Recenzent

Michal Vítek

Bílá nemoc

Bílá nemoc

Malé dílo s obrovskou myšlenkou.
Básníci nejsou mimozemšťané

Básníci nejsou mimozemšťané

Velmi zajímavá návštěva do dnešní básnické tvorby. Každopádně mě navnadila na celý projekt a jsem rád, že podobné věci navzdory nevelkému všeobecnému zájmu vznikají.
Pravidla českého pravopisu

Pravidla českého pravopisu

Užitečná kniha v krásném zpracování.
Žert

Žert

Má první kniha, kterou mám od pana Kundery za sebou. Mohu jen doporučit. Je to dílo hluboké a široké do významu, příběhu i problematiky. Jediné, co mně osobně příliš nenadchlo byly úvahové pasáže nad folklórem. Byť jsou ony úvahy pro autora zřejmě typické.
Bajky

Bajky

Příjemné čtení, jak pro děti, tak dospělé. K zamyšlení člověk dojde i přesto, že se jedná o antické dílo a jistě se některé bajky dají aplikovat i na dnešní život.
Lakomec

Lakomec

Je to dílo veselé, jednoduché, radostné, doporučuji.
Malé básně v próze / Petits poémes en prose

Malé básně v próze / Petits poémes en prose

Skvělé dílo, každý si v něm zřejmě najde svou oblíbenou báseň v próze, leč zpracování a toto konkrétní vydání mě příliš nezaujalo, myslím že by si kniha zasloužila více.
Tankový prapor

Tankový prapor

Já osobně mám v lásce poněkud více dílo Černí baroni, ale jako obrázek doby a příběh člověka na tehdejší vojně v tehdejším režimu, má tato kniha v mé knihovně své místo.
Nepřítel

Nepřítel

Vynikající, byť kratší knížka, tedy soubor povídek pojící se k první světové válce a času po té. Remarque nenadchne nějakým nečekaným či neobvyklým spisovatelských umem, leč čtení jeho děl je velmi příjemné.
Macbeth / Macbeth

Macbeth / Macbeth

Nedovolím si hodnotit dílo, ale spíše překlad, který je v podání pana Hilského opět naprosto geniální. Tato varianta knihy rozhodně stojí za přečtení.
Jiný TGM

Jiný TGM

Vše co potřebujete o T. G. M. v jedné knize. A rozhodně se nejedná o čtení, které by neukazovalo i špatné stránky této osobnosti.
Cesta zpátky

Cesta zpátky

Troufnu si tvrdit, že volné pokračování nejznámějšího autorova díla má více myšlenek a hlubší obsah, než právě to dílo nejznámější. Všem zájemcům o historii, autora či celou problematiku doporučuji, neboť se nejedná pouze o čistý popis...
Více
Básně

Básně

Známé i neznámé z básní K. Kryla. Z mého skromného pohledu je to to nejlepší, co bylo od Kryla kdy knižně vydáno.
Texty písní

Texty písní

Téměř všechny texty písní Karla Kryla. Vynikající.
Krylogie. Půlkacíř

Krylogie. Půlkacíř

Dvě samostatné knihy v jedné. Skvělé čtivo.
Země Lhostejnost

Země Lhostejnost

Takový větší bráška knihy "Rýmované komentáře" tentokrát však v nerýmované formě. Autor s jeho názory, postoji, pohledy, obrázky...
Rýmované komentáře

Rýmované komentáře

Tato kniha pomůže doplnit a možná také lehce pozměnit čtenářův pohled na autora, jeho názory, postoje a život jako takový. Navíc je vše zaobaleno do typického stylu Krylova psaní a jeho slovní zásoby.
Krylogie

Krylogie

Výtažek vysílání Karla Kryla na Svobodné Evropě. Může skvěle posloužit jako zdroj jeho textů, ale i příběhů či krátkých komentářů, které k nim autor připojuje.
Prózy

Prózy

Z podstaty mé obsese Krylem nemohu hodnotit kniho objektivně, nicméně se z mého pohledu jedná o velice zajímavé čtení, soubor mnoha prozaických "dílek" z Krylovy ruky. Dokonce je v některých z nich také doplnění písní či básní téhož autora.
Farářova dcera

Farářova dcera

Jedná se o jednu z knih, které bych doporučil spíše opravdovému zájemci o G. Orwella. Není to dílo, bez kterého by člověk nemohl žít. Při porovnání s jinými, i méně známými knihami od Orwella (Bože chraň aspidistru, Nadechnout se...) se...
Více
Bože chraň aspidistru

Bože chraň aspidistru

Hrdinu budete nenávidět, ovšem knihu si svou myšlenkou jistě oblíbíte