Recenzent

Handi

Pan Mercedes

Pan Mercedes

První krimi román od pana Kinga, který mně opravdu zklamal. Pár knih už jsem přečetla, naslyšela, nebo viděla filmovou podobu. A byl to pro mně skutečný zážitek. Ale tohle je nějaký slabý vývar, nic od počátku není jaksi dotaženo tak, aby...
Více
Nadaný žák

Nadaný žák

Pořád se vše vyvíjí, jako mírně idylické nápady mladého kluka. Ale je to jen pro silné nervy, protože tématika koncentračních táborů za 2.světové války a chování dozorců v nich v kontrastu s dnešním světem a vygradování knihy jsou opravdu drsné.
Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda

Opět prvně jsem viděla filmové zpracování - švédskou verzi - a potom jsem si zakoupila zvukové knihy. Je to napínavé a drsné krimi a nelze téměř dělat přestávky v poslouchání, protože jste pořád zvědaví, co bude dál. Doporučuji.
Deset malých černoušků

Deset malých černoušků

Nádherná klasika, kterou posloucháte jedním dechem a ještě jako bonus milovaný pan Vladimír Čech - krásné, doporučuji.
Andělé a démoni

Andělé a démoni

Ta hvězdička je pro pana Táborského, jinak nic moc. Chybí to zvláštní tajemno, které bylo v Šifře Mistra Leonarda, to uvěřitelné a přitom fantastické téma. Plytké šroubované teorie všelijakých spiknutí, trochu něco na způsob bulvárních zpráv. To nemusím.
Zmizelá

Zmizelá

|Opět prvně filnové zpracování, jenže to bylo před poslechem zvukové knihy téměř zapomenuto :), takže kniha naprosté novum a do poslední "stránky" jsem nevěděla, jak to skončí. Je to suprové, i supr načteno, moc doporučuji.
Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda

Opět jsem prvně viděla film a byla jsem naprosto unešená. Předtím jsem o tomto tématu Ježíš versu Maří Magdalena četla, a ten film byla pro mně úplně fascinující. Pak jsem si pořídla i zvukovou knihu. I ta je fantastická. Pro mě zpracování...
Více
Vykoupení z věznice Shawshank

Vykoupení z věznice Shawshank

Nejprve jsem viděla filmové zpracování, potom jsem si pořídila zvukovou knihu.
Úžasné jako film, úžasné jako zvuková kniha a pa Kaiser je úplně světový. Nikdy bych si neposmyslela, že mu sedne tohle téma, ale je opravdu špica. Vřele doporučuji, jak knihu, tak i film.
Šachové figurky

Šachové figurky

Byla jsem hodně zvědavá na tohoto autora a také na základě velmi kladných ohlasů na jeho trilogie, jejíž součástí je i tato kniha. Celkově hrnuto : vůbec nevím pro byla tato kniha napsána. Někdo možná namítne, že přečtení jednoho dílu...
Více
Policie - komplet

Policie - komplet

Zatím jsem poslechla jen první díl Policie a určitě musím sehnat díly všechny, protože mně to naprosto nadchlo. Detektivka podle mého gusta.
Dívka v pavoučí síti

Dívka v pavoučí síti

Podařené pokračování trilogie Milénium. Líbilo se mi jak Milénium, tak toto a líbilo se mi i švédské filmové zpracování.
Vrazi bez tváře

Vrazi bez tváře

Surová i syrová detektivka - tuhle jsem od H.Mankella s hlasem pana Vyorálka slyšela jako první. A hned jsem těm dvěma naprosto propadla. A je fakt, že klidně tyto detektivky snesou srovnání s ostatními bardy severského stylu. Doporučuji.
Psi z Rigy

Psi z Rigy

Nádhera, poslouchala jsem přilepená k přehrávači. Kdo rád severské detektivky musí si tohle poslechnout.
Zahalte ji tvář

Zahalte ji tvář

P.D.Jamesová - další z královen detektivek. Její nezapomenutelný inspektor
Dalgliesh. Měla jsem to štěstí číst toto dílo jako knihy, ohromně jsem si pochutnala. Tohle nastudování se mi však moc nelíbí, nevím, nějak se mi ztrácí nit a děj. Ale stejně to stojí za poslech !
Let do nebezpečí

Let do nebezpečí

A. Hailey - to je dnes už klasika, tohle nastudování jeho "Letu do nebezpečí" jsem poslouchala na Vltavě před více jak 40-ti lety. A dodnes se mi to ohromně líbí, přečetla jsem spoustu knih toho autora, všechny byly perfektní a...
Více
Usměvavý muž

Usměvavý muž

Právě doposlechnuto - opět lahůdkové "poslyšení" !
Ve slepé uličce

Ve slepé uličce

Moc jsem si oblíbila "severské" detektivky i H. Mankella a pan Jiří Vyorálek mu dodal punc opravdovosti a udělal z jeho detektivek vyloženě prima zážitek. Mám v úmyslu opatřit si všechna načtená díla autora i s uvedeným...
Více
Záhada na zámku Styles

Záhada na zámku Styles

Ten kdo zná a miluje Agathu Christie si pochutná na známém díly v podání pana Meduny, který nadaboval Hercula Poirota ve filmovém a televizním zpracování. Lahůdkový zážitek.
Stín viny

Stín viny

Brilantně zvukově natočená klasická detektivka. Kdo rád Quentina přijde si na své, i když zná knižní předlohu.
Zachráníš mě ráno

Zachráníš mě ráno

Napětí mně provázelo poslechem celé audioknihy - opět perfektní Fieldingová
se vším všudy. Kdo rád detektivky a napětí, ten si pochutná.
Jane utíká

Jane utíká

První titul od Joy Fieldingové, který jsem četla a četla jsem ho již několikrát,
jako ostatně i její další tituly, které jsem si koupila. Všechny skvostné, ale
Jane utíká je pro mně ta nej... od J. Fieldingové. Čte se jedním dechem.