Recenzent

Anna Fučíková

Deník špatného roku

Deník špatného roku

Na první pohled detektivka nebo obyčejná romanťárna, ale ve skutečnosti se jedná o literárně zajímavou knihu. 3 linky, které na sebe navazují, ne však graficky. Vývoj mladé ženy "sekretářky" a stárnutí spisovatele. V knize lze najít také filozofické eseje. Zajímavý koncept.
Neopouštěj mě

Neopouštěj mě

Příběh o studentech nebo náhradních dílech? Ze začátku vše vypadá jako obyčejný vývojový román, ale nakonec se ukáže hluboká pravda a temné téma díla. Skvěle napsaný příběh plný tajemství a vtahující síly. Rozhodně doporučuji!
Slečna pokladní

Slečna pokladní

Vtipné a zábavné! Pokud pracujete v obchodě, rozhodně se v této knize najdete tak, jako já! Vynikající střípky hlášek a situací!
Za sklem

Za sklem

Příběh japonské dívky, která se snaží zapadnout a najít svůj "smysl". V knize je skvěle vidět japonské smýšlení a tradice. Jednoduchý příběh, avšak velice poutavý! Doporučuji!
Krabí zjevení - Podivné příběhy ze starého Japonska

Krabí zjevení - Podivné příběhy ze starého Japonska

Strašidelné japonské příběhy, které občas naježí chloupky na rukou a občas zamrazí na zádech. Krásně přeložené a převyprávěné. Tradiční japonský styl a šmrnc. Doporučuji!
Piš, nebo střelím

Piš, nebo střelím

Fantastické! Kreativní! Vynikající způsob jak trávit večery kreativně a zábavně. Ideální pro spisovatele, kterým zrovna chybí nápady. Ideální také na rozcvičku a zvýšení kreativity. Vřele doporučuji!
Ženský

Ženský

Příběh Bukowského a jeho žen. Občas násilné, plné alkoholu, sexu a drog, občas i lásky. Mám hodně ráda tenhle Bukowského styl psaní, tak typický pro něj a jeho generaci. Doporučuji.
Ganbare! Workshopy smrti

Ganbare! Workshopy smrti

Silný zážitek! Ale vynikající! Kniha od které jsem se přes všechny hrůzy nemohla odtrhnout. Moje první absyntka, ale rozhodně ne poslední! Milovníkům Japonska rozhodně doporučuji, i všem ostatním.
Ne před slunce západem

Ne před slunce západem

Vynikající pohádkový příběh o lásce člověka a trolla. Severská literatura, netypická, zajímavá, poutavá. Příběh je prokládán novinovými ústřižky, básněmi, písněmi, legendami, mýty atd. Velice zajímavé čtení!
Impérium

Impérium

Fascinující příběh fanatismu, absurdního a neočekávaného. Příběh lásky ke kokosům. Postkolonialismus se stále aktuálním odkazem manipulace s lidmi. Doporučuji!
Dům spánku

Dům spánku

Fascinující příběh nejen o spánku. Jak nám sny mohou komplikovat život? Jak nám sny mohou změnit život? Poutavý příběh, kde jednotlivé postavy a události navazují nitka po nitce.
Vděk

Vděk

Něžné, skutečné, opravdové. Nemohla jsem přestat číst. Vynikající překlad vynikajícího originálu. Citlivý příběh, který čtenáře opravdu vtáhne. Od této autorky to byla má první kniha, ale už teď vím, že chci víc! Doporučuji!
Kdo chytá v síti

Kdo chytá v síti

Velice zajímavá kniha. Rozhodně by si ji měl přečíst každý rodič. Já osobně jsem ji přečetla na jeden zátah během pár hodin a jímala mě hrůza, zároveň jsem ale chtěla vědět víc, nemohla jsem se odtrhnout! Rozhovory s herečkami, násilníky i sexuology. Opravdu zajímavé čtení, které mohu jen doporučit.