Recenzent

Valerie Štěpánková

Síla nevysloveného

Síla nevysloveného

Novou knížku známého dětského psychoterapeuta a psychoanalytika si se zájmem přečtou studenti psychologie, odborníci a také všichni, kteří rádi čtou psychoterapeutické příběhy. Několik kazuistik nám poskytne pohled na terapeutická sezení se...
Více
Tma

Tma

Pobyt ve tmě a o samotě nám dává možnost vrátit se sám k sobě, zklidnit a zpomalit svůj život. Součástí knihy jsou deníkové záznamy ženy, která prožila rok na Špicberkách.
O kouzelném semínku

O kouzelném semínku

Tato nevšedně ilustrovaná knížka je vhodná pro rodiče, učitele a vychovatele v družinách. Vhodně položené otázky motivují děti k vyprávění příběhů a pomáhají tak rozvíjet jejich fantazii, slovní zásobu a kreativitu.
Taje olivového háje

Taje olivového háje

Půvabný příběh známé autorky o vílách a bylinkách s krásnými ilustracemi nás tentokrát přenese do voňavé zahrady v Provence. V tajemné zahradě se potkají malinké víly, které před sebou mají těžký úkol - najít majitele brýlí, které zůstaly ležet v altánu tajemné zahrady.
Příběhy z amazonského pralesa

Příběhy z amazonského pralesa

Na této knížce mě nejprve upoutaly nádherné ilustrace Jana Dungela. Mýty o zvířátkách s lidskými vlastnostmi přináší dětem poselství, že přátelství a obětavost jsou v životě moc důležité, že lakota a chamtivost nic dobrého nepřinesou..
Hry na dlani

Hry na dlani

Pokud rodiče chtějí s dětmi hravým způsobem procvičit, co se děti na prvním stupni naučily, tuto knížku ocení stejně jako já. Hry učí děti používat školní znalosti v běžném životě - čas, míry, váhy, geometrické tvary.
Fi a Flo

Fi a Flo

Naučit se skloňování podstatných jmen je docela těžké a školní učebnice jsou nudné. My jsme si na domácí procvičení koupili knížku o mimozemšťanech “Fi a Flo”. V každé kapitole je jedno slovo použité v každém pádu. Vše je dobře vysvětleno a ilustrace také pomohou k upevnění tohoto gramatického jevu.
Jak myška snědla měsíc

Jak myška snědla měsíc

Nejnovější Horáčkovu knížku jsem koupila jako dárek malé dceři mé kamarádky.
A vznikla závislost :-)! Knížka se oběma tak líbila, že za pár dnů musela kamarádka koupit i ostatní Horáčkovy knížky. Tato je o trochu popletené myšce,...
Více
Posilování mentální kondice

Posilování mentální kondice

Jako je zapotřebí udržovat si fyzickou kondici, je potřeba posilovat i tu mentální.
Cvičení v této knize pomáhají rozvíjet slovní zásobu, jazykovou paměť i pozornost. Jsou krátká, na každý den jedno.
Karolínka a její zoo

Karolínka a její zoo

Krásná obálka, krásné ilustrace - to byl můj první dojem. Knížka nás zavede do zoologické zahrady v době, kdy už všichni návštěvníci odešli. Zvířátka čekají, až budou sama a teprve pak se pustí do řádění. Autorka je bývalá ošetřovatelka v ZOO a seznamuje děti s méně známými zvířaty.
Cvičení mentální kondice

Cvičení mentální kondice

V každém věku je potřeba posilovat mentální dovednosti, slovní zásobu, koncentraci a kreativitu v myšlení. Knížka obsahuje 365 cvičení, některé jsou snadné, jiné náročnější.
Štěpánův podivuhodný stroj

Štěpánův podivuhodný stroj

Pokud máte doma zvídavého technika a vynálezce, je tato kniha právě pro Vás. Je to příběh malého Štěpána, který na prázdninách u babičky a dědy sestrojí ze starých hodin velmi užitečné zařízení. Vtipný příběh s nádhernými ilustracemi také pomůže dětem porozumět chápání času.
Léčivý rodokmen

Léčivý rodokmen

Každý z nás potřebuje cítit propojení se životy našich předků. Porozumění tomu, jak svá trápení a bolesti řešili, nám pomáhá řešit naše současné problémy.
Příběh vážky

Příběh vážky

Velmi silný životní příběh ženy, která v mládí propadne alkoholu. Kniha přináší poselství, že všichni potřebují znát své kořeny a najít svou identitu.
Toníkův zlý sen

Toníkův zlý sen

Kniha se věnuje neobvyklému tématu - nočním můrám dětí. Kromě příběhu malého Toníka jsou v knize i užitečné rady, jak si s nočními můrami u dětí poradit.