Recenzent

Anežka Dohnalová

Čapci

Čapci

Báječná kniha o dětství Leni, Peču a Ička Čapkových, určena pro všechny, kdo se zajímají o jejich dílo, ale i život na počátku 20. století. Škoda, že další díly faktograficky i umělecky hodnotného románu této skvělé autorky jsou těžko k...
Více
Honzlová

Honzlová

Výborný, zajímavý román, který by si měli přečíst všichni - ti, kteří si běžný život v socialistickém Československu nedovedou ani představit, i ti, u nichž nad racionalitou a pamětí už zvítězil sentiment a stařecká urputnost.
Čechy, země zaslíbená

Čechy, země zaslíbená

Zajímavý, čtivý román.
Děvčátko, rozdělej ohníček

Děvčátko, rozdělej ohníček

Skvělý román, brilantně, citlivě napsaný. Přečetla jsem jedním dechem. Všem doporučuji.
Cesta na poledne

Cesta na poledne

Zajímavé, obsažné, ale velice náročné čtení. Knihomol tento historický román o mládí Jakuba Krčína se zájmem zdolá, ale běžný čtenář, zavalený jmény a zdánlivě nesouvisejícími událostmi, ho jen prolistuje a navždy odloží.
Bílej kůň, žlutej drak

Bílej kůň, žlutej drak

Čtivá, zajímavá knížka. Nastiňuje vietnamské vnímání českých postojů a chování k vietnamské komunitě, od blahosklonné povýšenosti českých úředníků až k otevřenému rasismu a agresi české lůzy.
Houština

Houština

Recenzenti, kteří autora nazvali "tvořivým dědicem odkazu Hrabalova" si buď dělají legraci nebo to nečetli. V hledání myšlenky se usilovný čtenář probrodí slovním průjmem až ke konci, aniž by se dobral kromě úsměšku a hnusu čehokoliv.