v něm jsem si uvědomila, že Mary Russellová má na to jít s Sherlockem společně, nikoliv jenom v jeho patách. A v tomto zlomovém případu, který si Mary vydupala jako vzteklé a umanuté kuřátko, to dojde i samotnému mentorovi. To je vskutku famózní počátek, co myslíte?
358 Kč
398 Kč
248 Kč
248 Kč
239 Kč
398 Kč
Hrůzná vláda žen

Hrůzná vláda žen

Napadá mne, je jen málo knih o jednadvacetiletých ženách, které opravdu neřeší láskyplné blouznění, nebo ne? On ten Londýn a podivná Margery Childeová zcela zakryje jakékoliv pochyby o prázdnosti příběhu, budete do něj tak vtaženi, že vzpamatovat se z ryzí četby pár minut trvá… A ještě je ve hře jedna podivuhodná, snad až nadpřirozená událost! A nebudu vás napínat, otázka, jestli Mary Holmese má více než ráda, také přijde, jen velmi decentně, na přetřes. No a… nebudu předbíhat, ono se to nakonec tak pěkně všechno vyvrbí. Za mě - skvělé literární čtení, pohlazení po duši!
313 Kč
348 Kč
238 Kč
238 Kč
Potřebuji tvou lásku - Je to pravda?

Potřebuji tvou lásku - Je to pravda?

Docela jsem na tuto knihu čekala s napětím a musím říct, že má grády. Dokonce takové, že jsem ji znechuceně odložila. První reakce byla na téma, které mi v knize bylo blízké a které mi tam přišlo vyloženě krutě vyřešené. Jenže pak jsem se začala o tuto metodu zajímat hlouběji a došlo mi, že opravdu není pro akutně trpící lidi, kteří si potřebují procházet fází smutku, ale je vhodná a motivující až ve chvíli, kdy si řeknete – a dost, něco s tím udělám! Pak je úžasná! A jste schopni se díky těmto pár otázkám, jež se naučíte v této knize mířit přesně do středu, stát svým vlastním psychoterapeutem.
169 Kč
199 Kč
130 Kč
130 Kč
Orgasmická meditace

Orgasmická meditace

Jen velmi ráda jsem se tedy začetla do knihy hlouběji. Jsem možná z těch čtenářů, kteří se rádi odkloní od tématu, ale asi s polovinou knihy jsem si uvědomila, že o sexu se toho zase tolik nedozvídám. Že jsem se plně přesunula přemýšlením nad textem kamsi k psychice ženy, k mužům, k rozdílům mezi oběma a to nejen těm tělesným. Jak najednou skrze příběhy autorky vyvstávaly problémy, které řeší možná každá druhá žena, ale… dají se řešit tak fantasticky a od kořínků!
220 Kč
259 Kč
170 Kč
170 Kč
Andělé světla

Andělé světla

Nejlepší zkušenost jsem s těmito kartami udělala ve chvíli, kdy jsem je použila a zkombinovala s tarotem. Začaly se velmi dobře doplňovat. A také je ráda vytahuji ve speciální čas. Třeba mě velice sedí v době úplňku!

135 Kč
159 Kč
Léčení s vílami - kniha a 44 karet

Léčení s vílami - kniha a 44 karet

Jestli jsem s těmito kartami přišla na nějaké zákonitosti, tak že velmi často upozorňovaly a vedly tazatele k tužbám jejich duše. Ke snům, k tomu stát si za svým a perfektně vystihovaly i příčiny zdravotních problémů souvisejících právě s tím, když ze své cesty uhneme.
135 Kč
159 Kč
Léčení s vílami - kniha a 44 karet

Léčení s vílami - kniha a 44 karet

Jestli jsem s těmito kartami přišla na nějaké zákonitosti, tak že velmi často upozorňovaly a vedly tazatele k tužbám jejich duše. Ke snům, k tomu stát si za svým a perfektně vystihovaly i příčiny zdravotních problémů souvisejících právě s tím, když ze své cesty uhneme.
135 Kč
159 Kč
V poutech rozkoše

V poutech rozkoše

Netušila jsem, že mě autorka překvapí ještě tím, že knihu vytvořila jako návod pro bdsm styl života (který opravdu existuje), a zároveň těm, kteří možná toto tím plným srdcem a vědomím nevyznávají, umožnila nahlédnout do nejhlubších koutů lidské psychiky a sexuality, a to způsobem velmi kultivovaným, čtivým a vlastně ani nevíte jak, a jste na konci knihy a u konce s dechem.

297 Kč
349 Kč
228 Kč
228 Kč
Thothův Tarot - Zrcadlo duše

Thothův Tarot - Zrcadlo duše

Tento tarot je pro někoho, kdo je na obrázky či obrázkovou symboliku, něco jako červený pichlavý hadr na býka, mám u toho pocity jako kdybych se dívala na kubistické obrazy. Tak trochu zrnění v hlavě. Někdy nepříjemné, někdy příjemné. Proto jsem k tomuto tarotu hledala cestu dlouho, ale tento nový autor, který sepsal příručku, Gerd Ziegler, se mi moc líbí tím, že vyjmul z předešlých textů to nejdůležitější a rozvinul to srozumitelněji k dnešní době. Určitě je to fajn čtení i pro toho, kdo zná předchozí knihu od Arrien Angeles.
499 Kč
587 Kč
Andělské rady

Andělské rady

Přesto jsem ale po čase zjistila, že na Andělské rady musím mít náladu. Především takovou, abych s pokorou přijala i vyloženě negativní karty, protože tady jsou karty i s jasnými „ne“ nebo s jasnými brzdam,i a tak trochu s bořiči snů. Můžete si kolem nich potom vytáhnout i doplňující karty, jež objasní důvody odmítavých odpovědí, ale rozhodně doporučuji nesahat na tyto karty ve chvíli, kdy jste napjatí a nemáte náladu… Takové „ne“ karty potom chodí často – a spíš než negativní odpovědí jsou stopkou pro to, abyste nyní výklad nedělali.
169 Kč
199 Kč
Nestárnoucí tělo - Pro ženy všeho věku

Nestárnoucí tělo - Pro ženy všeho věku

Co mě o této knize přesvědčilo? Snad to byla právě tato slova autorky, která neváhala shodit sebe samu z piedestalu, aby ukázala, že ne všechno, co se nám káže zvenčí, je pravda… Samy obě autorky doslova boří mýty a přizpůsobují se nikoliv módě a koncernům s potravinami, ale přirozeným potřebám stárnoucího těla. Výsledkem je pak pomaleji stárnoucí tělo s větším pocitem lehkosti.
287 Kč
319 Kč
Kouzelní delfíni a mořské víly

Kouzelní delfíni a mořské víly

Ke kartám jsem přistupovala s obezřetností a s takovou pohádkovou něhou. Jsou něžné a mystické. Jasně, jejich poselství byla dospělácká a hladivá. Nakonec jsem skončila nejen u svých výkladů, ale i u vykládání si příběhů podle obrázků s dětmi. Malé vílečky budou těmito kartami nadšené
135 Kč
159 Kč
S koněm mezi světy

S koněm mezi světy

Kniha mne zaujala natolik, že jsem pátrala po tom, kde lze v ČR absolvovat tuto terapi. TOHLE je výsledek: rozhovor s J. Zajícovou z terapiekonem.cz
237 Kč
279 Kč
180 Kč
180 Kč
Andělé bozi bohyně

Andělé bozi bohyně

Jednoznačnou výhodou těchto kartiček je jejich malá velikost, protože se parádně vejdou do ruky nebo na poličku nebo kamkoliv. Vykládá se jimi úžasně, jsou vhodné i pro chvíle, kdy jste spíše prakticky naladěni a nebažíte po ezoterických a vzletných zážitcích. Přitom lehce a nenásilně vtáhnou člověka do vznešeného světa andělů a… no a potom s vámi začnou rozmlouvat.
135 Kč
159 Kč
Náboj

Náboj

Autor se netají tím, že jeho teorie vychází z prosté studie z neurologie, z toho, že lidský mozek prostě bytostně potřebuje pro správné fungování ony impulsy k novému, k nepoznanému. Potřebujeme výzvy. Není v tom žádné duchovno ani ezoterika, je to obyčejná lidská NEUROLOGIE. Takhle pracuje náš mozek. Ale možná je kniha Náboj jen parádním spojením lékařské vědy a duchovních nauk a důkaz o tom, že lidský mozek je stále velmi neprobádaný. Je to úchvatný a velmi účinný návod, jak alespoň doma v pohodlí, zjistit kořeny svých problémů. A pak je řešit. Ale to už je část jiná a je velmi velmi těžká. Tady za vás nikdo nic nevyčistí, neodčaruje a tak podobně…. To rozhodně NE.

280 Kč
329 Kč
214 Kč
214 Kč
S koněm mezi světy

S koněm mezi světy

Tohle je nádherný dokumentární, ale i nádherný čtenářský zážitek. Jeho vrcholem pak byl v závěru popisovaný milostný život koní a hluboký příběh hříběcích dvojčat, která přinesla ve stáji autorky mnohem větší poselství a moudrost, než si vůbec dovedete představit. Skvěle napsaná i přeložená kniha, která vás chytne od první do poslední stránky jako úchvatný příběh nejen koňský, ale i lidský. V závěru pak autorka přidává tabulky a analýzu našich emocí, čili tak trochu nahlédnete pod pokličku toho, co asi koně vědí a co cítí. Co tuší a s čím umí přirozeně zacházet. A co často vědí lépe než lidé.
237 Kč
279 Kč
180 Kč
180 Kč
Ami, chlapec z hvězd

Ami, chlapec z hvězd

Na tuto knihu jsem viděla nejlepší možná doporučení a potom, nezklamala.
270 Kč
300 Kč
Poslední naděje civilizace

Poslední naděje civilizace

Kniha je v podstatě dokumentární a z různých úhlů se na problém dívající, a to je na ní asi to, co mě bralo dech a co pro mě bylo maximálně čtivé. Je to opravdu titul, u kterého se nedá soustředit na nic jiného, co chvíli vás opravdu vezme za srdce, vezme za rozum, ukáže jedno velké aha… spojené třeba i s hrůzou zaslepenosti, ve které žijeme nebo jsme nuceni žít… stejným způsobem vyžene i vám z hlavy nutnost přijmout mainstreamový názor. Těch menšinových názorů a především u nás utajovaných zdrojů z médií v zahraničí tu je tolik, že nad tím rozhodně začnete přemýšlet. Protože věci musíte obejít, podívat se na ně z různých stran, tohle B. Kuras výborně umí… a dochází i k logickým a historicky přijatelným závěrům. Například k tomu, že se historie opakuje.
233 Kč
259 Kč
Správné otázky

Správné otázky

Názor na tuto knihu mám jednoznačný. Všechna plus, která může mít MÁ! Musím říci, že je to kniha, která je formátem malá, ale obrovská svým obsahem a významem. Autorka v ní opravdu shrnula všechno to, co je pro jakékoliv rozhodování, ať jde o práci nebo o vztahy, nejdůležitější a podala vám do rukou právě to, co v takové chvíli člověk hledá a tápe… Skvělé pro hledače duchovna i pro skeptiky. Osobně mám dojem, že to je kniha spíše psychologická… tak logická… a spojuje člověka s jeho duší.
127 Kč
149 Kč
97 Kč
97 Kč
Sex jako cesta k Bohu

Sex jako cesta k Bohu

Velice jsem se na tuhle knihu těšila a první kapitolu jsem se vznášela v hloubkách spirituality, milování a všeho toho áááách, jak to tak David Deida umí. Posléze jsem začala padat do hlubin reality, protože tu odkrývá i fakta, která my ženy neradi vidíme – že muži nemají většinou sex spojen se srdcem apod. Tedy, „neprobuzení“ muži. Ti, kteří už postoupili jaksi dále, to mají, zjednodušeně řečeno, raději stylem jako ženy – tedy milování s láskou. Přesto ten rozdíl mezi přístupem k sexualitě je propastný. Kniha se začala hemžit vulgárními slovy, ale je fakt, že „mrdat život“ je svým způsobem animální a je to i způsob nebo emoce, kterou někdy člověk ve své přirozenosti cítí. Kniha se začala podobat Cestě vášně, kterou David Deida věnoval před lety spíše mužům. Z této knihy tu je pak také rozsáhlá ukázka, takže osobně ji mám zařazenou mezi těmi něžnými a vzletnými knihami od něj, a touto, na můj vkus moc mužskou publikaci. Je jako mezistupeň.
280 Kč
329 Kč
214 Kč
214 Kč
Rok vědomého života

Rok vědomého života

Řekla bych, že tato kniha umí z člověka sundat temnou deku deprese a pocitů marnosti. Od samotného uvědomění si svého těla, své duše (kdo toto plně žije?) až po vědomé pracování se svými pocity a strachy, se svými radostmi, které často raději zaházíme špínou a nevděkem, abychom za ně nebyly zodpovědní. Je pravda, že u této „učebnice“ si sáhnete hluboko do svědomí a i když je koncipována jako roční kurz, jistě ji budete užívat a připomínat si řadu let.
169 Kč
199 Kč
130 Kč
130 Kč
Pozor, sůl!

Pozor, sůl!

Předbouřkový stav našeho těla – tělo nacpané solí. Na toto téma vychází v Eminentu už druhá kniha a myslím si, že takových témat ale není nikdy dost a že neustále opakované, doplňované a lépe vytříbené informace by si měly najít cestu k co nejvíce čtenářům. Možná by se tahle kniha měla rozdávat na lékařských fakultách, ve školách… Je to uvědomění si toho, jak nekvalitní potraviny jíme, jak jsme schopni si je ještě bonusem přiotrávit. Že jen hrstička slaných tyčinek nám povyskočí krevní tlak, zmate mozek a… tělo žije v neustálém chaosu. Kniha je báječnou encyklopedií účinků soli v těle.
269 Kč
299 Kč
Kalendář 2017 - Miluj svůj život

Kalendář 2017 - Miluj svůj život

Já nevím, v jaké chvíle bych tento kalendář přirovnala… Ty chvíle, kdy po těžkém dni rádi spočinete doma, zadíváte se z okna na mlhavý a třeba i mrzutý den a pak vám zrak spočine na tomto kalendáři. A je vám hned více hřejivo. A hned máte pocit, že se oteplilo a dostanete chuť na hrnek horkého mléka s medem nebo na pořádný bylinkový čaj. Nebo na čaj s medem. Zdobný a krásný kalendář.
212 Kč
249 Kč
Žít s lehkostí

Žít s lehkostí

Výborná kniha pro každého, kdo chce na sobě pracovat. Nebo kdo neví, kam dál, protože má dojem, že ho život vrhl do nejistoty, ze které není cesta ven. Ačkoliv všechno v knize vychází z buddhistických zásad, tak to Pema Chödrön popsala pochopitelně i pro člověka, který je buddhismem nepolíbený. Vzala jsem si z knihy třeba vědomí, že negativní emoce (vztek, hněv) trvá jen 1,5 minuty, pak odeznívá, pokud ho nepřiživím dalšími myšlenkami. A na to si budu dávat pozor.
127 Kč
149 Kč
97 Kč
97 Kč
Maličkost

Maličkost

Svérázný příběh, ve kterém se dostanete do hlavy studenta, snad až přetíženého svou inteligencí, která mu nese neurotické chování. Přílišné přemýšlení? Nebo za všechno může toxoplasma v jeho mozku? Neustálé otázky, myšlenky, které vás osobně také čas od času napadají, ale většinou je zaplašíme, abychom se úplně z dnešního přetechnizovaného a odosobněného světa nezbláznili. Autorka skvěle umí vykreslit atmosféru Prahy, počasí, hospůdky, situace, dění v mozku, v mysli, v hlavách přítomných. Čtení, které dostane váš mozek do jakéhosi polospánku, do stavu, kdy se zcela odpojíte od reality. Protože tohle prostě není normální. Chcete se vrátit do normálního světa, ale nejde to. Autorka vás tam nepustí, v každé chvíli, kdy už se romance začíná tvářit nějak obyčejně, tam skočí něco, co vás zase vznese do oblak, do dýmu, do páry neobyčejnosti a nestandardnosti

246 Kč
289 Kč
0 Kč
0 Kč
173 Kč
289 Kč
Hledět do slunce a tančit

Hledět do slunce a tančit

Už po prvních stránkách jsem se rozpomněla na krásné chvíle s Dědečkem Oge, se Stíny na kupecké stezce a musím říct, že psát tyhle domorodé krásné příběhy – to je obdivuhodné umění, protože tak silným způsobem osloví lidskou duši, že přemýšlíte, čím to je. A protože v Hledět do slunce a tančit, je vždycky takový příběh zkombinován s jakýmsi komentářem moderní doby, s vlastní úvahou na dané téma od autora, stačí prvních pár kapitol a máte jasno. Je to proto, že tyto starobylé příběhy voní IDEÁLEM, tím, co člověk v životě hledá, tím, co je pro něj přirozené.
254 Kč
299 Kč
195 Kč
195 Kč
Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda

Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda

Zkusila jsem podle knihy nějakou dobu žít a musím říci, že se mi minimálně zlepšil spánek. A lépe jsem si vyhodnotila svůj život, lépe ho viděla v souvislostech. Dalo by se vlastně říci, že jsem zmírnila chronický a zcela zbytečně zažívaný stres. Z knihy si vypište to množství praktických tipů, protože ty opravdu fungují. Možná je to opravdu první kniha, která mě dovedla k tomu, že jsem doopravdy něco podle ní udělala – a ono se to ukázalo jako správný krok.

254 Kč
299 Kč
195 Kč
195 Kč
Potrava pro duši

Potrava pro duši

Kniha se mi mimořádně líbí. Snad proto, že nejde o žádné duchovní nedosažitelné řeči, ale že autorka vychází jak z vlastních zkušeností, tak ze zkušeností svých klientů. Pracuje jako psycholožka a je z těch vzácných, ke kterým bych s důvěrou šla. Ano, souhlasím s hlavní myšlenkou, která se čas od času cyklicky do knihy vrací, žijeme v době, kdy kromě nemoci nebo vážného traumatu v podstatě nemáme nárok na odpočinek, na odchod do ústraní. A v tom spatřuji ten problém přepracované a vystresované společnosti, která vlastně vůbec nic nedělá, protože na všechno má techniku. Ztratili jsme kontakt s přirozeností, ztratili jsme schopnost smířit se se svými slabými místy. A s touto publikací se alespoň naučíme s těmi slabinami žít. Protože to ve skutečnosti jsou důkazy lidství a přirozenosti.
99 Kč
229 Kč
60 Kč
60 Kč
59 Kč
229 Kč
Na břehu jezera

Na břehu jezera

Pokud mohu případným čtenářům něco z plného srdce doporučit, pak je to: „Udělejte si na tuhle knihu čas. Celý den!“ Kdepak, tohle není nic na trhané čtení do vlaku nebo k doktorovi. Tohle je kniha, od které když vás někdo vytrhne, tak si pište, že nebudete mít dobrou náladu. Trochu mne mrzí, že jsem neviděla zfilmovaný její předchozí bestseller Voda pro slony, protože i Na břehu jezera je materiálem, který by si filmovou podobu určitě zasloužil. I když je to tak zvláštní, řekla bych, že svým způsobem až komorní příběh se skotskou atmosférou, s jistou špetičkou mystéria, velkými hrstmi válečných událostí. Příběh, který vypráví o tom, jak vypadal život v zapadlém hostinci u břehu lochneského jezera v době, kdy kolem zuřila válka. Autorka si našla spoustu reálií, mnoho jich do příběhu zapracovala, ale část je samozřejmě zcela vymyšlená a přizpůsobená příběhu. Vůbec to nevadí, neberu knihu jako historickou encyklopedii, ale jako velmi krásně vykreslený příběh s úžasnou vůní a atmosférou hustou a jímavou tak, že se vám z ní nebude chtít ven.

296 Kč
348 Kč
198 Kč
198 Kč
209 Kč
348 Kč
Tymiánové dopisy

Tymiánové dopisy

Je to kniha zdánlivě nepřehledná, potřebujete na ni opravdu klid a soustředění, pak se ovšem její příběh rozehraje v celé své zamýšlené kráse. Spousta malých příběhů, které se prolínají v časových i místních liniích, aby se zase spojily. Arménská genocida, vyhlazování arménů v Osmanské říši se mísí s dnešní dobou, ve které na svou babičku vzpomíná jedna dívka v Anglii. Příběh, ve kterém autorka velmi dobrým způsobem spojila dvojí emoce, dva neslučitelné světy a množství drobných nuancí, které jsou od krvavých vražd, senilních starců, pachu krve v prachu Arábie až po vůni jehněčího nebo svěžího kyperského vzduchu. No, čtení neobyčejné a neobyčejný si na něj uděláte i názor.
251 Kč
279 Kč
195 Kč
195 Kč
179 Kč
298 Kč
Tarot snů

Tarot snů

Podle mne je to jeden z tarotů, který se bude vydávat stále dokola, protože si své vykladače a čtenáře vždycky najde. Je to snad už i klasika, za mě vyniká příjemnou čitelností, průhledností a přitom snivostí, která vás okamžitě zahrne intuitivním vnímáním skutečnosti a toho, co vidíte v kartách. Velmi snadno se jím spojují významy, vytváří příběhy a hledají odpovědi. Nej nej nej tarot!
499 Kč
587 Kč
Andělé drahých kamenů

Andělé drahých kamenů

Měla jsem dojem, že tyto karty umí vniknout až do vnitřku lidské duše. Do nejtajnějších zákoutích. A velice mě těší, že jsem si s nimi sedla, protože jsem se jich nejprve trochu bála. Andělé a kameny? Jde to vůbec k sobě? Jde to víc, než jsem si myslela. Energie se proplétají a jejich rady jsou hlubší, než si v první chvíli můžete uvědomit. Moc ráda je používám jako doplněk ke klasickému tarotovému výkladu.
Bála jsem se spojení těžkých kamenů a lehkých andělů. A dílo Margaret Ann Lembové mne velmi příjemně v praxi překvapilo. Setkalo se s příjemnými reakcemi a s tím, že „sedí“. Najednou jsem se i tak nějak dobře vyznala ve významech a samo mi naskakovalo mezi řádky, co chce která karta říct. Naprosto medově, něžně, táhle a hebce autorka dokázala vytvořit krásné texty, které jsou přímo na míru každému kameni. A životní situaci. Jsou to malé afirmace, malá upozornění do života, která mají takovou barvu, že si buďte jisti, že vám pokaždé sednou. Vždyť vlastně kameny i andělé mají podobnou, jemnou, pečující energii.
329 Kč
329 Kč
Röhrig tarot

Röhrig tarot

Zvláštní tarot. Je to asi jeden z těch, který vás buď dokonale zaujme, nebo ho naopak necháte bez povšimnutí na pultě ležet. V žádném případě se tady autor nesnažil jakkoliv ulehčovat svým čtenářům a tarotovým milovníkům jejich cestu. Je jako Piccaso. Je jako ostrý umělec, který zcela nekonvenčním způsobem vzal tarotové téma a udělal z něj umělecké dílo. Jako soubor karet pak toto dílo čeká na své vykladače. Bacha, nesmíte být žádné ořezávátko!
424 Kč
499 Kč
Ozdravení těla i ducha

Ozdravení těla i ducha

Autor se dívá na zdraví člověka velmi komplexně. Od energií po fyzické projevy. Stejným způsobem přistupuje i k diagnostice a následně k léčení. Velmi zajímavá kniha, poskládaná srozumitelně, přehledně a s logickými návaznostmi. Jako základ pro pochycení toho, jak celkově tělo funguje, je to úžasná učebnice.

Něco mezi babiččiným herbářem a moderním léčitelským manuálem. Od všeho trochu, od všeho základ a především přetrvávající pocit, že s touto knihou můžete pochopit princip fungování lidského těla i duše. Plný počet bodů za tuto mimořádnou knihu.
224 Kč
249 Kč
Houbařův sen

Houbařův sen

Taková laskavost a něha, která vyzařuje z pohádek z míst, která můžete i osobně navštívit, to se jen tak nevidí. Považuji tuto knihu za skromně se krčící klenot v knihkupectvích. Krásně zpracovaná graficky, ale ani svým obsahem nezklame. Zvláštní, jednoduché a malebné příběhy osloví jak děti, tak dospělé. Líbilo se mi, že každý příběh byl jiný, nikdy jsme se u knihy nenudili a hlavně, nikdy jsme vůbec netušili, jak příběh dopadne.
269 Kč
299 Kč
36 Smoothies pro duši

36 Smoothies pro duši

Tento soubor receptů je opravdu velmi praktický, protože máte okamžitě po ruce inspiraci, ale i návod na vylepšení svého zdraví. V kostce se také dozvíte o jednotlivých ingrediencích, jak působí na naše zdraví, jaké vitamíny a minerály obsahují a kdo je opravdu hnidopich, může si tak docela slušně poskládat snídani, oběd i večeři. Líbí se mi jasné, stručné zpracování a lákavé obrázky.
127 Kč
149 Kč
Zaměstnejte ty nejlepší lidi a udržte si je

Zaměstnejte ty nejlepší lidi a udržte si je

Pro utrápené zaměstnance a vzteklé zaměstnavatele...Je už asi známo, že B. Tracy je člověk mimořádného talentu, s instinktem pro obchod, tvoření smysluplného a zároveň neztrácející lidské srdce. Tato kniha pomůže těm, kteří k boku potřebují opravdu dobré lidi – pomůže jim je vybrat, ale také se o ně láskyplně starat. Překvapilo mne, jak obrovskou roli hraje respekt osobního života zaměstnance. Ale nakonec proč ne? Vždyť to je opravdu to nejdůležitější. Byla to pro mne mimořádná kniha, ke které jsem se na druhé čtení vrátila s touhou si tak nějak zorganizovat i osobní život, rodinu a vztahy.

199 Kč
234 Kč
152 Kč
152 Kč
140 Kč
234 Kč
Vědomá prostitutka

Vědomá prostitutka

Až ke konci knihy jsem pochopila, proč autorka, bývalá luxusní erotická společnice, pojala touhu všeho nechat, odpočinout si a napsat knihu. Ona totiž díky této práci nejen vyléčila svou vlastní duši, ale objevila i ženství, smyslnou erotiku. Do knihy dala praktické návody, u kterých se budete červenat, jemné části o duši, vše propojila psychologií vztahů a zejména mužů. Vzniklo tak dílo, ze kterého si každá žena vezme to svoje. Přesně to, co potřebuje.
280 Kč
329 Kč
214 Kč
214 Kč
197 Kč
329 Kč
Abych přežila

Abych přežila

Jsou fakta, která mne z této knihy zůstanou v hlavě navždy… Třeba to, že jaro je v Severní Koreji obdobím smrti. Kdo z posledních sil přežil zimu, pro toho jaro může být smrtelné. Jak často si hlavní hrdinka říkala, že na jaře by místo květin mohla růst na stromech nějaká ta potravina, která se dá sníst. Jak chutnají vážky a brouci? Jak kořínky? Jak chutná čekat v temném zamčeném domě několik dnů na svou matku, o které nevíte, jestli se vrátí, a jestli bude mít s sebou nějaké jídlo. Četla jsem s naprosto rozšířenýma očima a duší, protože to, co se přede mnou otvíralo, bylo pro dnešní dobu neuvěřitelné. Přesto to existuje. Koncentrované lidské zlo. Zvrácené zlo.
268 Kč
298 Kč
198 Kč
198 Kč
179 Kč
298 Kč
Druhá polovina života

Druhá polovina života

Osm bran, z nich každá vám osloví jinou oblast v životě a troufám si říci, že takovým definitivní a láskyplným způsobem. Autorce se překrásně podařilo popovídat o životní moudrosti tak, že vám srdce přetéká láskou. Jako mimořádně vnímavou považuji tuto knihu, oslovující ty nejniternější pocity v srdci člověka.
220 Kč
259 Kč
169 Kč
169 Kč
Tvoje strava je tvůj osud

Tvoje strava je tvůj osud

Velmi dobře a podrobně zpracovaná kniha do všech souvislostí a až mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě z představy, jak logický je zdravotní stav (a děsivé jsou podmínky dnešního života) a jídlo. Od škodlivých látek po alergeny, maso, mléko, pšenice – všechno, o čem se dnes různě kontraverzně mluví, tu najdete přehledně a velice podrobně vypsané. A „zdravé alternativy“? Zírala jsem, mnoho jich ani neznám.Řekni mi, co jíš a já ti řeknu, jaký jsi – to platí stoprocentně. Tady si uvědomíte logické zákonitosti mezi jídlem a zdravím. Do nejmenších podrobností probraná témata, podpořená výzkumy a zahraničními zdroji. Někdy jsem sice měla pocit, jestli to není už přes čáru, ale vzhledem k času mám dojem, že autoři jsou bohužel možná pouze „nadčasoví“ a že i na slova, která se třeba zdají nyní přehnaná, jednou bohužel dojde.
332 Kč
369 Kč
Jak zabít civilizaci

Jak zabít civilizaci

Jde z toho mráz po zádech. . A nejděsivější je to, že v podstatě popisuje to, co se stalo v Paříži (a kniha vyšla v září). Jak jednoduché je otevřít důvěřivým duši a to nejen pomocí strachu, ale i „lidskosti“. Je to děsivá směs a tato kniha je něčím, co určitě nečtěte v nějakém nepěkném duševním rozpoložení. A pokud opravdu naše civilizace skončí způsobem, jaký autor popisuje, doufám, že se jeho kniha někde ve vykopávkách najde za další tři tisíce let. A naši zbylí potomci budou moudřejší a poučí se z historie svých předků. Autor tu velmi výstižně a fundovaně vysvětluje zcela logické a historicky podložená fakta, která v mozaice potom skládá do obrazu dnešní doby, záměrů politiků a snad i budoucnosti, která ovšem není moc růžová, pokud si neuvědomíme odkaz svých předků. Pokud nezačneme být pokorní a rozumní zároveň.
233 Kč
259 Kč
Místa, která vás děsí

Místa, která vás děsí

Očekávala jsem od této knihy rady ohledně strachů, úzkostí nebo jiných depresivních temných míst lidské duše. Pokud se člověk prokouše buddhistickým názvoslovím, tak si pak velice rychle zvykne na pojmy stavů duše, které buddhismus zná a může s nimi lépe splynout. Výtečné je, že je tu spoustu drobných rad a vysvětlení principů vzniku strachu z pohledu, řekla bych, i klasické psychologie nebo prosté logiky lidské duše, že si postupně poskládáte opravdu velmi dobrý obrázek o tom, co se v těle i duši děje ve chvíli silného stresu nebo strachu.
203 Kč
239 Kč
155 Kč
155 Kč
Pochlap se!

Pochlap se!

Tak nějak jednoduše řečeno, autor učí své čtenáře (převážně mužské) odnaučovat se to, co jim už neslouží. Naučit se to, co jsme se nenaučili od rodičů, protože to oni sami prostě neuměli. Najít sám sebe, svou sebedůvěru, své mužské síly. Analyzovat své chyby, přijímat, dávat, mít odvahu začínat nové, těšit se z chvály a umět chválit. Je toho mnoho, co autor do knihy vložil a naplňuje mě to štěstím a nadějí, že kdyby tohle muži jen z poloviny uměli, snad by se na světě vytvořil ráj.

246 Kč
289 Kč
188 Kč
188 Kč
Česká raw food

Česká raw food

Lahodná dávka raw receptů, sladké, slané, nápoje, smoothie i dezerty. Další skvělé pomazánky a studnice nápadů pro vlastní tvoření. Miluju tyhle inspirativní kuchařky. A ostatně, kdyby někdo chtěl v tomto oboru podnikat, tak tady najde i zpovědi inspirativních lidí, takže si uděláte obrázek nejen o tom, jak se žije se syrovou stravou doma, ale také jak se s ní žije, když si z ní uděláte živobytí. Obrázek českých luhů a hájů je svým způsobem tristní, ale na druhou stranu, skrývá i mnohé naděje.
386 Kč
429 Kč
Andělské tarotové karty

Andělské tarotové karty

Trošinku jiný úhel pohledu na taroty. Celá je obsáhlá a zabývá se kartami z hlediska klasického významu, hledá řešení a cestičky ven z obtížných situací (z obtížných karet) a vysvětluje významy také z hlediska numerologie, andělských čísel nebo astrologie. Astrologie mne zaujala asi nejvíc, protože mi přišlo velmi poučné strkat karty do planet a znamení a ejhle – ono to sedí. Jinak je to pro mne kniha spíše odpočinková, pro takový jemný mediační čásek spjatý s taroty.
280 Kč
329 Kč
214 Kč
214 Kč
Letový plán

Letový plán

Tak tomuhle se dá jedním slovem říci - dokonalé rozebrání člověka. Na součástky. Máte nějaké sny, cíle? Tak tady se dozvíte, jsou-li to jen vzdušné zámky, co kterých se vám ve skutečnosti nechce, nebo jestli mají vaše sny šanci na realizaci. Potom si ovšem budete muset napsat podrobný letový plán, obout hodně dobré boty, pořádně se na to najíst a potom – jít a na nic se neohlížet! Nezastavovat se a vydržet všechny turbulence nad hlavou. Protože, a to si na této knize cením nejvíce, krizí bude víc než radostí. Brian Tracy totiž popisuje realitu dneška (a boje za své sny) takovou, jaká je. Ano, používá v knize vizualizaci nebo emocionalizaci našich snů, ale je to jen podpůrná metoda, kterak si udržet motivaci a jakousi pracovní morálku.
246 Kč
289 Kč
189 Kč
189 Kč
Ryzce v lese, v kuchyni a s léčivými účinky

Ryzce v lese, v kuchyni a s léčivými účinky

Nad touto knihou se dobře poučí i laik, nadchne se pro tento druh hub a odborníci a pokročilí houbaři zajásají na komplexností informací, zejména nad částí, která je věnována léčivým účinkům ryzců. Jsou totiž úžasné a je škoda, že nejsou dokonale prozkoumané a používané: Na druhou stranu, hlíva ústřičná je na tom podobně a už se hřeje na výsluní zdravých potravin. Tak pojďte milé, mlékoronící houbičky, dál… patříte sem také.
359 Kč
399 Kč
239 Kč
399 Kč
Pád do milosti

Pád do milosti

Hezké čtení na dobrou noc, kdy chcete uklidnit myšlenky a začít věřit tomu, že zítřek bude lepším dnem. Líbí se mi lehký styl, který autor zvolil. Někdy je to sice jako nadýchané pápěří, ale jsou chvíle, kdy je právě taková kniha přesně to pravé. A moudrosti, které do ní opatrně vložil, vyjdou na povrch pak až po několika dnech, kdy se tváří v tvář třeba v realitě setkáme s tím, že „teď by bylo dobré praktikovat to či ono“ o čem jsem v knize četla.
199 Kč
234 Kč
152 Kč
152 Kč
Zázraky v praxi

Zázraky v praxi

Ačkoliv tam je prvotní příběh o uzdravení těla z vážné nemoci, po přečtení jsem tyto drobnosti, které možná měly dělat nosnou konstrukci, zapomněla. Důvodem bylo to ostatní, ten dokonalý návod na sebeanalýzu, na to najít v sobě právě to, co nejvíc bolí a pokusit se s tím něco udělat. Autorka skvěle poskládala knihu tak, že se v ní dokáže díky otázkám na tělo, dobře rozebrat každý.
99 Kč
299 Kč
60 Kč
195 Kč
Stíny na kupecké stezce

Stíny na kupecké stezce

Miluju příběhy, které i když skončí, zůstává na mysli tajemství, nedořečený příběh, něco… co ještě nebylo řečeno nebo co si můžete jen domýšlet. Takový bonus pro chvíli, kdy si třeba tento příběh přečtete podruhé a „co když zrovna nyní pochopíte“. Stíny na kupecké stezce jsou ryzejší a svým způsobem povrchnější, než Dědeček Oge, ale odkrývají víc běžný život tunguzského lidu a tužby i strasti obyčejného lidu. Dědeček Oge byl Bůh… ale tady se setkáváte s něčím mnohem lidovějším, ačkoliv strašidelné tajemno a podsvětí šamanů je skryto v každé kapitole.
206 Kč
229 Kč
Příběhy Malého Tibetu

Příběhy Malého Tibetu

Výborná hebká knížka pro chvíle, kdy se chcete zavrtat do peřin a číst si něco vonící exotickou dálkou a co voní kurkumou, badyánem a PoOhádkami tisíce a jedné noci. Je to poněkud moderně pojato, je to spíše směs mýtů, pohádek, příběhů a fantazií dětí z oblasti Ladaku, kde autoři působili, občas tam jsou i zážitky z jejich cest a pobytu. Ve výsledku to může být trochu nesourodá směs, ale jsem si jista, že si v tom každý najde to své.
176 Kč
195 Kč
150 Kč
150 Kč
177 Kč
295 Kč
Pivo, zbraně i tvarůžky

Pivo, zbraně i tvarůžky

Je to výborná kniha, u které jsem měla jediný pocit. Těžko se mi četla, protože nejsem odborník a mnoho souvislostí mě díky preciznímu a odbornému zpracování utíkalo… škoda. Kdyby bylo podobné téma zpracované nějakým lidštějším a obyčejnějším způsobem, šlo by bezesporu o zajímavé čtivo, strhující a podnětné. Protože moře informací, často úplně neznámých, je prostě ohromující. A především význam těch známých i zapomenutých podnikatelů, jejich těžké osudy a věčná myšlenka visící ve vzduchu: „Co potřebuje podnikatel k tomu, aby byl úspěšný? Peníze, štěstí – oboje?“ Pokud si myslíte, že píle je to hlavní, tak… ehm. Historie je neúprosná.
360 Kč
400 Kč
240 Kč
400 Kč
Mezinárodní kuchyně bez soli a jiné chemie

Mezinárodní kuchyně bez soli a jiné chemie

Překvapilo mne, jak dobré je jídlo, ve kterém vynecháte sůl. Důvody, proč to udělat, jsou v knize popsány strhujícím způsobem, podpořené historií lidstva a i osobní zkušeností autora. Jídla jsou potom velice inspirující a navádí i k dalšímu zkoušení jiných kombinací a receptů. Jednička z hvězdičkou!
350 Kč
389 Kč
Porodní bába

Porodní bába

Každá kapitola je jako těžký balvan, který zcela pohltí duši čtenáře. Jednotlivé scény, deníkové zápisky, dopisy, stavy změněného vědomí díky zátěžovým situacím, krvavá realita, ze které čiší úzkost až smrtelná. Autorka si vzala velmi těžké téma, které na přebalu knihy zpracovala ještě z čistě historického hlediska. Role Finů za války je dodnes palčivým tématem a není divu, že se dodnes tento národ špatně vzpamatovává. To snad ani nejde, a navíc je dodnes ve společnosti mnoho potomků německých otců a finských matek – jejich hanebný cejch. Popravdě, celá kniha je hanebná, odporná, prosycená tak drsnou realitou, že vůbec nelze mluvit o tom, že byste ji četli. Ona je prožívaná. Naplno.
253 Kč
298 Kč
198 Kč
198 Kč
Kouzelník ze Lhasy

Kouzelník ze Lhasy

Vyplatí se u této knihy vydržet do konce, ačkoliv se mi třeba zdála ne úplně vydařená. Nakonec jsem pochopila, že autor zvolil ten poněkud vleklý styl plný sklenic vína a kariérních žvástů schválně – aby na druhou stranu dal útěk mnichů z kláštera a holý boj o přežití a poté oba příběhy mistrně spojil: Do poslední chvíle jsem nevěděla, nenapadalo mě jak proboha by to mohl dokázat, jak autor oba příběhy spojí. Závěr mě nadchnul, dojal a poučil.
246 Kč
289 Kč
189 Kč
189 Kč
173 Kč
289 Kč
Kalendář 2016 - Miluj svůj život

Kalendář 2016 - Miluj svůj život

Zářivé, až meditačně nabité obrázky malířky, jsou velmi působivé a kalendáři velice sluší. Texty a rozložení okének pro poznámky jsou přehledné, dostatečně velké a prostě příjemné oku. Líbí se mi, že kalendář láká. Láká k tomu, abyste do něj každý den pohlédli, podívali se, co vás čeká, a měli zároveň i báječný přehled o celém měsíci. Texty jsou milé a pomáhají lepšímu uvědomění si života a hloubky našich duší. Praktický a přitom velice duchovně hluboký je tento nástěnný kalendář. Za mě dávám jedničku s hvězdičkou, nenašla jsem chybu.
99 Kč
249 Kč
Láskyplný rok 2016

Láskyplný rok 2016

Doporučuju každému, kdo má rád malé ranní pohlazení duše, které mu dodá energii na část dne, nebo dokonce na celý den. Malé afirmace pronikají do hloubky lidské duše a alespoň na chvíli nás zastaví v celodenním shonu a hledání sebe samých. Moc se mi líbí podobné drobnosti, na první pohled třeba hlouposti, ale kde jinde můžeme najít hezké slovo každý den. Pravidelně každý den a vždy, když na to máme chuť. Pro mě je to hezká součást každého dne, na kterou se těším a která mi rozsvěcuje světýlko naděje v životě.
149 Kč
349 Kč
Moudrost čaker

Moudrost čaker

Považuji tuto knihu i karty za příjemné čtení. Pro hlubší porozumění je třeba hlubšího studia, hloubka čaker je obrovská a přitom velmi logická. Karty navíc zdokonalí pochopení, protože si intuitivně vybíráte to, co potřebujete řešit. Velmi se mi líbí i popisy karet, které obrazně umí evokovat pocity, které v tu chvíli opravdu procítíte. Psychologické hry, které autorka doporučuje jsou také velmi užitečné. Prostě dobrá krabička terapie pro duši.
305 Kč
359 Kč
Kouzelný kočičí tarot

Kouzelný kočičí tarot

Pokud jste někdy přemýšleli, co se skrývá za oním moudrým kočičím pohledem, pak je zrovna tato karetní sada a kniha možnou a velmi pravděpodobnou odpovědí. Je úplně jedno, čím začnete - poněvadž jak karty, tak příběhy jsou plné moudrosti, která vás doslova obestoupí. Vůbec nevím, k čemu lépe přirovnat výklady těmito kartami. Jsou hebké jako sametový kožíšek, jsou jako hebká táhlá čokoláda nebo jako teplé rozpuštěné máslo na čerstvých bramborách. Jednoznačná slast, která jde tak nějak sama od sebe a mimochodem do obrovské, ale opravdu obrovské duchovní hloubky. Autorka sice nahradila klasické významy (meče, mince, poháry, hole) jakýmisi klany dominujícími nad ohněm, mořem, nebem a zemí, ovšem logika je zřejmá a tak to nikoho nebude příliš mást, už jen pro to dokonalé výtvarné ztvárnění, jež je na první pohled patrné. Nemám k těmto kartám vůbec žádnou výtku, protože staré téma a nové zpracování se podařilo tak úžasně, že lze snad s klidem říci, že kočky ten tarot opravdu vynalezly
424 Kč
499 Kč
Dědeček Oge

Dědeček Oge

Snad jako by tento příběh napsal někdo, kdo by byl z tohoto světa. Dokonalé je každé slovo, každá emoce, každý pocit. Každý popis skutečnosti. Ať v čtené nebo poslechové formě je to zážitek, kterému se nemůže vůbec nic vyrovnat. Je to prostě nezapomenutelné se vším, co toto slovo znamená. Do hloubi duše, do hloubky kostí člověka osloví. Navíc v audioknize je podmanivý hlas Jaroslava Duška jako stvořený k celému příběhu, jako by Pavlína Brzáková psala tento příběh právě pro něj. Dokonalá znalost prostředí a tunguzů, rusů a jejich historie, vložené prožité a provyprávěné zážitky, neuvěřitelné. To je dílo, které jen těžko něco podobného překoná.
206 Kč
229 Kč
Zánět – skrytý zabiják

Zánět – skrytý zabiják

na toto téma není snad lepší knihy. Návodnější, praktičtější a zcela jednoduše realizovatelné. Autor má úžasnou schopnost srovnat v člověku myšlenky, znovu navodit logické myšlení a selský rozum! Jak funguje naše tělo! Jak mu škodíme! A jak je chronicky pěstovaný zánět v našem těle (i celkový, alergie, deprese, migrény, obezita - to vše je důsledkem chronického zánětu v těle) nebezpečný a pomalu nám ukrajuje ze zdraví. Test na zánět i následná řešení, kterých je nepřeberně a jsou vyčerpávající, každý si tu vybere, jsou právě tím, podle čeho jsem si sama poskládala svůj vlastní program, který mohu bez potíží dodržovat. A funguje!
269 Kč
299 Kč
Vitaminy a stopové prvky pro zdraví

Vitaminy a stopové prvky pro zdraví

Precizní a dokonale vypracovaná encyklopedie vitamínů. Proložená osobními názory a zkušenostmi autora s výživovým poradenstvím a poněkud pokleslém farmaceutickém průmyslu. Je to dost, je to jinak pojatá kniha. Čekala jsem něco komplexnějšího i s ostatní výživou, přirozenými zdroji vitamínů, ale autor zastává názor, že přirozeně nelze tyto potřeby našeho těla pokrýt. Takže se tím kniha stává možná o to čtivější a více zajímavá.
233 Kč
259 Kč
155 Kč
259 Kč
Gurmánská živá strava

Gurmánská živá strava

Vřele doporučuji tuto knihu, protože recepty jsou zvoleny naprosto luxusně. Některé jsou náročnější na suroviny, ale většina je výborně a snadno vyrobitelná i v běžných domácnostech. Dokonce jsem z této kuchařky čerpala inspiraci i pro konvenční vaření, řekla bych. Výborné čtení pro každého, kdo se rád nechává unášet chutěmi, vůněmi a rozechvělou radostí z přípravy dobroučkých jídel.
449 Kč
499 Kč
Dějiny jídla ve 100 receptech

Dějiny jídla ve 100 receptech

Když úplně pominu detailním, strhujícím způsobem zpracovanou historii lidstva z hlediska jídla, nesu si z této knihy ještě zrnitá slova autora, který děkuje všem kolem sebe, především své rodině, protože než tuto knihu, ba až encyklopedii vyplodil, stálo to jeho ženu mnoho promarněných víkendů, kdy jen rozcuchaný, hladový a mrzutý vycházel ze své pracovny pro kus něčeho k snědku. Víc nic.
Tak přesně tak si představuji, že pracoval.
Protože dílo, které za ním zůstalo, se dá bez zbytečných příkras nazvat šperkem mezi kuchařkami a šperkem mezi historickými knihami.
586 Kč
689 Kč
248 Kč
248 Kč
413 Kč
689 Kč
Skrytá spiritualita muže

Skrytá spiritualita muže

Kombinace velice složitých myšlenek, které vytváří v člověku jeho vlastní, přirovnání a fakta, která mají všechen potenciál k tomu, aby se staly větou, která vám zůstane navždy v hlavě. Text je protkán také rozhovory se zajímavými muži z různých společenských vrstev a s různými duchovními názory. To je samo o sobě zajímavé tím, že v této knize se pozornost čtenáře soustředí jen na mužství – a pak se tu tedy otvírají různé druhy mužů, jejich duší. Ve své mysli si tak můžete skládat, kterého z deseti uvedených archetypů, má zrovna tento muž nejvíc. Je to velmi dobře zpracovaná kniha, zajímavě vybrané téma a důkladné vyzdrojování, přemýšlivost autora a časté odkazy na jiné autory, z ní dělá opravdu studijní materiál. Není to prvoplánově originální dílo, protože autor jen skládá názory ostatních a doplňuje vlastními myšlenkami, ale o to víc si této knihy cením. Je to dílo člověka, který si dal tu práci a dlouhodobě sledoval a studoval jeden lidský fenomén – skrytou, hlubokou a nesmírně silnou spiritualitu muže. Udělat z toho příručku na pět stran á pětek, bylo by to výborné učivo pro rodinnou výuku ve školách.
199 Kč
349 Kč
130 Kč
227 Kč
Zvolte sebe

Zvolte sebe

Autor James Altucher vyniká úžasnou schopností poletovat nad tématem jako motýl, nechává myšlenky plout až směry, nad kterými kroutíte hlavou a usmíváte se nad jejich zmateností, a náhle střemhlav letí jako dravec a vypíchne z celého povídání něco, čím vám vezme dech. A on má pravdu! Ačkoliv jsem zkraje tuto knihu vnímala spíše jako jakýsi výstřelek šíleného autora, najednou jsem si uvědomila, že čtu ani nedutám. Snad cíleně, ani bych se nedivila, zvolil James Altucher do prvních stránek svůj vlastní, naprosto šílený a neuvěřitelný příběh smolaře, zkrachovalce, téměř i sebevraha – no v tu chvíli jsem tomu přestávala věřit, ale pořád tam byl stín zvědavosti, jak se asi ten moula z toho všeho vyhrabe. No to jsem tedy zvědavá. No a stačilo pár stran a už se tu setkáváte s naprosto jiným člověkem. Zcela mění styl svého psaní, stává se stručný, jasný, naléhavý.
Jeho rady a poznatky mají logiku a mnohé lze využít i v osobním životě, nikoliv jen tom profesním. Celkově jsem měla pocit, že čtenáři ukáže jeho vlastní cenu, cenu toho nalézt své vlastní poslání, a vytrvat! Vždy vytrvat! Některé jeho rady jsem si dokonce vzala k srdci a začala denně praktikovat. Třeba ta, která se spisovateli a novináři hodí – mozek a jeho tvůrčí schopnosti zakrní stejně jako svaly, když ho nepoužíváte. Takže povinnost je, každý den si napsat několik nápadů. I kdyby to byly úplné hlouposti. Za rok tak nashromáždíte stovky až tisíce nápadů, ke kterým se můžete vracet a to by v tom byl čert, aby některý nebyl časem životaschopný.
Faktem je, že stačil jeden den, kdy jsem si zapsala asi 5 nápadů. Druhý den jsem si nepamatovala ani jeden z nich: To je další faktor lidské mysli. Zapomínáme na své tvůrčí nápady. A tady sešit Nápadníček určitě nebude na škodu.
Velmi příjemná kniha nakonec, kniha, ze které si můžete vybrat mnoho velice užitečných informací, které zcela reálně povedou k lepšímu využití času, pracovního talentu a pomohou vám ujasnit si své priority.
99 Kč
349 Kč
60 Kč
227 Kč
59 Kč
349 Kč
Zóna úspěchu

Zóna úspěchu

Skvostná kniha, pokud se překoušete přes občasný moc americký průvan.... připomínající předváděčky hrnců... Gay Altucher objevil velmi zajímavý psychologický fenomén. Každý z nás má určitou „horní mez“, za kterou se nám žije tak těžce, že raději sami sobě podrazíme nohy, abychom se dostali zpátky do své průměrnosti a zajetých kolejí. Možná to nazýváme smolařstvím nebo něčím jako „ty vždycky všechno zkazíš!“ Proč? Protože jsme tak byli vychováni, protože máme skrytý strach, ale většinou vůbec netušíme, že za prvé takovou mez vůbec máme a za druhé, co je její příčinou. Ničení našeho štěstí, vlastní rána do zátylku, když se začínáme rozhlížet po šťastných a zelených loukách - a to platí nejen v pracovní oblasti, ale také v lásce. Tato kniha je tedy nejen o pracovním úspěchu, ale i o osobním úspěchu. Pokud u knihy vydržte, věřte mi, že nebudete litovat. O problému horní meze jsem vůbec nic netušila a tak jsem doslova hltala každé slovo a ono to - sedělo! Přeju zdárný boj...
99 Kč
289 Kč
60 Kč
188 Kč
Mudry

Mudry

Jen málo lékařů řeší původce našich nemocí a toto je jedna z nich, kdy můžeme rozpohybovat bioenergii našeho těla a pokusit si pomoci sami. Mudry mne velice překvapily svou jednoduchostí a okamžitou účinností. Kniha je navíc velice přehledná, vše je dokonale vysvětleno, nafoceno. Stručné, jasné - dokonalé.
197 Kč
219 Kč
Tvarytmy

Tvarytmy

Pro mne tato kniha byla neskutečným relaxem. Chvílí, kdy jsem objevila neuvěřitelnou a tak snadno ztratitelnou sílu lidského zdravého rozumu a ještě zdravějšího srdce. Je neskutečné, jak syrové zrcadlo Jaroslav Dušek nastavuje. Přesto je to čtení jemné, rozvláčné, které vám přeskládá duši na něžné kousky... Líbila se mi ještě o něco víc než jeho předchozí kniha Země.
224 Kč
249 Kč
Ze mě

Ze mě

Je to skvělé čtení, skvělý čas, který strávíte ve společnosti člověka, který má co říci. Je to jako s ním strávit příjemné povídání u kávy… a Pavlína Brzáková, která celé toto jeho povídání sepsala, si ho jistojistě lidsky užila. Její intermezza, která se knihou občas prolínají, jsou jako malé třešničky na celém dortíčku. Miluju tyhle pohledy do zákulisí vzniku knih, chvilky, ve kterých sám autor – byť zprostředkovaného vyprávění – nechá rozeběhnout svůj vlastní život a podělí se s čtenáři o to, jak zrovna v tuto chvíli ho práce na knize ovlivnila.
Protože stejná intermezza můžete prožívat taky.
224 Kč
249 Kč
Biologické hodiny

Biologické hodiny

Kniha mne příjemně překvapila obrovskou uceleností informací, které poskytuje, tím, jak autor precizně zpracoval různé úhly pohledu. Přitom je ale škoda, že některé poznatky nerozebral více, byly pasáže a části, ve kterých počet mých otázek převyšoval odpovědi. Doslova mne inspiroval a ponoukal k tomu, abych si k autorovi, internistovi a ajurvédskému lékaři, došla sama pro odpovědi. Zároveň v knize velmi pěstuje své přesvědčení a své léčebné metody, díky kterým mám dojem, že čtu dílo člověka, ke kterému bych se šla nikoliv "léčit", ale "vyléčit."
269 Kč
299 Kč
179 Kč
299 Kč
Karty mořských panen

Karty mořských panen

Zprvu mne velmi zarazilo a příjemně překvapilo to, s jakou dokonalostí, pečlivostí autorka zpracovala nesmírně množství informací o mýtech o mořských pannách. Už jen to je samo o sobě nesmírně cenné. Karty, které jsou ke knize přiloženy jen dokreslují něžnou a léčivou sílu mořských panen a jejich energie pro ženskou duši. Za mě - výborné čtení a relaxační vykládání karet.
297 Kč
349 Kč
Svět přírodních antibiotik

Svět přírodních antibiotik

Tato kniha mne donutila sama googlovat a hledat si další a další informace. Zajímat se hlouběji o nemoci a také o bylinky, kterých tu je celých 88 představeno. I tak je ale kniha velice důkladně zpracována, je v ní nacpáno informacemi, které by si ale někdy zasloužily rozvést blíže. Jenže to by pak kniha byla neskutečně tlustá. Je to velmi dobrý domácí lékař a herbář rostlin, které nám pomohou, když bojujeme s nemocemi.
269 Kč
299 Kč
Moje nejlepší recepty

Moje nejlepší recepty

Jestli se někdo umí báječně mazlit s jídlem, je to třeba právě Lenka Kořínková a touhle kuchařkou to jen dokazuje. Její dělená strava je o mazlení s jídlem obecně. Nezažila jsem lepší vytříbení chuťových buněk (kromě krátkých období raw food), které by tak nádherně zostřilo vnímání chutí a vůní. I obyčejné potraviny se pak stávají neskutečnými delikatesami, samovolně se stáváte náročnější, lépe si vybíráte kvalitnější potraviny, začnete se méně přejídat, zdravě mlsat a hubnout. Inspiraci v této knize najdou i ti, kteří dělenou stravu nemají, protože mnohá jídla jsou prostě pohlazením pro chuťově buňky obecně.
233 Kč
259 Kč
Tarot archandělů

Tarot archandělů

Tím tento tarot získává okamžitou šanci proniknout do vašeho srdce, protože dává odpovědi bez toho, abyste museli dlouze listovat v knize. Ovšem nenechte se zmást a bere prvotní informaci na kartě jako prvotní. V knize, která je kartám přiložena, jsou významy ještě lépe a hlouběji popsány a je to úžasné čtení, které dovede člověka k dalším novým úhlům pohledu na tarotové významy jednotlivých karet. Příjemný a jemný tarot pro začátečníky.
424 Kč
499 Kč
Bez lepku a chutně!

Bez lepku a chutně!

Kniha mi také velmi rozšířila obzory v problematice celiakie, alergie na lepek i nesnášenlivosti lepku. O rizikových potravinách, skrytých rizicích v hotových potravinách i o nepřeberném množství přirozeně bezlepkových potravin. Je to výtečný zdravotní průvodce a následně vám zažene všechny chmury z tohoto vážného onemocnění a nabídne novou perspektivu v kuchyni, která se vám jistojistě zalíbí.
339 Kč
399 Kč
Prostá pravda

Prostá pravda

Tato kniha je opět z těch, která si zaslouží místo na nočním stolku pro chvíle, kdy budete mít chuť NAUČIT SE BÝT LEPŠÍM A VYROVNANĚJŠÍM ČLOVĚKEM. A já si jsem jista, že v této knize si každý najde nějaké to drobné téma, které osloví právě jeho a něco, co si v sobě už jako moudrost poneseme celý život. Pro mě je to třeba tahle zloba a vztek, zpětně jsem pochopila dvě situace v mém životě, ve kterých jsem se chovala jednou podle prvního vzorce a podruhé podle vzorce druhého. A ostatně - i reakce "oběti" byla pokaždé zcela jiná. Kniha prostě přináší neskutečné množství témat k uvažování a nasměrování svého života více prosperujícím směrem.
254 Kč
299 Kč
195 Kč
195 Kč
200 Kč
299 Kč
Pohádky pro malé Buddhy

Pohádky pro malé Buddhy

Kniha mne zaujala především neopakovatelnou atmosférou, díky které zůstanou ve čtenáři nejen emoce, které i příběhy a poselství, které nesou. Je to úžasné spojení strhujícího děje, moudrosti i obrazotvornosti - a to děti milují: Mimořádně podařená kniha. Jako bonus jsou tu meditace, které dávají všemu ještě krásnější rozměr.Kniha dodává obrovskou inspiraci k vlastní činnosti s dětmi, ať už literární, inspiruje i ke kreslení, nebo k výchovné. Jsou to jednoduché, ale velmi působivé buddhistické příběh, jež rozněžní čtenáře, posluchače i vypravěče.
280 Kč
329 Kč
Odhalení

Odhalení

Kniha čistě pro ženy. Tak hlubokou sondu do ženské duše jsem ještě nečetla. Dokonce hloubka a duchovní ponoření se do hlubin nejen ženských, ale i historických, někdy vytváří zmatek. Je to jako když dochází dech a musíte se jít na hladinu nadechnout – to jsou chvíle, kdy toto zvláštní dílo Meggan Wattersonové, vyzařuje velmi zvláštní energii. Jakobyste se dostávali do stavu meditace.
A je jen na každé čtenářce, jak dlouho ono ponoření se vydrží.

Musela jsem se nadechovat často.
59 Kč
299 Kč
30 Kč
195 Kč
Poppy

Poppy

Moc se mi líbily popisy úvah, emočních i myšlenkových pochodů u člověka, který už je na světě sedmdesát jedna let a jeho dny se neúprosně krátí. Jak duše chodí "odpočívat" odpoledním spánkem, jak se vše zdá jiné a jak jsou jiné i vzpomínky. Mění se úhly pohledu a hlavní hrdinka musí odpustit také především sama sobě.

Její cesta k vyrovnanému životu a nakonec i k nesmírnému štěstí (jako z pohádky)... je cestou, kterou můžeme sami v sobě podniknout také. Jak se zlá a ledová žena stala milující a moudrou babičkou?

No tak si schválně přečtěte tento příběh, který ukazuje změnu zahořklé povahy v naprosto jinou. A tak celý závěr knihy je možná opět trochu jako z harlekýnky, ale určitě vás dojme.

Překvapí.
Potěší.
42 Kč
49 Kč
30 Kč
129 Kč
Peníze a zákon přitažlivosti

Peníze a zákon přitažlivosti

- Měli bychom ve svém životě hledat a vidět to pozitivní a pokud to jen trochu jde, upnout svou pozornost především na tyto – byť drobnosti. Podle zákona přitažlivosti se nám tento pocit bude rozmnožovat a začneme opravdu přitahovat spíše to kladné…
- Přílišné hrabání se v negativních myšlenkách a probírání problémů vše jen zveličuje a potom si bráníme emočně i fyzicky tomu, aby k nám přišlo něco hezkého…
- Sami musíme poznat co chceme, k čemu nás táhne srdce. Tam podle Esther a Jerryho Hicksových najdeme také finanční stabilitu
Pokud budeme s kartami v dennodenním kontaktu? Není v tom kouzlo, jde spíš o to, že si každý den, nebo co nejčastěji pomocí těchto karet srovnáme svoje myšlenky a najdeme v textech inspiraci, sílu a „nakopnutí“ ke správné cestě. Je to spíš denně upevňovaná změna myšlení, dodávání sebevědomí a víry, že si peníze opravdu zasloužíte a dokážete s nimi dobře naložit, než nějaké magické kouzlo tohoto zelenavého balíčku karet.
199 Kč
349 Kč
Andělé Atlantidy

Andělé Atlantidy

Zvláštní karty. Pro chvíle naprostého usebrání a pohody. Touhy se ponořit do nejhlubšího nitra sebe samého: nejsou to karty, které si vytáhnete jen tak, nebo ve chvíli, kdy jste plni pozemských emocí, starostí a chcete řešit ryze hmotné věci. Tady se člověk musí zamyslet do samé hloubky své duše. Večer, při svíčkách, nebo v naprostém klidu a tichu a výrazné touze ulevit duši a pochopit.
Tak to zkusíme. Pokusím se pro Vás být k dispozici celý víkend a odpovídat na Vaše otázky... Ptejte se na ta nejhlubší tajemství a moudrost Atlantidy vám na Čajovna U modré kočky odpoví...
297 Kč
349 Kč
Tarot magické brány

Tarot magické brány

Styl Cira Marchettiho se nazapře a tyto karty se mi zalíbily na první pohled.Navíc jsem měla už zkušenosti s předchozími díly Cira Marchettiho - Zlatý tarot a Tarot snů a obě sady patří ke kartám, které používám při vykládání velmi často. Nejčastěji.
Přijdou mi jako klasika.

V příručce najdete nepříliš klasické povídání o jednotlivých kartách, ale také řadu pro mě úplně nových výkladů, nově poskládaných pohledů na problémy, které se při výkladech mohou vyskytnout. Propracovanost je znát na každém detailu, ať už ve vyobrazení karet nebo v jejich interpretaci v knize. Tu obstarala odbornice na tarot Leisa ReFalo. Karty magické a krásné, stvořené pomocí digitálních technologií.
Moderní a přitom skrývající starobylou moudrost. To je opět spojení, které má všechny šance stát se legendou. I tento tarot se může dle mého názoru směle postavit do těch, které se patrně stanou časem kultovními a všeobecně známými sadami.
Myslím, že tady můžeme pokroku trochu poděkovat, protože přinesl neobyčejné výtvarné dílo.
424 Kč
499 Kč
Andělská inspirace

Andělská inspirace

Tenhel kalendář pohladí sladkými slovy... den za dnem… občas na Vás vykoukne nějaká socha anděla nebo výjev z maleb v kostelech a chrámech a třeba také ujištění o tom, že Vás andělé milují a zbožňují romantickou lásku, kterou se vám budou snažit najít… no někdy je to sladké přesladké až neuvěřitelné.
No ale, i když jsme skeptici, tak občas v tom našem životě si přisladíme kávu nebo si dáme rakvičku se šlehačkou, protože někdy zcela vědomě vyhledáváme něco vyloženě přeslazeného.

Aby to vyrovnalo tu hořkost žití – momentální.

Takže tento kalendář vnímám jako pohlazení duše a občas sladkou rakvičku s oslazenou šlehačkou.
20 Kč
149 Kč
Kouzelná zvířátka na dobrou noc

Kouzelná zvířátka na dobrou noc

Literárně mne tato kniha zaujala jako pokus o novodobé bajky, krátké příběhy s poučením, důraz na dialogy a děj má spád. To se jednoznačně vydařilo. Pohádky jsou přesně takové a navíc díky textům kolem obohacené o mytologii zvířat, což zaujme třeba i rodiče. Meditační techniky a povídání si o jednotlivých příbězích potom knihu dotváří k úžasnému výchovnému prostředku prostřednictvím citů a emocí. Je to přesně to, co v dnešní době lidem schází...
280 Kč
329 Kč
197 Kč
329 Kč
Zdravě a syrově

Zdravě a syrově

Jsem z této knihy byla nadšená! Strhující čtení a hlavně příprava jídel...Na posledních stránkách mne zcela uchvátilo vánoční menu, místo řízků obalované avokádo, které jen co jsem si představila tu nebeskou chuť – no to bych snad i vyměnila za klasické smažené řízky. Zajímavý vánoční salát a neustále používané namočené a dohladka rozmixované kešu oříšky jako náhrada majonézy nebo do krémů na dortové oříškové nepečené korpusy. Makové mléko už je v mém jídelníčku delší dobu a jeho chuť je famózní, paní Radka však rozjitřila mou zvídavou povahu něčím dalším a sice mandlovým máslem. Jeho výroba je malým kouzlem, na které fascinovaně zíráte do mixéru. Z namočených a opět usušených mandlí se totiž intenzivní prací mixéru stane hmota podobná máslu. Nebo množství mixovaných kořeněných omáček, které se dají použít jako salátové dresinky (v obyčejnéstravě třeba i jako dresinky na grilované maso). Autorka dala do knihy maximum, víc snad ani nešlo a hlavně úžasným způsobem nabudila smysly čtenářů a jejich chuť experimentovat a kdoví, třeba se nakonec, stejně jako ona, stát vitariánem!
314 Kč
349 Kč
Tak chutná štěstí

Tak chutná štěstí

Kniha mne přesvědčila množstvím receptů, které jsou jednoduché, modifikují klasické recepty, ALE... jídla jsou s použitím přírodních sladidel o mnoho lepší. Zjistila jsem, že bílý cukr nemá dobrou chuť a jídla vlastně kazí. Tato sladidla ochucují a chuť naplňují. Chybí mi v knize pouze obrázky, s nimi by to byl neskutečný bestseller. Děkuji autorům i za celkově shrnutí problémů s bílým cukrem a připomenutí toho, jak lidské tělo funguje. Vše srozumitelně, čtivě a logicky.
206 Kč
229 Kč
Probuzení do duchovního světa

Probuzení do duchovního světa

Nahrávky k ní jsou báječné a dotváří skvělou atmosféru. Vřele doporučuji...

Jako úplně obyčejný čtenář, kterému je šamanismus na hony vzdálený, jsem touto knihou proplula se zvláštními pocity pokory. Snad za to může úctyplný literární a informační styl obou autorů.
Snad za to může i poslech nahrávek, které k této knize na svých stránkách zveřejňuje také nakladatelství Synergie. Mohu-li tedy těchto pár desítek minut mystické hudby, která mne dovede do hlubin mé duše, považovat za pravé šamanské poselství, chápu, proč se toto téma stává spíš víc komerční než hluboké.

Moudrost šamanismu totiž proniká velice hluboko a obsahuje i kontraverzní prvky, jako jsou halucinogenní drogy nebo podstata založená, jak bylo výše napsáno v ukázce, na snění. Najednou to všem přijde mimo realitu. Živná půda pro různé extrémní názory a extrémní prezentace.
Tady nám autoři opravují mínění o člověku, kterému se říká šaman.
A nejen to.
254 Kč
299 Kč
195 Kč
195 Kč
Intimní splynutí

Intimní splynutí

Je to kniha, která mne naučila vážit si sama sebe, objevit v sobě vlastnosti, o kterých jsem ani netušila. Najít cesty, jak potěšit muže a jak muž může potěšit vás aniž by v tom bylo cokoliv zištného nebo manipulativního. Jak rozeznat, co vám duše říká, s čím je nespokojená a co zase naopak může štvát vašeho partnera. Jak najít společnou řeč nejen v intimní oblasti, ale hlavně v té životní. Úhel pohledu, který tu autor ukazuje je poměrně náročný, musela jsem knihu často odložit, abych vstřebala, co jsem se právě dočetla. Doporučuji všem, kteří zrovna stojí na nějaké vztahové křižovatce.
254 Kč
299 Kč
195 Kč
195 Kč
200 Kč
299 Kč
Indigoví andělé

Indigoví andělé

Pro mne to bylo velmi příjemné čtení a velice intimní vykládání. Do hlouby duše, ale jinak... nikoliv řízná upřímnost, ale láska, ze které odcházíte téměř opojeni. Není to na fofr výklad mezi snídaní a odchodem do práce, ale na pěkné celovečerní rozjímání nebo alespoň půlhodinku absolutního klidu. A taky jsem knihu považovala za docela fajn průvodcem jevu, kterému se říká "indigoví lidé".
297 Kč
349 Kč
Dotek lásky

Dotek lásky

Při čtení této knihy a prohlížení přenádherně ilustrovaných karet jsem měla touhu se rozplynout.
V doteku lásky? Ve fantazii? Možná v obojím, ale v celé té obrovské záplavě kdejakých láskyplných výkladových karet, tato sada vyniká.

Snad jedinou nevýhodu jsem na ní našla. Na to, jaký obrovský a nádherný ilustrovaný poklad se skrývá v krabičce, je krabička poněkud nenápadná. Možná na ni autoři a nakladatelé nezvolili úplně nej nej obrázek, v celé sadě je určitě spousta dalších, která by krabičku a titulní stranu knihy více rozsvítila!A více lidí by je vzalo do ruky, protože i já jsem tuto krabičku otvírala s tím, že tam asi budou jakési tuctové karty s andělskou a fantasy tématikou a ejhle...

... byla jsem velmi mile zaskočena!

Kniha obsahuje krátké, ale velmi meditativní texty a podrobný návod, jak pracovat s kartami, jak je vyložit, jak se na ně zadívat a jak přijmout a pochopit poselství, které nám přinášejí.
297 Kč
349 Kč
Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly

Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly

Kniha mne zaujala svým tématem, které mne zajímá, ale velice těžko se mi chápalo. Josef Schrötter však vysvětlil v i velmi graficky zdařile zpracované knize, bioenergetiku tak, že si troufám říci, že i nevěrci uvěří. Žasla jsem nad logikou, kterou v sobě působení bioenergie má... žasla jsem nad úžasnou jednoduchostí. A i když je to čtení pro chvíle, kdy opravdu chcete bádat a trochu se usebrat pro sebe, je to kniha, kterou bych rozhodně do knihovničky doporučila každému zvídavému čtenáři. Každému, kdo chce pochopit, jak vůbec může složitost světa existovat.
269 Kč
299 Kč
Jak meditovat

Jak meditovat

Na této knize mne zaujal nový úhel pohledu autorky, který bych možná vzhledem k jejímu zaměření ani nečekala. Milý, laskavý a velmi přívětivý ke každému, komu se možná ne úplně meditace daří. I ty ošklivé zážitky s ní, cesty do hlubin bahna naší duše, se stávají léčebným procesem. Upřímnost a vyznání autorky v textu je pak tím dalším, co mi dává knize uvěřit.
84 Kč
99 Kč
60 Kč
195 Kč
Cesta pravého muže

Cesta pravého muže

Audiopodoba propůjčila této knize ještě víc sexy odstín, než si snad uměl představit čtenář při obyčejném čtení. Podmanivý hlas Vladislava Beneše přidává tomu všem jemnost a nádech erotična. Samozřejmě duchovní moudrost je tím, proč si toto audio pustíte znovu a znovu a hlavně, při poslechu člověka zase napadají jiné myšlenky, než při četbě.
Osobně beru toto cédé jako příjemné pohlazení duše, když mi není dobře nebo zoufale, ale fakt ZOUFALE nerozumím mužskému světu!
169 Kč
169 Kč
Andělské vedení

Andělské vedení

Velice mne na této knize překvapilo, že sice pojednává o andělech, ale co jsem na ní spatřovala jako nejcennější, je naprosto úžasný způsob, jakým probudit svou intuici. Své mimosmyslové vnímání. Kolik druhů jich existuje a jednotlivé kapitoly zcela nenásilně testují, jestli je to právě ten vhodný způsob pro vás.
Jasnoslyšnost nebo jasnovidnost, to jsou jen dvě, které jsem si ráda zkusila a zjistila, že mi mají co říct. Jak rozeznat pravé vedení od falešného.. je toho mnoho a je to opravdu velmi příjemné a jemné čtení. Spíš pro chvíle klidu, než pro stresující situace.
254 Kč
299 Kč
Steampunk tarot

Steampunk tarot

Moje práce se steampunkovým tarotem dopadla tak, že karty po přečtení příručky našly své místo na TOP TOP TOP. Vytlačily všechny ostatní a vykládám jimi bezkonkurenčně nejčastěji. Mají zvláštní tajemný měděný nádech, jejich příběhy a významy jsou neuvěřitelně přesné a trefné a tarotové milovníky velice zaujme čas od času karta vzatá z jiného úhlu pohledu... jen trošku, ale prostě jinak. Náhle se otevírá zcela jiný svět.
424 Kč
499 Kč
Živoucí kruh

Živoucí kruh

Naprosto skvělá kniha, která mne uchvátila především tím, jak čtivě autor zpracoval nesmírně zajímavé, leč také velice obtížné téma. Protože mě tato tématika zajímá, pročetla jsem na internetových webech kdeco, ale takto ucelený kus, navíc se čte naprosto strhujícím způsobem, jsem nikde nenašla.
Jan Bílý vůbec nepíše špatné knihy, ale tahle je prostě nej nej..
127 Kč
149 Kč
99 Kč
99 Kč
Živoucí kruh

Živoucí kruh

Oceňuji především to, jak těžké téma si vzal k vysvětlení. Cyklický čas, svátky našich předků, v podstatě duchovní vývoj lidstva, problémy Vánoc a Velikonoc a proč nám "upadly",... to jsou jen ve zkratce některá z témat a cenných informací, které mi v hlavě zůstanou snad navždy. Není nic cennějšího než číst knihu, o které můžete příteli říct - a to v knížce Živoucí kruh, psal autor, že....
a víte, že se rozvine dlouhá a podnětná debata.
Právě takový je Živoucí kruh.
127 Kč
149 Kč
99 Kč
99 Kč
Nejšťastnější na světě

Nejšťastnější na světě

Těšila jsem se na pokračování knihy, ve které si hlavní hrdinka splnila sen, zhubla a stala se úspěšnou autorkou své prvotiny. Druhá kniha řekla bych z mého pohledu nedosahovala kvality té první, ale možná je to proto, že ta první uťápnutá May se mi líbila víc, byla mi víc blízká. I tady May ještě trpí nízkým sebevědomím, ale už se prodírá na vrcholky slávy a u toho se musí stát nějaký průšvih. Ona ztratí lásku. Tedy, pak ji zase najde, ale... Chvílemi je příběh příliš strohý, chvílemi zase hodně jako růžová knihovnička pro holky. Jste-li na tenhle typ čtiva, pak nic proti. Mě první přišla hodnotnější i z hlediska duchovních mouder, která se knihou nenásilně linula.
99 Kč
229 Kč
69 Kč
149 Kč
66 Kč
229 Kč
Sára. Kniha třetí

Sára. Kniha třetí

Jaké jsem kdy poznala :-) Už předchozí dva díly nesmírně laskavě oslovily nejen mou duši, ale i duši mých dětí. Pomalu dorůstají, na trhu je Sára, díl třetí a já začínám přemýšlet o tom, jaké to bude, až tyto knihy budou číst samy, v tichosti a klidu. Až pochopí to hluboké co v nich je. Malý princ je podobná kniha, ale možná moc depresivní? Jak působí Sára svým jednoduchým příběhem na samotné děti? Napadá mě moc otázek, ale když mám po těžkém dnu a mám chuť dětem číst něco, u čeho si moje duše odpočine, sáhnu po jakémkoliv dílu Sáry.
169 Kč
199 Kč
Osho Zen Tarot

Osho Zen Tarot

Možná může člověk pročíst od Osha mnoho knih, ale karty jsou něčím zvláštní. Jsou všechno a jsou nic. A jak si je poskládáme, tak se nám otevře tajemný zenový svět a ejhle -- máme možnost ho pochopit.
Osho karty podle mě právem patří k již kultovním karetním sadám a na pultech esoterických obchodů a knihkupectví jim patří místo snad navždy.
I když pro západní civilizaci je to téma obtížně uchopitelné, rozhodně tyto karty stojí za bližší zkoumání.
499 Kč
587 Kč
Marie, královna andělů

Marie, královna andělů

Při mých zkušenostech kartářky mi tyto karty připadaly hodně neprůhledné. Obrázky mne zas tak příliš neoslovily, ovšem přiložená příručka byla úžasná. Už jen ji číst a vnímat obsahy jednotlivých karet, je úžasné. Naplňující.
Opravdu jsou to něžné a pokorné karty, promlouvají řečí podobnou té láskyplné řeči Matky Marie.
Zvláštně a velmi originálně zpracované téma.
149 Kč
349 Kč
Karty Kouzelné mapy

Karty Kouzelné mapy

Jako první jsem četla vlastní knihu Kouzelné mapy a věděla jsem, že existují již i karty. Ale ty jsem si prozatím nekupovala, protože jsem byla doslova konsternována obsahem knihy.
Byl neskutečný a vidět, cítit na kartách ztělesněné pocity, území, kousky našich vlastních map v životech, někdy se lišily od mých představ, jindy ne.
rozhodně jsou to karty, které jsou pro chvíle pohody a hlubokého ponoření, jsou naprosto jiné, než obyčejný tarot.
A jsou překrásně, překrásně výtvarně zpracované.
329 Kč
387 Kč
Zdraví v ohrožení

Zdraví v ohrožení

Nová kniha Josefa Jonáše a Jiřího Kuchaře je asi nejucelenější publikací, která se zabývá v poslední době moderním tématem, jež se možná ještě před pár lety zdálo být ze skupiny »konspiračních teorií«. Dnes už málokdo zcela upřímně pochybuje o tom, že bílý rafinovaný cukr není jed!
Můžu pouze a jen souhlasit, tato kniha je velmi cenná nejen svým obsahem a rozsahem, podklady z vědeckých výzkumů (i českých), ale také velmi účinným, leč obtížným návodem, jak se zbavit závislosti na cukru.
Při čtení mi často bylo do pláče, bezmocí??? Ale na druhou stranu, oč krásnější je vědomí, že beru život do svých rukou a přemýšlím O CUKRU???
224 Kč
249 Kč
Kouzelná mapa

Kouzelná mapa

Nejprve jsem se této knihy poněkud bála. Malá písmena, poměrně složitá mapa postav a hlavně oblastí, ve kterých se emočně a fakticky pohybujeme. Doporučuju si nejprve přečíst na zadních stránkách popis jednotlivých oblastí, minimálně tak získáte přehled, kde všude nás autorka bude provázet a potom se pustit do čtení od začátku. Čím více stránek jsem pročítala, tím více mě ten fascinující příběh pohlcoval. Nacházela jsem sama sebe, případné meditační techniky mi byly blízké a velmi jednoduché. Hodně jsem si o sobě při Kouzelné mapě uvědomila. A pochopila jsem kudy dál: tato kniha dokázala můj život opravdu nasměrovat. Nevím, jestli změnit, ale nasměrovat určitě.
99 Kč
299 Kč
60 Kč
194 Kč
Cesta nespoutané ženy

Cesta nespoutané ženy

Opět tu autor velmi zajímavě probírá mužskou duši. Náhle do sebe zapadají nedostatky, které u mužů cítíme. Musí být pevní, mít cit pro energii a nesmí se bát budoucnosti. Stačí lehká, snad až podvědomá zkušenost, že váš muž váhá, není si jist nebo má nízkou intelektuální kapacitu – a něco se v tom dokonalém spojení poruší.

Muž musí o naši důvěru bojovat, jemně naléhat a my musíme s tím lehce mrazivým pocitem podléhat. Směs strachu a důvěry. Nikoliv však strachu, který manipuluje a paralyzuje. Zároveň tu autor tvrdí, že pokud máme u sebe muže, který je pln nedostatků, je to proto, že mu sama nenabízíme to, co máme. Nejsme dostatečně otevřená lásce…

To ale bolí!

Ano, otevřít se lásce a tak i případnému zranění, velmi bolí. Z nějakého důvodu u sebe máme takového muže, jakého máme, a jeho nedostatky jen odráží naše vlastní zavřená místa. Nedůvěřujete svému muži? Pak je to proto, že vlivem čehokoliv se sama bojíte se otevřít, bojíme se vzdát kontroly nad svým životem. Tento muž tedy žádnou hlubokou vřelost nečeká a ani ji po nás nechce. Vždycky tam je tenhle důvod.

Máme autorovi věřit?

Nevím, nakolik lze o této knize říci, že je stoprocentní a vždy stoprocentně pravdivá, ale minimálně stojí za úvahu. Ostatně jako všechny od tohoto autora. Stojí za to.
237 Kč
279 Kč
194 Kč
194 Kč
Pátá dohoda

Pátá dohoda

48 karet s nádhernými ilustracemi, které vychází ze stejnojmenného bestselleru od Dona Miguela Ruize, vám pomůže na cestě k životu, v němž máte svobodu být tím, kým skutečně jste a žít beze strachu, pocitu viny, studu nebo lítosti.

Praví se na zadní straně malé krabičky s kartami. Ano, toltécká moudrost Páté dohody je osvobozující:

„Vím, že názory ostatních lidí se mnou nijak nesouvisí. Toto vědomí mě skutečně osvobozuje! Ať si o mně lidé myslí cokoliv, ve skutečnosti se to týká pouze jejich představy, jako o mě mají, a já nejsem touto představou.“

„Každé slovo v mé mysli je pouze symbol a symboly nejsou skutečné. Jsem to já, kdo je tvoří, jsou mým uměleckým vyjádřením. Jsem to já, kdo každému slovu dává jeho význam a moc. Slova jsou pro mě pouze nástrojem ke komunikaci.“

„Nikdy nezneužívám slova tak, abych jejich prostřednictvím pomlouval sám sebe nebo ostatní lidi, a šířil tak emoční jed.“

Podobné větičky na vás vykouknou z těchto příjemně namalovaných kartiček a jejich maličký formát je jako dělaný pro chvíle pohody. Usebrat se se šálkem čaje při svíčce, v klidu a tichu a popovídat si s Pátou dohodou. Může být něco lepšího?
254 Kč
299 Kč
Dokážu to!

Dokážu to!

Věčný kalendář, který můžete používat každý den je úžasný v tom, že přináší 365 afirmací, které ve chvílích klidu a pohody pohladí a dodají energii a ve chvílích smutku a depresí alespoň dodají naději, že by mohlo být lépe. Kdo s nimi umí pracovat, minimálně mu každý den dodají kousek sebeúcty.
Je s nimi každopádně příjemné probuzení...
297 Kč
349 Kč
Zprávy z druhého břehu

Zprávy z druhého břehu

Zprávy z druhého břehu je kniha, která poněkud vyvrací tajemnost mýtu o tom, že mezi námi existují "média" tedy lidé, kteří kdovíjak podvodně komunikují s mrtvými. Gordon Smith, autor, je naprosto normální člověk a jeho zkušenosti, životní cesta i příběhy klientů jsou nezvratným důkazem existence tohoto jevu. Jsou tu příběhy dojímavé, tragické, nesmírně laskavé i takové, ze kterých jde mráz po zádech. Kniha mě přesvědčila, že tato komunikace je, a že jí můžeme zažít každý - například ve snech. I racionální vysvětlení je pochopitelné a i ten, kdo nevěří, začne přinejmenším pochybovat. Navíc jsem sama podobný zážitek zažila a velmi mě překvapilo a pohladilo, když tu "technickou cestu" popisuje autor naprosto stejně, jako se to přihodilo mě - neznalé osobě. Děkuji za tuto knihu, někdy je drsná, ale dává naději.
99 Kč
229 Kč
60 Kč
149 Kč
59 Kč
229 Kč
Co by se kovbojkám stávat nemělo

Co by se kovbojkám stávat nemělo

Autorka si s ničím nezadá s Betty MacDonaldovou, lehince se tu přibližuje tématice slepic a vajec - já například vůbec netušila, jaká zvěrstva se učí na drůbežářské škole!!! a sama pak i jako farmářka s chovem slepic z nouze experimentovala. No nevyšlo to. Více se tu ale píše o koních a o nezdolné víře zvládnout život v horském prostředí, téměř jako lesanka. Než do jejího života zasáhne leukémie. Příběh ale není vůbec pesimistický, naopak - vtip a šmrnc, se kterým je tato kniha psána, je úžasný a nepustí vás, dokud nepřečtete poslední stránku. Navíc, povídky, které autorka psala v nemocnici - asi aby nemusela myslet na boj s krvinkami - jsou neskutečně humorné. Nedoporučuji při četbě jíst ani pít, poněvadž člověk nikdy neví, kdy na něj vyskočí neuvěřitelný vtip!
142 Kč
158 Kč
95 Kč
95 Kč
Hvězdná obloha

Hvězdná obloha

Tato kniha mě překvapila dvěma silnými emocemi. Ze školy už jsem nejméně polovinu řeckých bájí a pověstí zapomněla, takže to bylo báječné připomenutí. První věc: kniha je neuvěřitelně čtivá až strhující, autorka volí krátké věty nebo věty, které naprosto přesně vystihují okamžiky těch mýtických chvil. Udržuje vás neustále v napětí a kdo má špatnou paměť, jako já, tak bude velmi často velmi překvapen zvraty v ději. Druhá věc: syrovost příběhů mě chvílemi opravdu šokovala. Asi to není čtivo tak úplně pro děti, ale spíše pro dospělé. Napsat o tom chvílemi, že jsou tam "lechtivá témata" je asi trochu slabé slovo. Překvapilo mě, jaká smilstva a hrůzy jsou vlastně ve všech těch mýtech schovány.
176 Kč
195 Kč
98 Kč
98 Kč
Dalajlamova kočka

Dalajlamova kočka

Když naprosto pominu jedinečnost této knihy, tedy její neobvyklý pohled na svět kočičíma očima v chrámových komnatách samotné Jeho Svatosti, vepsané moudro i labužnický kočičí život, zanechala tato kniha ve mně kromě ostatních báječných pocitů ještě jeden: Chtěla bych být dalajlamovou kočkou.
Nádherně spletitý, něžný a vrnivý příběh, který pohladí duši a v naprosto obyčejném životě kočky najde to nejnádhernější životní štěstí.
195 Kč
229 Kč
149 Kč
149 Kč
195 Kč
229 Kč
Andělské rady pro šťastný život

Andělské rady pro šťastný život

Tuto knihu bych se neobávala nazvat Domácím lékařem pro duši, protože zabírá velmi široký okruh témat a problémů, se kterými se můžeme v životě setkat.
Nabízí účinnou pomoc a laskavé slovo a hlavně naději, že můžeme zase být šťastni a žít naplněný a plnohodnotný život.
Líbí se mi laskavý tón, kterým Doreen Virtue "promlouvá" ke čtenářům a jak sama píše, tato kniha je tak trochu náhražkou za terapeutické sezení u ní v ordinaci. Nebála bych se toho...
Milovníci andělů tu najdou mimo jiné i návod, jak sami komunikovat s andělskými bytostmi a vyžádat si od nich pomoc. A můžu potvrdit, že to vážně funguje...
84 Kč
99 Kč
60 Kč
189 Kč
Andělské rady pro šťastný život

Andělské rady pro šťastný život

Tuto knihu bych se neobávala nazvat Domácím lékařem pro duši, protože zabírá velmi široký okruh témat a problémů, se kterými se můžeme v životě setkat.
Nabízí účinnou pomoc a laskavé slovo a hlavně naději, že můžeme zase být šťastni a žít naplněný a plnohodnotný život.
Líbí se mi laskavý tón, kterým Doreen Virtue "promlouvá" ke čtenářům a jak sama píše, tato kniha je tak trochu náhražkou za terapeutické sezení u ní v ordinaci. Nebála bych se toho...
Milovníci andělů tu najdou mimo jiné i návod, jak sami komunikovat s andělskými bytostmi a vyžádat si od nich pomoc. A můžu potvrdit, že to vážně funguje...
84 Kč
99 Kč
60 Kč
189 Kč
Poselství zvířecích průvodců

Poselství zvířecích průvodců

... už jen proto, že intuitivně seznamuje s šamanstvím vůbec. Co totemová zvířata znamenají a jak promlouvaly k "našim předkům"? Malá, ale obsahově velmi cenná kniha dovede člověka k hloubavému přemýšlení a právě potom jsou tady i karty, se kterými získáváte jakýsi interaktivní prostor pro vlastní a individuální bádání. Myslím, že se oboje docela povedlo, protože to nechává hodně prostoru pro vlastní intuici i myšlení.
297 Kč
349 Kč
Zbavte se svých kil bolesti

Zbavte se svých kil bolesti

Zvláště, potýkáte-li se s nějakou vnitřní bolestí, je tato kniha nejen dobrou možností, jak v sobě onu bolest vůbec diagnostikovat, ale hlavně, jak se s ní vyrovnat a NEOBVIŇOVAT SE.
246 Kč
289 Kč
188 Kč
188 Kč
Zbavte se svých kil bolesti

Zbavte se svých kil bolesti

Kniha Zbavte se svých kil bolesti je úžasně zpracovanou cestou k vlastnímu já. Doreen Virtue tu na chvíli opět nechává anděly trošku dál a odhaluje tu pragmatickou psychologickou tvář. A ona je naprosto úžasná psycholožka! Vůbec se nedivím, že se kniha stala bestsellerem a když vyšla v Kalifornii poprvé, v roce 1994, musel to být obrovský průlom. U nás v těchto dnech vychází druhé vydání a podle mě jen málo knih, které by na pultech knihkupectví měly zůstat navždy, měly by tý vždy dostupné….
Tohle je jedna z nich.

Protože…

„Bůh chce, abychom byli šťastní a plní radosti, abychom se cítili svobodní, i když se musíme věnovat svým každodenním povinnostem. Nechce, abychom byli na dně, vláčeni svými pocity viny a hlubokou frustrací…“
246 Kč
289 Kč
188 Kč
188 Kč
Andělské tarotové karty

Andělské tarotové karty

Zaujaly mne především svým naprosto jiný zpracováním, jinými názvy a změnou názvu živlů v Malé arkáně. Může to být na jednu stranu matoucí, na druhou stranu záměna např. holí a pohárů za oheň a vodu může umožnit lépe pochopit podstatu daného živlu.
Ilustrace jsou nádherné, některé mi sedí dokonale, jiné mi přijdou kýčovité, ale to už je věc vkusu. Ty přečančané už mě spíš ruší, než aby mne inspirovaly.

Kdo má rád andělská témata - ihned se zamiluje.

Pro mě je to sada, kterou určitě nebudu používat každý den právě pro její odlišnost, ale na druhou stranu ji ráda vezmu do ruky při určitých příležitostech, svátečních, pokorných nebo takových, kdy budu cítit, že je potřeba "andělů". Sváteční, jiná, krásná a naprosto odlišná sada.
499 Kč
587 Kč
Tak se přání stávají skutečností

Tak se přání stávají skutečností

Ačkoliv tu autorka zpracovává známé téma zákona rezonance, přesto tady je něco jiného. Telepatie, překvapivě hodně se jí věnuje, rozvíjí, učí nás ji rozvíjet. Léčení, samoléčení, terapie ve spánku, to jsou všechno věci, které jsou malinko odlišné a které dělají z této knihy něco, co může zaujmout i toho, kdo všechnu podobnou tématiku má už dávno přečtenou. Líbilo se mi rozdělení knihy, které je přehledné a snadno si najdete právě to, co potřebujete, v každé chvíli dokonale rozumíte vysvětlenému...
Hezká kniha, inspirativní!
224 Kč
249 Kč
Silnější pes

Silnější pes

Silná koncentrace vulgárních slov jen dokresluje tristní obraz českého fotbalu. Snad jen díky nadhledu autora, vtipu a odlehčení Vladimíra Renčína se tak ta drsná realita korupce stává stravitelná a chvílemi i vtipná. Pokud máte žaludek na to si přečíst, jak to chodí (a určitě nejen ve sportu) ve vyšších funkcionářských kruzích, pak směle do toho. Jsou tu změněna jména, ale stále je poznáte, kluby, ale také je stále poznáte a tak se fanoušek dostává opravdu do zákulisí něčeho, co zná z minulých cca třiceti let (ale současné aféry nejvíc).

Kniha, která je rozhodně průlomová a kontraverzní, rozhodně přinese vše, co slibuje anotace a ještě mnoho navíc.
224 Kč
249 Kč
Ájurvéda od A do Z

Ájurvéda od A do Z

Moc dlouho mi trvalo, než jsem touto knihou prokousala. Téma je tam vysvětleno skvěle, ale zároveň mi bylo brzy jasné, jak komplexní, provázaná metoda to je - pro samoléčbu musí být člověk hodně zkušený,to nejsou jen bylinky. Zato bych se ráda svěřila do rukou odborníkovi na ajurvédu, protože jsem získala absolutní důvěru ve fungování.
359 Kč
399 Kč
239 Kč
399 Kč
Láska, duše a francouzská kuchyně

Láska, duše a francouzská kuchyně

Dlouho jsem přemýšlela, jak nazvat to opojné spojení duchovna a jídla, které tu autor ve svém autobiografickém příběhu popisuje. Ano, skrze smysly vnímáme svět, skrze chutě můžeme vnímat duši. Vařit se musí s láskou, je to nejdůležitější ingredience a i když v knize jde o životní příběh návratu autora ke své vlastní duši, a že to je proces často bolestivý, vzala jsem si z tohoto čtiva i to, že jsem se párkrát postavila k plotně tak, abych MILOVALA.
Proces tvoření, protože i život sám je proces tvoření. Úplně stejně jako vaření.
Moc doporučuji!
99 Kč
234 Kč
69 Kč
152 Kč
Když jde o muže

Když jde o muže

Cesta pravého muže, Deidova předchozí kniha, dostala novou podobu a sice speciálně pro ženy.
Forma otázek, které ženy nejvíce trápí, a odpovědí, které jsou jasné, stručné a čím víc jich vstřebáváte, tím více se dostáváte do hloubky mužské duše.
Rozdíl mezi ženským a mužským myšlením a cítěním je opravdu propastný. Tato kniha je naprosto úžasná v tom, že nám nabízí řešení, cesty a cestičky, jak mužům porozumět, jak si nedávat za vinu to, co nemůžeme ovlivnit a jak jednat s problémovými typy mužů - a proč s nimi třeba raději vůbec nezůstávat.
246 Kč
289 Kč
188 Kč
188 Kč
Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song

pod nenápadnou obálkou se skrývá úžasné tajemství. Čínská moudrost přímo z úst čínské ženy, která pracuje, léčí a žije v ČR. Mne tato kniha uchvátila, protože se zabývá tím, proč jsme my v západní civilizaci nenaplnění a nešťastní. Je to láska, co chybí?Ano a rovnováha. Vztahům nejen mezi mužem a ženou, ale i sám k sobě se tu Feng-yün Song věnuje opravdu důkladně a bez servítek. Bez ostychu musím říci, že chyby, které děláte, si v tuhle chvíli ihned vaše srdce uvědomí. Co ovšem rozum... to je věc jiná. Určitě je tato kniha vhodným dárkem pro každého, kdo zrovna prochází nějakou obtížnou situací.
224 Kč
249 Kč
Motivace

Motivace

Jelikož jsem žena, tato kniha mě zaujala spíš tím, že mi nabízí zcela jiné úhly pohledu na lidskou motivaci. Asi skrze sport je to pro mě nejpochopitelnější. tady se dostáváme k hokeji a fotbalu a to je spíše mužský svět. Přesto právě tyto kapitoly mi daly asi nejvíce odpovědí na otázky. Jinak musím pochválit různé úhly pohledu - historické i duchovní, vzniká tak mozaika nejrůznějších možností a cest, jak se nad fenoménem motivace zamyslet.
449 Kč
499 Kč
Málo známé památky Egypta

Málo známé památky Egypta

Překvapilo mne, jak obrovská a rozsáhlá je část Egypta, která zůstává neznámá. A jak je vlastně dobře, že je znepřístupněna a ceněna, často se některé části Egypta mění v noci na vojenský prostor. Není divu.

Samozřejmě množství fotografií přímo v textu je něčím, co přitáhne pozornost na maximum. Můžete si číst, můžete se dívat a můžete jenom žasnout. Jak poskládat zajímavý dokument, to Jan Boněk opravdu ví a umí. Více než t 300 stran čtení, jež je tak bohaté a obdivuhodné, že okouzlí i toho, kdo se o historii nebo Egypt ani příliš nezajímá.

Velmi cenný je tu fakt, že autoři se opravdu dostali na místa, kam se to jen tak někomu nepodaří a mohli zde pořizovat fotografie.

Kniha je něčím, co rozhodně musíte považovat za mimořádně zdařilé dílo, za kterých stojí roky práce, bádání a hlavně pečlivosti. Jedno z nej nej,co jsem kdy četla.
359 Kč
399 Kč
Andělské pohádky na dobrou noc

Andělské pohádky na dobrou noc

Autorská dvojice Lou Kuenzler a Karen Wallace je u nás poměrně neznámá. Je to škoda a možná se to změní, protože jejich dvojice knih, které nyní vydává Synergie Publishing, je naprosto průlomová. Meditačních pohádek už tu bylo!
Tyhle jsou přece jen trošku jiné. Nenašla jsem v nich nepříjemnou podbízivost, jakou jsem cítila třeba u Příběhů, které léčí (Portál) nebo u předchozích příběhů z téhož nakladatelství Kouzelná lucerna nebo Buddhovy pohádky. Určitě jsou příběhy od Karen Wallace a Lou Kuenzler lepší ve stylu, jakým promlouvají k malým čtenářům.
280 Kč
329 Kč
Vílí pohádky na dobrou noc

Vílí pohádky na dobrou noc

Autorská dvojice Lou Kuenzler a Karen Wallace je u nás poměrně neznámá. Je to škoda a možná se to změní, protože jejich dvojice knih, které nyní vydává Synergie Publishing, je naprosto průlomová. Meditačních pohádek už tu bylo!
Tyhle jsou přece jen trošku jiné. Nenašla jsem v nich nepříjemnou podbízivost, jakou jsem cítila třeba u Příběhů, které léčí (Portál) nebo u předchozích příběhů z téhož nakladatelství Kouzelná lucerna nebo Buddhovy pohádky. Určitě jsou příběhy od Karen Wallace a Lou Kuenzler lepší ve stylu, jakým promlouvají k malým čtenářům.
280 Kč
329 Kč
169 Kč
169 Kč
197 Kč
329 Kč
Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Určitě pro mě jedna z těch, která má smysl a je logicky poskládá, při četbě jsem vyloženě věřila, že funguje, protože není postavena na fikcích, ale na logické souvztažnosti. Když už nic jiného, ujasnila jsem si při její četbě své priority a své požadavky pro život.
Zamakat na nich je věc jiná, ale Doreen tu neslibuje zázraky na počkání a bez přičinění.

Skvělé tam také bylo, jak si zorganizovat čas a osekat z něj zbytečnosti. Zírala jsem, kolik pravdy v tom bylo.
99 Kč
299 Kč
60 Kč
189 Kč
Andělé lásky

Andělé lásky

Nemám moc ráda andělské karty, či k nim přistupuji opatrně, ale tyhle mne chytly. Nádherná krabička má ve spodní části mléčně růžovofialovou barvu a úplně evokuje klid a naději, kterou skrývají i karty.
Jak knížka, tak i samotné karty jsou něžné a plné lásky. Je to ideální balíček čtiva i emocí pro toho, kdo potřebuje pohladit duši.
Jsem ráda, že je mám. Tyhle karty se Doreen Virtue velmi povedly.
297 Kč
349 Kč
Sára. Kniha druhá

Sára. Kniha druhá

tento příběh mě zaujal na dvou rovinách. První je ta dětská, kdy se dostáváte do dětství způsobem, jaký dnešní děti už bolestně neznají. Bez dozoru, v přírodě, ze školy si jdou hrát, domů až večer...Vlastně si tady ti dva klidně zajdou i za školu :-), ale mají svobodu a okolní svět pro ně nepředstavuje nebezpečí, auta, násilníci...
Druhá rovina je ještě zajímavější, těmto dětem nikdo neukradl dětství, nikdo je nezašlapal. A Šalamoun, moudrá bílá sova, pak má kde navazovat a dělat z nich vyrovnané a moudré jedince. Dětské přemýšlení je tvárné, dětská intuice je silná a neomylná a hlavně velmi chytlavě se učí.
Knížka mi přijde velmi krásná, dojemná, hladivá, ale zároveň její čtení moc bolí... protože dnes už tenhle příběh může jen málokdo zažít...
169 Kč
199 Kč
Co se stalo s Popelkou po svatbě

Co se stalo s Popelkou po svatbě

Nevím, jak lépe to napsat. Při prvním čtení vidíte povrch, možná jsem do ní i obtížněji pronikala, přišlo mi to jako zbytečné se párání v pohádkách, ale potom jsem cosi pochopila - asi podstatu - a náhle vše dostalo jiný rozměr. S úžasem jsem sledovala nejen, co nesouladu a podlosti je v pohádkách zakořeněno, ale hlavně, co nám to všechno má říci. Za tohle teda všechna čest autorovi, že se do konstelací pohádek vůbec pustil. Velmi zvláštní, úderné a zároveň rozjímavé čtení.
127 Kč
149 Kč
99 Kč
99 Kč
Kruh mužů

Kruh mužů

a taky že to není jen o fyzickém vyspění. Bolestně si v této knize uvědomuju, jak dnešním mužů chybí právě ty rituály, čistě mužské, které je převádí z dětství do dospělosti a které pak zásadně mění jejich charakterové vlastnosti. Dnešním mužům chybí guruové, vůdci, možnosti vůbec vyspět a tak zakládají rodiny děti a pak se hroutí. Moc zajímavá kniha podložená navíc osobními zkušenostmi autora, který právě tyto mužské kruhy vede.
127 Kč
149 Kč
99 Kč
99 Kč
Tatínek není k zahození

Tatínek není k zahození

Asi jen těžko hledat nádhernější hlas hodící se pro tak skvělé pohádky. Když si autor namluví pohádky, tak to asi jinak nejde. Pohádky jsou legrační, s takovým podtónem samozřejmosti, že i dospělí se zastaví a s radostí budou poslouchat. Moc moc se mi to líbilo a jsem ráda, že moje děti u tohoto cédéčka strávily bezpočet večerů, na které se těšily. Nejlepší byl ovšem Tatínek a čert. Nebo Tatínek a mimozemšťani.
149 Kč
149 Kč
Král ve žlutém hávu

Král ve žlutém hávu

Pro mě byl poslech této detektivky mimořádně příjemným zážitkem, protože nemám moc ráda akční a násilné věci. Je to klasika, možná až moc podle učebnic, ale přesto neprůhledná a nedocházelo mi až do samého konce,kdo bude vrah. Audio podoba má navíc úžasné dialogy, ve kterých vystupují takové mihotavé chvilky "mezi" řečí, nic uspěchaného, podkresleno ruchy a hudbou tak akorát, prostě PŘÍJEMNÝ POSLECH.
134 Kč
149 Kč
Dobrá krize

Dobrá krize

Celý život vlastně procházíme krizemi.Číst u nás španělské autory není tak obvyklé. Byla jsem zvědava na jiný styl, na jinou mentalitu. Horkokrevnost v ní nebyla znát. Je ale také dle mého názoru velmi přímý muž. Jeho řešení jsou nekompromisní, neuznává okliky a bolavé hledání. Typicky mužské přímé jednání – je PROBLÉM, je třeba ho VYŘEŠIT. Co jiného? Takže za mě - není mi to bytostně blízké, ale je to dobrý úhel pohledu.
42 Kč
49 Kč
30 Kč
149 Kč
29 Kč
49 Kč
Karty skryté moudrosti

Karty skryté moudrosti

Autorka vložila do karetních symbolů neskutečnou sílu symbolů, které jsou potom pouze podpůrným nástrojem pro komunikaci s naším podvědomím. Lehce magické, skoro až pohádkově magické. Opravdu se tu povedlo ono zamýšlené propojení naší a mýtické reality.
Dokonalost sama.
305 Kč
359 Kč
Smysl života

Smysl života

která má velmi hluboký smysl. Navádí nás do našeho podvědomí a když náhodou nevíme, k čemu nás srdce táhne, dává nám odpovědi. Určtiě jsou to vhodné karty pro dovýklady klasického tarotu.
159 Kč
359 Kč
V zajetí jídla

V zajetí jídla

vlastně asi úplně nejlepší o jídle a psychickém stavu, které jsem přečetla. Je na úrovni Louise L. Hay, která přišla s duchovními přičinami nemocí.
Doreen Virtue tu nejen pochopitelně podává souvislost bažení a psychiky, ale nabízí i reálná řešení, náhražky a pomalé kroky k sebenápravě.
297 Kč
349 Kč
199 Kč
199 Kč
209 Kč
349 Kč
Tarot skrytých světů

Tarot skrytých světů

V těch obrázcích je život, pohyb, nádherný švih, tajemný a energický zároveň.
Moc dobře se jimi vykládá a navíc mají takový podtón, zvláštní pel. Prozradí prostě zase něco jiného, než jiné karty. Zpracování některých karet je zvláštní - Blázen je žena, Císař vypadá poněkud "ďábelsky" a ostatně i ten ďábel má v této sadě zpracování podobné snům při horečce. Je tu výtečně a naprosto jinak zvolena symbolika. Liší se od klasiky a liší se KRÁSNĚ.
424 Kč
499 Kč
Cesta vášně

Cesta vášně

Pro každou knihu, která se mnou není tak úplně v souladu, hledám ideálního čtenáře. Zatímco předchozí Deidovu Cestu pravého muže mohl kdekco, pro Cestu vášně je takovým čtenářem jedině a pouze muž hrubších mravů. Nedovedu si představit ženu, které by těchto 180 stran oslovilo do hlubokého nitra. Chcete-li však natvrdo a nasyrovo poznat, jak muži přemýšlí a cítí, směle do ní.

Upozorňuju, je to čtení opravdu pro otrlé.

Zatímco první u nás vydaná Deidova kniha Cesta pravého muže je o mužích, je o jejich přemýšlení, je o souladu muže se ženou, ženy z nich mohly vytěžit obrovské moudro. Takové, které od ženy nezískáte, protože ona prostě NEVÍ. Vše bylo podáno naléhavě, leč nevtíravě. Syrově, leč stále velmi slušně, korektně a něžně. Cesta vášně je úplně jiná...
220 Kč
259 Kč
169 Kč
169 Kč
174 Kč
259 Kč
Nebojte se klasiky I.

Nebojte se klasiky I.

Pokud budete k těmco CD přistupovat jako k rozhlasovému dokumentu, budete nadšeni. Naučíte se nejen něco o skladatelích, ale hlavně se naučíte slyšet hudbu, poznvávat její zákonitosti a je to taková makačka, že se už nedivím, že mnoho skladatelů prostě MUSÍ být podivíni. Je to talent a tvrdá práce v jednom.
509 Kč
599 Kč
Ministerstvo strachu

Ministerstvo strachu

Úplně z ní mrazí. Nejsou tam žádné ošklivé detaily války, vše je vykresleno jen psychologicky. Zápletka je taková, že vás udrží ve střehu celou dobu. A až do konce opravdu nevíte, co se stane. Navíc jsou tu skvělé herecké výkony. Kromě pana Brzobohatého je to i Hana Maciuchová - skvělá, něžná, naléhavá...
206 Kč
229 Kč
169 Kč
199 Kč
Štěstí, láska, čokoláda

Štěstí, láska, čokoláda

Ač se tato kniha tváří jako duchovní průvodce pro ženy, moudrost je zaobalena do klasického příběhu tloustnoucí majitelky cukrárny, která v průběhu několika měsíců všeho nechá a jde za svým snem, není to nějaké sladké cukrování o pozitivním myšlení. Její štěstí je opravdu tvrdě vydřené a ani s pozitivnem nemusíte vždy uspět. Právě proto tento příběh získává na realitě a důvěryhodnosti. Jedna z opravdu lepších knih!
99 Kč
229 Kč
69 Kč
149 Kč
Nebojte se klasiky II.

Nebojte se klasiky II.

Mám z této edice Bacha a musím říct, že mě to opravdu okouzlilo. Nejsem příznivce vážné hudby, ale po tomhle poslechu musím říct, že se cítím obohacená. Hlavně jsem poznala, jaký kumšt je vůbec skládat hudbu, že to není žádná sranda a je to obrovská dřina.
A taky jsem poznala, že nemám hudební sluch a je to pro mě docela těžké.
Rozhodně poučný a opravdu chytlavý dokument.
594 Kč
699 Kč
Kalendář 2013 - Miluj svůj život

Kalendář 2013 - Miluj svůj život

jsou tak krásné a lidské. Více obrázků z kalendáře uvidíte v tomto článku, který je rozebírá horem dolem :-)))

http://www.project-baraka.com/cs/clanky/32/
84 Kč
99 Kč
Je to pravda, Tygříku?

Je to pravda, Tygříku?

Tady je článek, který se netradičně zabývá JENOM obrázky v této knize.

http://www.project-baraka.com/cs/clanky/32/
99 Kč
198 Kč
Heidi, děvčátko z hor

Heidi, děvčátko z hor

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na hlas Lucky Vondráčkové, přišel mi moc jemný a něžný. Ale nakonec on ten příběh o Heidi takový je, v jednoduchosti se tu hledá pravé lidské štěstí a lidskost. Nakonec se to poslouchalo moc hezky a možná to pro mě je takový zážitek z říše éterických víl.
Sám příběh o Heidi je vůbec klasika, takže doporučuju už jen z toho důvodu.
224 Kč
249 Kč
269 Kč
299 Kč
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

Příjemná hudba, která odděluje dlouhé kapitoly, jež vás strhnou svým dějem. Miloslav Mejzlík hlasem naznačuje jemné i výraznější náladové niance celého děje a je to dle mého názoru opravdu jedna z nejlepších audioknih vůbec.
148 Kč
159 Kč
99 Kč
99 Kč
99 Kč
99 Kč
Poselství Bohyní

Poselství Bohyní

Virtuální výklad právě touto sadou měl veliký úspěch, "řeč" těchto karet je velmi něžná.
Mrkněte se sami! :-)

http://www.popelky.cz/magie/doreen-virtue-poselstvi-bohyni-vykladaci-vecer-jen-pro-vas.html
305 Kč
359 Kč
Karma ženy

Karma ženy

z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Pomohla mi pochopit více úděl ženy, bohužel jsem se s ním i přesto nesmířila... :-(
223 Kč
248 Kč
Orákulum Grálu  / kniha + karty/

Orákulum Grálu / kniha + karty/

Někdy se z mého pohledu trošku liší zvolený obraz a význam, ale to jen skrývá prostor pro vlastní myšlenky a úvahy. Jinak je to velmi příjemná sada zavánějící pelem historie a dávných předků. Určitě nezklame a moc hezky se čte i maličká příručka.
199 Kč
359 Kč
Poselství Bohyní

Poselství Bohyní

Z těchto karet doslova sálá léčivá energie pro ženy a i ve svém okolí slýchám na tuto sadu jen samou chválu. Osloví každou citlivější ženu a ve svých vzkazech a archetypech v nás umí probudit sílu, odvahu i něžnou lásku. Pro výklady se také hodí, vykládá stylem, který hledá řešení a odkrývá kořeny problémů.
305 Kč
359 Kč
Tarot snů

Tarot snů

Sama ho vnímám spíš jako meditační. Ty pravé výklady podle prvního dojmu, začne Tarot snů říkat jen tomu, kdo "sní" podobně jako autor. Jeho vize jsou opravdu někdy zvláštní, některá pojetí karet (třeba Dvojka mečů) má naprosto jinou dynamiku, než třeba ve Zlatém tarotu nebo v jiné klasice... Je s ním zajímavá cesta.
499 Kč
587 Kč
Iluze

Iluze

pro mě už byla poněkud složitější k pochopení i přečtení, vyžaduje opravdu klid a poněkud vyrovnaný stav duše. Ale opravdu moc pěkné čtení,...
184 Kč
217 Kč
Příručka mesiáše

Příručka mesiáše

Otvírat ve chvílích štěstí nebo krizí. Jindy asi ne, jinak nepromluví. Má zkušenost.
184 Kč
217 Kč
Most přes navždy

Most přes navždy

Když se přiznám naprosto upřímně, tahle knížka mi pomohla pochopit můj vztah s jednou osobou. Tak upřímný, láskyplný i bolavý příběh lásky jsem snad ještě nikdy nečetla.
208 Kč
245 Kč
Nikdo není daleko

Nikdo není daleko

Co víc k takové knížce říct. Jak tu někdo psal, pomůže se steskem po milované osobě....
159 Kč
187 Kč
Orákulum vizí

Orákulum vizí

řekla bych, že skvěle navazuje na Zlatý tarot, ale není tak "snový" jako Tarot snů. Takový přijatelný průnik. Hlavně svou odlišností, tím, že je autor dělal pod vlivem touhy udělat něco svého, si získají i ostřílené znalce karet, protože je bude zajímat "co na nich je". Vyplatí se. Jsou to nádherná díla, která svými významy nematou, je tu množství vedlejších symbolů, které skrývají možnosti přemýšlení i meditací.
399 Kč
469 Kč
Zlatý tarot (komplet)

Zlatý tarot (komplet)

Vřele můžu doporučit. Je to klasika v úžasném vydání. Dlouhou řadu let jsem vykládala jinou tarotovou sadou, ale Zlatý tarot jí celkem rychle nahradil. Cestu jsem si k němu hledala trošku složitěji - je moc moc elegantní a může z něj jít trošku strach - že by to dělaly ty černé okraje? - ale když se k němu ta cestička najde, už fakt nechcete jinak. Zlatý tarot osobně považuji za nejlepší karetní dílo Cira Marchettiho.

424 Kč
499 Kč
Sára. Kniha první

Sára. Kniha první

byly skvělé. Syn je ještě malý, 7 let, tu pozornost už asi od poloviny knížky těžko udržoval - ale věřím, že až se naučí sám číst, tak si ji moc rád přečte a bude to moudrost, kterou bych bývala já moc potřebovala, když mi bylo těch 12,13 let. Což je podle mne asi tak kategorie, která knížku nejlépe pochopí. A hlavně to bylo moc fajn pro hlasité čtení, úplně mě to dostávalo do jiných, klidných dimenzí. Relax pro unavené rodiče.

169 Kč
199 Kč
199 Kč
199 Kč
Cesta pravého muže

Cesta pravého muže

Hned vedle Zasvěcení od Elizabeth Haich...moc si jí cením.
203 Kč
239 Kč
189 Kč
189 Kč
Cesta pravého muže

Cesta pravého muže

V první řadě v pochopení mužského chování a smýšlení. Při čtení jsem bohužel jaksi výrazněji viděla mužské nedostatky a fakt, že špatně se chovají prostě jen ze zoufalství, protože nevědí, co si počít sami se sebou a svou mužskou částí. Ženy si při čtení uvědomí své vlastní vzory chování, a hlavně touhy, po kterých touží a že mnohé, co po svých partnerech chtějí, není "rozmazlenost" nebo naivita, ale hluboce zakořeněná přirozenost. Knížku bych doporučila všem, kteří nejsou spokojeni se současným stavem světa a partnerských vztahů. Knížka, která otevírá oči.
203 Kč
239 Kč
189 Kč
189 Kč