Recenzent

Soňa Kubíková

Kulihrášek a Budulínek

Kulihrášek a Budulínek

Trochu mě děsily ilustrace, ale syn byl úplně v pohodě. Jsem ráda, že klasické pohádky se ještě vydávají a tyhle krátké verze mi vůbec nevadí. Syn ji je užívá a to je hlavní.
Ve škole se dějou věci!

Ve škole se dějou věci!

U knihy jsme se popadali smíchy za břicho. Trochu mi připomínala jinou knihu Ella ve škole. Stejně vtipná, čtivá a děti neskutečně baví. I mě občas slzí oči, protože některé situace se opravdu nevymyslí. Na předčítání je také bez problému, jen ne před spaním :)
Mraveneček na cestách

Mraveneček na cestách

Milá knížka o mravenečkovi, který se vydal do světa. Krásné ilustrace a hádanka na konci každé kapitoly, jen knihu vylepšují. Kapitoly jsou na pár stánek, takže je neunudily. Pro zvídavé děti, jako jsou ty moje, rozhodně mohu doporučit. Je...
Více
Tajemství pokladu svatého Václava

Tajemství pokladu svatého Václava

Jestli se vaše děti toužily stát dobrodružnými hrdiny, s touto knihou mají šanci. Vydají se do minulosti poznávat naše osobnosti. Také si procvičí hlavičky, protože na konci každé kapitoly je čeká nějaký úkol, aby se mohly posunout v příběhu dál. Mohu jen doporučit, děti spolehlivě zabaví.
Příběhy z amazonského pralesa

Příběhy z amazonského pralesa

10 krátkých a vtipných příběhů nám přibližuje obyvatele amazonského pralesa. Zvířata zde mají lidské vlastnosti a dobré srdce. V každém příběhu čeká na děti nějaké ponaučení. Příběhy doprovázejí i nádherné ilustrace, které potěší hlavně mladší čtenáře.
Rozumí koza petrželi?

Rozumí koza petrželi?

Autorka dětem na 28 krátkých příbězích vysvětluje úsloví humornou formou, která pobaví nejen děti, ale i rodiče. Vysvětlení úsloví je lehce pochopitelné i pro mladší školní věk. V knize jsou i veselé ilustrace. Pro zvídavé děti je to určitě ideální kniha.
Deníček nudilky

Deníček nudilky

Útlá knížka o Emmě, která se nudí. Což zažili všechny děti, proto jsem se ji rozhodla pořídit. Doma nám chvíli trvalo se začíst, ale poté už to šlo samo. Konec skrývá i malé ponaučení pro děti. Krásné jsou také ilustrace a text ve formě deníčku, kde se dozvídáme o pocitech Emmy.