Recenzent

Vektor3

Čarodějky na cestách

Čarodějky na cestách

Jedna z nejzábavnějších pratchettovek, trojice čarodějnic je povedená a ani ostatní postavu nezůstávají pozadu. I přes docela komplikovaný děj má četnář pořád přehled, co se děje.
Norské dřevo

Norské dřevo

Asi skoro každý zažil, jaké to je toužit po dvou osobách najednou. V této knize je to dilema podáno rafinovaně a nápaditě a autor nechává hlavně na čtenáři, aby své sympatie rozdělil mezi obě kandidátky, protože hlavní hrdina na to dlouho...
Více
Dvojitá ozvěna

Dvojitá ozvěna

Hned od začátku jsem se vžil do "úchylky" hlavního hrdiny, protože mám taky slabost pro příjemné ženské hlasy. Pak už jsem jen sledoval, kam všude osud hlavní protagonisty zavane a jak to vlastně všechno dopadne.
BTW: Holku jako je H. v knize bych chtěl někdy poznat v reálu...
Na jih od hranic, na západ od slunce

Na jih od hranic, na západ od slunce

Murakamiho jsem objevil dost pozdě. Krásně napsáno, hlavně skoro až mytické pojetí záhadné krásky Šimamoto a vztahu hlavního hrdiny k ní. Autor přesně vyvažuje umění a čtivost.
Sebemilenec

Sebemilenec

Je to prý četba hlavně pro ženy, ale mě se to líbilo a pozitivně mě to překvapilo. Má to švih a vtip a dobře se to čte. Pro mě mnohem lepší než knihy nejmenovaných českých "bestselleristů" mužského rodu.
Vyhnání Gerty Schnirch

Vyhnání Gerty Schnirch

Minimálně stejně dobré jako Žítkovské bohyně, ale mnohem citlivější téma. Postavy jsou perfektvě vykreslené a uvěřitelné, příběh má mnoho zajímavých zvratů. Kromě toho kniha obsahuje i spoustu poučných faktů z historie. Autorka se snažila...
Více
Nana

Nana

Přečetl jsem všechny Zolovy knihy a je to asi můje nejoblíběnejší klasik, ale Nana mě jako jediná kniha moc nebavila. Měl jsem problém ji dočíst, ale vydržel jsem, protože podle mnohých naopak patří k jeho nejlepším dílů. Podle mě ne, doporučuji spíš Germinal, U štěstí dam, Rozvrat, Země.
Ukolébavka

Ukolébavka

Ukolébavka má jeden z nejzajímavějších dějových zvratů, co jsem kdy četl. I bez něj by to byla moc dobrá kniha, ale s ním je skoro dokonalá. Čtenáři zpětně dojde spousta věcí a má skoro chuť začít číst znovu...
Komturova smrt

Komturova smrt

Ze začátku se mi zdálo, že se autor trochu opakuje a že příběh má trochu moc motivů a odboček. Ale postupně to dostává grády, jednotlivé větve příběhu se proplétají a až se nakonec krásně spojí. Je tam celkem dost fantastična a symboliky, což může někomu vadit. Pro mě je to ale skvělá kniha.
Spisovatel jako povolání

Spisovatel jako povolání

Kniha o tom, jak se píše kniha. Není to žádná sebestředná exhibice, ale sebeironicky a zajímavě popsaný proces, jak autor píše svoje knihy. Je to stejně čtivé, jako jeho romány.