Divoký recenzent

Morsie

Oživovatel

Oživovatel

Miluju předvánoční období! Je to pro mě totiž o důvod víc, proč se motat v blízkosti knihkupectví. No a tak když jsem byla tenhle víkend nakupovat první vánoční dárky, nemohla jsem opomenout stavit se v mém oblíbeném knihkupectví.

Vlastně jsem se tam byla jen tak...
Více
Ukradené modlitby

Ukradené modlitby

Ukradené modlitby jsem dostala jako předčasný dárek k Vánocům od kamarádky, která tu o Vánocích nebude. Správně jsem je měla nechat zabalené a pěkně si je naaranžovat pod stromeček, jenže už přes papír jsem poznala, že se jedná o knížku. A v tu ránu stoupla moje zvědavost.

Na...
Více
Čaj s nápadníkem

Čaj s nápadníkem

Včera jsem čekala na kamarádku, až přijde na naši smluvenou schůzku. Ta ovšem měla jako obvykle zpoždění a tak jsem tu volnou chvíli využila a rychle zalezla na průzkum do knihkupectví.

Jen tak jsem šmejdila a hlavně jsem byla ráda, že jsem v teple a suchu, jenže pak jsem...
Více
Případ Amelia

Případ Amelia

Když jsem přišla do knihkupectví, všude z každého koutu na mě pomrkávala novinka Případ Amelia. Podle anotace se mi knížka vážně líbila, jenže jak to tak bývá, když vám někdo něco vnucuje a moc to chválí, začne to být podezřelé. A když jsem si pak přečetla, že je knížka...
Více
Posmrtný život existuje

Posmrtný život existuje

Nejsme skeptika a nikdy jsem nebyla. Nebo lépe řečeno, nenechám se napálit, ale to neznamená, že nedokážu uvěřit v něco, co se nedá racionálně vysvětlit. Prostě šarlatánům a podvodníkům nevěřím, ale to, že může existovat posmrtný život ani v nejmenším nevyvracím!

A právě proto...
Více
Zeptejte se George Andersona

Zeptejte se George Andersona

Ezoterika a podobné věci mě zajímá a vždycky zajímala, proto když jsem narazila na knížku Zeptejte se George Andersona, nemohla jsem odolat a pořídila jsem si ji. I kdyby pro nic jiného, tak pro tu krásnou obálku to stálo. A tady to stálo i za tu obsahovou stránku!

Než mi...
Více
Život jedna báseň

Život jedna báseň

A tak jsem se zase jednou vydala do knižních vod, jež jsou svou cílovou skupinou na hony vzdálené mé osobě a především tedy mé věkové kategorii. No jo, jsem už baba stará, ale co s tím nadělám? To přece neznamená, že si nemůžu přečíst román pro puberťáky. Zvlášť když je od mojí...
Více
Dívka z 6E

Dívka z 6E

Zase jsem jednou dostala chuť na nějaký zajímavý thriller. A tak jsem se začala vyptávat přátel a sjíždět internet a pročítat si knížky v knihkupectví. Nejdřív se zdálo, že mi není souzeno objevit tu pravou knihu, po které mé srdce prahne. A pak jsem ji uviděla, tu provokativně...
Více
Já jsem Malála

Já jsem Malála

Na knížku jsem narazila docela náhodou a ani jsem neměla v úmyslu si ji kupovat. Jenže pak jsem si přečetla anotaci a bylo rozhodnuto. Takový příběh jako je Malálin rozhodně stojí za přečtení a já si ho přečíst chtěla.

Proto když mi knížka konečně dorazila, hned jsem se...
Více
Manželky

Manželky

A je to tu, má oblíbená spisovatelka zase jednou něco vydala. Respektive zase od ní něco vyšlo. Tohle je totiž, jak jsem se dočetla, jedna z jejích starších knih, která byla konečně přeložená a vydaná i u nás v Česku.

Každopádně pro mě to znamenalo velikou radost a splašený...
Více
Manželovo tajemství

Manželovo tajemství

Je už mým takovým zvykem, že si knížky čas od času koupím jen proto, že se mi prostě líbí jejich obálka. Inu a právě Manželovo tajemství je takovou knížkou. No podívejte se na ni, je prostě krásná, trochu záhadná a dohromady s tím názvem a dobře sepsanou anotací vás musí dostat,...
Více
Já, Poutník

Já, Poutník

No, tak tohle je vážně majstrštyk, pošušňáníčko pro každého milovníka kvalitních thrillerů. Protože Já, poutník je bezesporu kvalitní thriller, který dělá čest svému žánru.

Můj dobrý kamarád ve čtení mi poslal odkaz na tuhle úžasnou knihu a já mu teď děkuji. Pravdou sice je,...
Více
Červenobílá

Červenobílá

A tohle je zase jednou kniha, na kterou mě přivedl můj milovaný. Je to velký fanda do války a tak vůbec, takže bylo jen otázkou času, kdy si tento vítězný počin soutěže Knižního klubu koupí.

No, netrvalo to vůbec dlouho a ještě menší dobu mu trvalo, než si knížku přečetl. A to...
Více
Vypravěčka

Vypravěčka

No, tak tohle bylo vážně sousto. Věděla jsem to už předtím, než jsem si knížku koupila, ale že to bude TAKOVÉ sousto, to mě fakt nenapadlo. Anebo možná jo, ale bála jsem se toho.

No nicméně jsem nanejvýš ráda, že mi tahle úžasná kniha přišla pod ruce - spíš pod oči. Protože...
Více
Třetí hlas

Třetí hlas

Musím se přiznat, že na Třetí hlas jsem čekala s velkou netrpělivostí. Před necelým rokem mě naprosto odboural Skočný příliv a já se nemohla dočkat, až si přečtu jeho volné pokračovaní.

Pravdou sice je, že jsem těsně před vyjitím knihy pojala obavy, ale to jsem celá já, to...
Více
Obuvníkova žena

Obuvníkova žena

Na Obuvníkovu ženu jsem byla vážně hodně zvědavá. Podle anotace se mi to zalíbilo – proto už nebyla možnost, že bych si knihu nepořídila. No, před pár dny jsem si ji koupila a dneska dočetla!

Je pravdou, že jsem z ní měla smíšené pocity – totiž historickým románům moc...
Více
Mapa Anny

Mapa Anny

No, Mapa Anny. Co k tomu říct? Těžký kalibr, náročná literatura, čtení pro fajnšmekry. Asi tak se dá tahle kniha shrnout. Zkrátka, současná česká kvalita od autora, kterého předchází jeho úžasná reputace.

Do téhle knihy bych se asi sama od sebe nepustila. Ne snad, že bych...
Více
Všechny podoby lásky

Všechny podoby lásky

Ach, Všechny podoby lásky. No řekněte, koho by už jen ten název nezaujal. Mě tedy určitě a proto když byla kniha ještě v předprodeji, jsem sjížděla cizí servery a pročítala si recenze a ohlasy. A všechny se vesměs shodovaly na jednom – že Všechny podoby lásky jsou neobyčejné...
Více
Trojice

Trojice

Tak tenhle ten parádní kousek mi doporučil můj dobrý kamarád čtenář, kterému bych teď nejspíš měla v předklonu děkovat, jakou úžasnou knihu mi to podstrčil. Protože Trojice je bezesporu úžasná kniha!

Když mi ji přinesl, vůbec jsem netušila, o čem Trojice vlastně je. To je...
Více
Final Cut

Final Cut

Zase jedna z knížek, na kterou jsem narazila docela náhodou. Jednou si tak z nudy listuji svým oblíbeným, nejmenovaným časopisem, a najednou jsem tam jen koutkem oka zpozorovala malý inzerátek. Já takové věci normálně ignoruju, ale tady mě zaujala obálka knížky, a pak taky...
Více
Chraň nás od zlého

Chraň nás od zlého

Opravdu upřímně miluju všechno tajemné, záhadné, zakázané a trochu nebezpečné. Doma v noci potmě sleduju hororové filmy, čtu knížky a s kamarádkami si vyprávíme strašidelné příběhy.

Prostě na tom tak trochu ujíždím a nemůžu bez toho být. A i když z toho mám zdravý, a někdy až...
Více
Dukanova dieta 2014 s novými recepty i pro vegetariány

Dukanova dieta 2014 s novými recepty i pro vegetariány

Jak je léto ve svém plném proudu, tak mám víc a víc hubnoucí náladu. Je tedy pravda, že jak jdu do města, dávám si točenou, někdy kopečkovou, zmrzlinu, ale přesto stále opravdu toužím zhubnout.

Totiž v každé výloze na mě pomrkává nějaký ten pěkný kus látky a já se ne a ne...
Více
Tři vteřiny

Tři vteřiny

Když jsem zjistila, že právě vyšla knížka od mého zamilovaného švédského dua, neotálela jsem ani ty tři vteřiny a rychle jsem pospíchala do knihkupectví! Jistě, protože na stole mi zatím ležely tři rozečtené knížky – proč k tomu nepřidat další? No, to jsem celá já!

Už jsem od...
Více
Šest let

Šest let

Na Šest let jsem se těšila jak malý harant na Vánoce. Inu, když váš milovaný autor zase jednou napíše knihu, která se ve světě opět stala bestselerem, co jiného můžete dělat, než se nedočkavostí rozskočit!

Proto, když jsem zjistila, že kniha konečně vyšla, hned druhý den ráno,...
Více
Prime time

Prime time

Snad ani nemusím říkat, jak moc jsem se na Prime time těšila! Mám za sebou všechny tři knížky o Annice, které zatím v Česku vyšly a nemůžu si je vynachválit. Byla jsem proto neskonale zvědavá, jak dopadne mé čtvrté setkání s mou oblíbenou autorkou a hlavní hrdinkou. Zvlášť pak,...
Více
Malá kniha štíhlosti

Malá kniha štíhlosti

No jo, je tu léto a všude, v každé výloze, v každém obchodě a dokonce i na internetu na vás vyzývavě pomrkávají ty rozmanité, roztomiloučké a především titěrné plavečky! Na těch ramínkách, popřípadě modelkách, vypadají tak úžasně! Jenže když se pak vidíte v zrcadle, nadšení vás...
Více
Nahý mezi vlky

Nahý mezi vlky

Tuhle knížku jsem původně koupila jako dárek pro svého kamaráda, který je doslova posedlý vším, co se týká druhé světové války, koncentráků a genocidy. Možná to bude tím, že je Žid. No, ale to bych odbočovala.

Jde o to, že jsem dlouho přemýšlela, co mu dát. Přečtené už má...
Více
Cena nevinnosti

Cena nevinnosti

Když jsem si tuhle knížku přinesla domů, manžel se mě zeptal, jestli na to nejsem už moc stará. Vrhla jsem na něho zlostný pohled, ale abych se přiznala, možná měl v něčem pravdu. Přece jen teenagerským rokům už jsem odrostla před nějakou dekádou, takže co u mě na nočním stolku,...
Více
Tajemství letního odpoledne

Tajemství letního odpoledne

Po mé krátké čtecí abstinenci přišel ukrutný a nezvladatelný absťák! Vážně, nečetla jsem týden a bylo to, jako bych umřela! Prostě déle to nešlo - byla jsem v takovém stavu, že jsem byla schopná číst si i návody k použití. No jak říkám, absťák.

A tak jsem nelenila a rychle...
Více
Nefilim

Nefilim

K Nefilim jsem přistupovala s poměrně velkým despektem. Nebo lépe řečeno, od knížky jsem si toho moc neslibovala. Anotace mě nechytla a tak nějak mi to připadalo hloupé. Jenže co naplat, jednou jsem tu knížku dostala, tak by byla velká neslušnost, nepřečíst ji.

A ještěže jsem...
Více
Silo

Silo

Už je to zatraceně dlouho, co jsem četla nějakou dystopii, anti-utopii, knížku z žánru, který mě naučil milovat George Orwell se svým 1984. Myslím, že poslední knížka postapokalyptického žánru bylo My od Zamjatina.

Do těch dnešních dystopií se moc ráda nevrhám. Ne že by snad...
Více
Chceme to, co máte vy

Chceme to, co máte vy

Řeknu vám, je to pořádná bichle! A vůbec se mi do ní proto nechtělo. Přesto ale jsem se nechala přesvědčit. Četla jsem spoustu zajímavých recenzí a ty mě nakonec přesvědčily, abych si knížku koupila i přečetla.

A ještě že jsem tak udělala! Kdybych se řídila svým krédem, že jak...
Více
Smolný rok

Smolný rok

Se Smolným rokem jsme se prostě tak náhodou uviděly mezi regály v našem knihkupectví a já v ten okamžik věděla, že je to ta pravá knížka, jakou sháním.

Totiž hledala jsem knihu, kterou bych si mohla vzít ven do parku, nebo na zahradu pod košatou jabloň, a která by svým...
Více
Vzpomínky a zamyšlení

Vzpomínky a zamyšlení

Tenhle víkend jsem strávila vlastně skoro celý ve Veletržním paláci. Zkrátka veletrh Svět knihy mě pohltil. A kdo by se u mě - rozeného knihomola - taky divil? Zkrátka jsem byla v ráji a přehrabovala se stovkami knih. A nejednu jsem si přinesla domů.

Jednou z těch knih jsou...
Více
Hledej ve svém nitru

Hledej ve svém nitru

Když jsem se o víkendu vydala na veletrh Svět knihy, ani v nejmenším jsem netušila, kolik skvělých úlovků si ponesu domů! Totiž doma jsem si slíbila, že nebudu utrácet. Jenže, znáte to! Uvidíte knížku za dvacku a nekupte ji?

No, domů jsem odcházela s neuvěřitelnými ranci knih...
Více
Manželský omyl

Manželský omyl

Takže manželské etudy do třetice všeho dobrého a zlého? No proč ne, já jsem rozhodně pro a v tomto případě mohu říct, že nic zlého se nekonalo – to spíš naopak.

Inu, já nejsem člověk, který běžně čte tyhle erotické romanťáky, jenže občas to přijde i na mě - a zvlášť pak takhle...
Více
Ženy z bloku 10

Ženy z bloku 10

Židovská tématika, tématika koncentráků, nacistů a druhé světové války mě zajímá už dost dlouho. Možná je to kvůli mému původu a možná jen proto, že mě to prostě zajímá. Ať tak, či ona, jak se objeví knížka, která potenciálně odkrývá něco nového, musím ji mít doma.

No a právě...
Více
Síla osudové přitažlivosti

Síla osudové přitažlivosti

Sílu osudové přitažlivosti mi půjčila kamarádka se slovy, že prý mi to obrátí celý život vzhůru nohama. No, abych byla upřímná, moc se mi jí nechtělo věřit a i kdyby měla pravdu, proč bych to proboha chtěla? Já jsem přece takhle docela spokojená.

Jenže to bych nesměla být...
Více
Zátiší

Zátiší

Zátiší patří mezi moje další úlovky, které mi padly do oka hned na první pohled - a to díky krásné obálce. Ano, je to tak - zkrátka miluju hezké věci. Ale abych k sobě nebyla tak přísná, je pravda, že jsem si o Zátiší přečetla několik chvalozpěvů a jednoduše jsem nemohla odolat.
...
Více
Lék na smutek

Lék na smutek

Tak jsem se zase jednou nechala unést slovenskou literaturou. Táňu Keleovou - Vasilkovou mám ráda už nějakou dobu, takže když jsem při poslední exkurzi do knihkupectví objevila, že vyšel její nový román Lék na smutek, musela jsem si ho obstarat.

A tak se Lék na smutek stal...
Více
Začínat od nuly

Začínat od nuly

Ach, Hendrix - tohle je kniha přesně pro mě! Už od dětství jsem zažranou fanynkou hudby umělců, kteří se v sedmadvaceti odporoučeli na milost. Janis Joplin, Jim Morison, Kurt Cobain a nebo právě Jimi Hendrix. Takže Začínat od nuly pro mě bylo jasnou volbou.

Kdo z fanoušků, by...
Více
Medozvěstka

Medozvěstka

Na Medozvěstku jsem narazila docela náhodou, když jsem byla na své obvyklé exkurzi po knihkupectvích. Vlastně mě hodně zaujala už tím názvem. Medozvěstka - já náhodou vím, že jde o malého, roztomilého ptáka - jenže právě to mi nějak nesedělo s obálkou. Celé se to tváří tak nějak...
Více
Když běhá žena

Když běhá žena

Přiznám se bez mučení - jsem líná a sportovat mě prostě nebaví. O to pak víc běhání - to doslova nesnáším. Proč jsem si tedy ale vybrala tuhle knihu? No, na to se sama sebe ptám dost často. Odpovědět si neumím. Jediné, co mě vždycky napadne, je ta hezoučká obálka.

Nevím,...
Více
Soumrak templářů - Hledání svatého kříže

Soumrak templářů - Hledání svatého kříže

Já jak ty historické romány nemusím, tak když se objeví nějaký pěkný, musím ho mít. A Soumrak templářů je právě přesně ten případ. Původně jsem knížku koupila jako dárek pro svoji maminku – ta tenhle žánr prostě žere – ale pak, když mi knížka nějakou dobu ležela doma, neodolala...
Více
Šťastná máma

Šťastná máma

Šťastnou mámu jsem nepořídila sobě – je to jedna z mnoha publikací, které jsem pořídila své těhotné švagrové. Inu, starám se o blaho své nastávající neteře, nebo synovce. Hrozně moc se mi líbila obálka a tak jsem usoudila, že i obsah nebude tak špatný.

A zase jednou jsem se...
Více
Vraní dívka

Vraní dívka

Vraní dívku jsem vlastně skoro ani nečetla. Tedy abych to řekla správně, ta mediální masírka mě začínala opravdu štvát – a to jsem se na knihu tak těšila! Ale právě proto, že jsem se na knížku těšila, rozhodla jsem se, že překousnu tu nálepku strhujícího a šokujícího bestselleru...
Více
Pořád se dívá

Pořád se dívá

Po delší době jsem dostala chuť na knížku, která se odehrává v mém oblíbeném prostředí - tedy v psychiatrické léčebně, v blázinci! A tak mi pod ruku přišlo Pořád se dívá. Autorka pro mě neznámá, i když jsem o ní už před tím nejednou slyšela. Ale nějak jsme se prostě minuly - až...
Více
Svědek

Svědek

Lizu Marklundovou jsem si oblíbila už u Exploze, zamilovala jsem si ji se Studiem 6 a se Svědkem můžu prohlásit, že je to moje nejoblíbenější ženská spisovatelka! Nemohla jsem se dočkat, až mi konečně Svědek dorazí a já se začtu. Byla jsem natěšená jak malé dítě na zmrzlinu - no,...
Více
Sběratel očí

Sběratel očí

Sběratele očí jsem si vybírala především kvůli působivému názvu a taky pro pěknou obálku. Vybírala jsme opravdu povrchně, ale byla jsem si celkem jistá, že tentokrát jsem chybu určitě neudělala. Sériový, psychopatický vrah, co si s obětmi hraje na schovávanou? A to jedno levé...
Více
Miminko nebo manžel?

Miminko nebo manžel?

Já tedy nejsem z těch, kteří by potřebovali radu, jak na to. S manželem jsme si poradili sami. I když upřímně my se neměli s čím vypořádat. U nás prostě nebyla volba, jestli dítě nebo partner - oboje se dá snadno a dobře zkombinovat. Ale od svých kamarádek vím, že je to docela...
Více
Původ

Původ

K Původu jsem se dostala přes maminku. Ona miluje veškeré ty konspirační teorie o původu lidstva. Zkrátka, kde figurují mimozemšťani, nebo cokoliv, co se „seriózním“ vědcům nezamlouvá, je to přesně něco pro moji máti. Nebudu lhát, i já sama mám obdobné názory - zkrátka je to...
Více
Bez naděje

Bez naděje

Nejdřív se mi do téhle knihy opravdu nechtělo. Veškerá ta publicita a reklama, co se kolem Bez naděje točí, mi přišla až moc velká. A já zkrátka čtu raději věci, o kterých se tolik nemluví. Jenže pak jsem knížku uviděla u své neteře, a stejně tak jako kdysi s Harry Potterem, jsem...
Více
Z jako Zelda

Z jako Zelda

Zeldina a Scottova éra byla bouřlivá, divoká, blyštivá, převratná - je to jedno z mála historických období, do kterých bych se chtěla podívat a kde bych chtěla chvíli žít. Muselo by být skvělé účastnit se těch věhlasných večírků, znát se s tolika významnými osobnostmi, moct...
Více
Stín banyánu

Stín banyánu

Stín banyánu je další z řady knih, která mě zaujaly především svojí obálkou. Kdyby nebyly tak krásné, nikdy bych si je domů neodnesla. No, takže je nakonec dobře, že se nechám zlákat krásnými věcmi. Kdyby ne, ošidila bych se o tenhle hlubokomyslný skvost!

Ve snu by mě...
Více
Motýlí ostrov

Motýlí ostrov

Motýlí ostrov mě na první pohled zaujal tou krásnou, něžnou obálkou i samotným názvem. Dost dobře jsem si neuměla představit, co mohu od knihy čekat - zkrátka se mi líbila na pohled a tak jsem si ji koupila. Ostatně není to má první takto povrchně pořízená kniha - na svou...
Více
Temné kouty

Temné kouty

Gillian Flynnovou jsem si oblíbila už u jejích skvělých Ostrých předmětů. Když vyšla zmizelá, hned jsem ji musela mít doma a to platí i o Temných koutech. Úžasných Temných koutech. Jakože ty dvě předchozí knihy byly naprosto famózní, Temné kouty je ještě o něco přesahují – mají v...
Více
Vraždy bez svědomí

Vraždy bez svědomí

Už nějakou dobu jsem sháněla detektivku, která by se odehrávala jinde, než zrovna ve Švédsku, nebo Finsku, nebo prostě někde tam na severu. Chtěla jsem zase jednou poctivou, zápaďáckou literaturu.

A tu mi oko padlo na Vraždy bez svědomí. Pořídila jsem si je a odložila. Měla...
Více
Manželská past

Manželská past

Úspěšně mám za sebou starší sestru Manželské pasti Manželskou smlouvu. Ta mě opravdu bavila a tak byla otázka času, kdy se vrhnu na mladší pokračování.

Ze začátku jsem tedy byla trochu vystrašená, že mě příběh bude nudit, že to bude na jedno kopyto jako Manželská past a že se...
Více
Strážkyně krve

Strážkyně krve

Já na tuhle literaturu opravdu nejsem. Kdysi jsem četla Stmívání a od té doby jak vidím knihu podobného žánru, na zádech a zátylku se mi ježí všechny chlupy. Jak jde o upíry, magii, tajemno, kniha pro mě ztrácí význam - tak strašný na mě to Stmívání zanechalo dojem.

Jenže...
Více
Poslední dopis od tvé lásky

Poslední dopis od tvé lásky

Já jsem od přírody spíš na ty thrillery, horory a podobné drasťáky - a nebo pak absurdní divadlo! :D - ale Poslední dopis od tvé lásky mě fakt dostal!

Ještě teď se tak nějak nedokážu srovnat s tím, že mi tekly slzy u romantické knížky - trochu se za to stydím. Jenže ono to...
Více
Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht....

Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht....

Abych byla upřímná, opravdu jsem si myslela, že ty recepty za moc stát nebudou. Jenže to jsem se zase jednou přepočítala. Pan Troška sepsal kuchařku, plnou úžasných, jedinečných, netradičních a přesto tak nějak lidově českých receptů.

Opravdu je mi líto, že jsem si myslela,...
Více
Na ocet

Na ocet

Na ocet jsem četla na doporučení kamaráda! Ano správně, na doporučení KAMARÁDA. Jistě, myslela jsem si nejdřív, že se asi zbláznil, když z Dostojevského přesedlala na ženské romány, když jsem se ale pak začetla sama, pochopila jsem to. Člověk prostě občas potřebuje vypnout a jen...
Více
Superpérák

Superpérák

Je to zkrátka odvěká pravda, že všem pánům jde o velikost jejich nádobíčka. A co si my ženy budeme nalhávat, že? Je sice pravda, že i malý kašpárek udělá velké divadlo, ale odtud potud!

Jenže to bych odváděla, nebo respektive to bych si špatně vykládala sdělení, jaké je ukryto...
Více
Aura - Naučte se auru vidět, číst, posílit a léčit

Aura - Naučte se auru vidět, číst, posílit a léčit

Ať si kdo chce, tvrdí, co chce, já na auru věřím a jsem si skoro jistá, že nás tahle barevná energie neustále obklopuje. My ji jen nevidíme... už jsem to za tu dobu zapomněli.

Já vím, zní to jako bych se nechala přesvědčit nějakými šarlatány, ale tak to není. Já si zkrátka...
Více
Druhá

Druhá

Paní Vasilkovou jsem si v poslední době opravdu oblíbila. Její knihy sice nejsou žádná strhující, převratná díla, ale svojí hloubku a podstatu věci mají. A možná někdy větší, než ta struhující díla. Knihy paní Vasilkové prostě popisují skutečný život, realitu a na nic si nehrají....
Více
Monasterium

Monasterium

Nevím proč, ale možná ze zásady, nebo prostě od přírody, anebo jen z mého rozmaru, nemám ráda historické romány. Nikdy mě nebavily a mám pocit, že ani nikdy nebudou. Nevím, ale zkrátka knihy zasazené do středověku mě skoro až odpuzují. Proto jsem nebyla moc nadšená, když jsem...
Více
Medojedky

Medojedky

K Medojedkám jsem původně přistupovala dost obezřetně. No přece jen je to hodně tlustá kniha a já se do víc jak tří set stránkových věcí nepouštím. Ale prý je to úžasná věc, prý si to musím přečíst. No tak jsem se nechala přesvědčit a do knížky se začetla.

Budu upřímná, chvíli...
Více
Růže pro Algernon

Růže pro Algernon

Takových knih by mělo být víc, daleko víc. Nemám ani slov, ještě teď je mi trochu úzko a chce se mi z toho všeho brečet.

Ale jednu věc nepochopím, jak je možné, že se mi tahle skvělá kniha tak dlouho vyhýbala? Nenarazila jsem na ni v povinné literatuře ve škole, nedoporučil mi...
Více
V jedné osobě

V jedné osobě

Irving, úžasný autor. Pan autor, pan velký autor s velkým V i s velkým A.

Musím upřímně říct, že jsem se na knihu skutečně těšila. Irving mě baví a byla jsem proto nesmírně zvědavá, jak se s novou knihou popere, jak to zvládne. No inu, popral se a vyhrál. Vzešel jako vítěz. V...
Více
Chyť mě

Chyť mě

Na knížku jsem se těšila jak malá! Četla jsem už některé autorčiny knihy a zatraceně mě dostaly, ne ale tak, jak mě chytlo Chyť mě!

Páni, no já před autorkou vážně hodně hluboce smekám – obdivuju ji! A myslím, že i slavná Agatha Christie by Lisu pochválila. Takhle napínavou,...
Více
Od toho chlapa ruce pryč!

Od toho chlapa ruce pryč!

Na tuhle knihu jsem čekala opravdu netrpělivě. Už nějakou dobu vím o tom zábavném americkém blogu a teď, když jsem se dozvěděla, že má vyjít i knižně, byla jsem opravdu moc potěšená. Navíc veškeré reference ukazovaly na to, že to bude docela nářez.

No ty reference nelhaly, je...
Více
Dlouhý návrat

Dlouhý návrat

Uf, co říct, snad jen, že to byl boj a že jsem vyhrála! Tahle kniha je úžasná, čtivá a poutavá, přesto je velice náročné ji číst. Vysaje vás, vystřelí vám mozek z hlavy a vyrve srdce z těla. A vy za to budete rádi.

Dlouhý návrat jsem musela číst na etapy – tak silný je to...
Více
Já a on

Já a on

Tohle je kniha, jakých by mělo být mnohem víc. A hlavně je to kniha, kterou by si měl povinně přečíst každý mladý člověk. Každý naivní, mladý člověk, kteří věří v ideály a čistou lásku. Každý mladý člověk, který se bezhlavě žene do chomoutu s představou, že to bude jako v...
Více
Umění prokrastinace

Umění prokrastinace

No když jsem narazila na tenhle titul, musela jsem si ho chtě - nechtě pořídit. Proboha, vždyť je to návod na to, jak se úspěšně proflákat životem! To se musí zalíbit každému.

Každopádně to není jen příručka o flákání se a nic nedělání. Umění prokrastinace nám ukazuje, jak se...
Více
Máma pro Veroniku

Máma pro Veroniku

Tady jsem neměla nejmenší potíže s tím si hlavní hrdinku oblíbit. Je milá, sympatická, obětavá, upřímná – takové ženy si vždycky zamilujete. A tím pádem mi jí bylo hrozně moc líto. Dokázala jsem se do ní vcítit. Přesto jsem si na druhou stranu říkala, že je hodně naivní a...
Více
Modrý dům

Modrý dům

V řadě už několikátá knížka od autorky a musím zase říct, že je opět skvělá. Ne, ona je možná ještě o něco lepší, než většina ostatních. Dlouho, jsem nemohla přijít na to proč, pak jsem to pochopila.

Ten příběh je totiž smrsknutý do pouhých třech dnů Vánočních svátků a...
Více
Pryč s kyselostí

Pryč s kyselostí

Tohle je výborná kniha. Jsem z ní opravdu nadšená. Mně se na ní líbí jak ta část zaměřená na tělo, tak ta na duši - je to jako by mi autor mluvil z mé vlastní duše. Je to prostě skvělé... takhle by mě člověk žít. A ne se pořád jen za něčím honit. Za kariérou, za penězi, za...
Více
Nemoci vyčtené z tváře

Nemoci vyčtené z tváře

Když jsem nedávno přišla k mámě na návštěvu, netušila jsem, proč si mě pořád tak prohlíží. Proč pořád zkoumá ty detaily na mé tváři. A pak mi řekla, že už je jasné, proč jsem taková netrpělivá. To prý ten můj nos. Nechápala jsem ani slovo. A pak mi to ukázala. Nemoci vyčtené z...
Více
Duhový most

Duhový most

Táňa je jedna z mých mála oblíbených autorek společenských románů. A je jedinou slovenskou spisovatelkou, kterou vůbec čtu. Její knížky jsou vážně super. Jsou ze života - jsou obyčejně neobyčejné... tak jako naše obyčejně neobyčejné životy. Popisují pravdu a realitu, odhalují to,...
Více
Hrana touhy

Hrana touhy

No, abych byla upřímná, na tenhle typ knih nejsem. Jenže jsem ji dostala jako dárek, tak co jsem měla dělat? Nečíst ji? To by bylo pěkně neslušné. Tak jsem se do ní pustila… A hle, za dva dny ji mám celou za sebou. Netvrdím, že mě některé scény trochu nešokovaly. Nebo lépe...
Více
(Ne)obyčejný kluk

(Ne)obyčejný kluk

Tuhle knížku jsem vzala d ruky docela náhodou, zaujala mě totiž ta pěkná minimalistická obálka. Pak jsem se ale začetla a bylo mi jasné, že (Ne)obyčejný kluk musí být můj. A bylo mi srdečně jedno, že je to prý pro děti. Houby, tuhle knihu by si měl přečíst úplně každý. Pak by...
Více
Naprostý cizinec

Naprostý cizinec

Ano jsou, já taky, přiznávám, ale až tak moc? Tak moc jako hlavní hrdinka? Asi ano, proč ne. Nejdřív jsem si opravdu říkala, že je to tak trochu husa, když nepozná, že s ní ten idiot jen zametá, že ji využívá a šikanuje. Jenže pak mi došlo, že si to určitě neplánovala, že si...
Více
Psí poslání

Psí poslání

Mám doma dva psy, psy miluju, milovala jsem a milovat budu. Už jako malé dítě jsem se kdekterému hafanovi věšela na krk a chtěla se s ním kamarádit. A bylo mi úplně jedno, že ten konkrétní pejsek kouše na potkání. Mě nekousal, mě olíznul a chtěl se tulit. Zkrátka má láska ke psům...
Více
Temné charisma Adolfa Hitlera

Temné charisma Adolfa Hitlera

Hitler je opravdu pojem, už jen proto, že se o něm tolik píše. Hitler se chtě nechtě velikánem stal, ne snad tak, jak by si přál, ale stal se jím. A nejspíš i oprávněně. Ano byl to sice sociopat a naprosto narušený člověk, na druhou stranu to byl ale velice charismatický a přese...
Více
Křižovatky

Křižovatky

Já už jsem měla tu možnost si knížku přečíst a jsem za to hrozně ráda, je totiž naprosto úžasná! Nečekala bych, že bude tak skvělá. Chatrč mě sice fakt dostala, takže jsem tušila, že i Křižovatky za to budou stát, přesto jsem i tak překvapená. Velice mile překvapená.

Příběh je...
Více
To nejlepší z nás

To nejlepší z nás

Já od přírody na moc velkou romantiku nejsem, tudíž pro mě bylo To nejlepší z nás tak trochu sázka do loterie. No ale jak to tak bývá, když tomu nevěříte, většinou to vyjde nejlépe. A stejně tak to platí taky pro tuhle knihu. Prostě už na první stránce jsem si ji zamilovala. A to...
Více
Na ostrově

Na ostrově

Abych pravdu řekla, úplně přesně jsem nevěděla, co mám od téhle knihy čekat. No každopádně mě hodně překvapila a za to jsem ráda. Myslela jsem si totiž, že to bude jen další nějaké laciné a naivní love story z tropického prostředí. Jenže ejhle, on se z toho vyklubal zatraceně...
Více
Pouto

Pouto

Podle referencí a také toho, že jsem četla Watsonovu předchozí knihu Jedenáct, jsem se opravdu těšila a byla jsem zvědavá. Ta kniha mě ale ještě mnohonásobně překvapila a předčila mé očekávání. Je - je opravdu zvláštní. Na Pouto nemůžete mít nemastný neslaný názor. To prostě...
Více
Exploze

Exploze

Na tuhle knihu jsem čekala docela netrpělivě. Mám moc ráda severské krimi, thrillery a detektivky. Jenže na severu mají všechny tyhle žánry pod palcem muži. O ženskou jsem ještě nikdy neslyšela, natož abych ji pak nečetla. Proto jsem byla opravdu moc zvědavá, jak se s tím autorka...
Více
Rekviem za Nanking

Rekviem za Nanking

Dost dobře jsem si neuměla představit, co mám od téhle knihy čekat. O Nankingském masakru jsem samozřejmě četla, ale nějak jsem si v hlavě nedovedla poskládat obrázek o samotném příběhu. Byla jsem tedy dost překvapená, když jsem zjistila, že se autor zabýval vlastně docela jinou,...
Více
Útěk z Tábora 14

Útěk z Tábora 14

Na tuhle knihu jsem čekala netrpělivě, neboť jsem četla mnoho zajímavých referencí. No ale ani v nejmenším mě nenapadlo, že by to mohlo být takové sousto, jaké to bylo. Bylo to hrozné a ještě horší, ale jsem za to ráda.

Ještě pořád mi z toho jde hlava kolem a ještě pořád jsem...
Více
Ďáblík

Ďáblík

Já si vážně myslím, že tahle knížka není jen pro děti. Nepřipadá mi to nijak dětsky naivní a jednoduché. Ten příběh má hlavu a patu a je fakt zajímavý a poutavý. Tu knížku jsem koupila svojí neteři, ale než jsem jí ji dala, celou jsem ji přečetla. Neplánovaně! Ta knížka mě fakt...
Více
Modlitba za matku

Modlitba za matku

Byla jsem hodně zvědavá, jaká ta kniha bude. Neuměla jsem si totiž udělat žádnou představu, jelikož s asijskou literaturou nemám moc zkušeností - takřka žádné, když pominu Murakamiho. No má jakási hrubá představa byla mnohokrát překonána. V žádném případě jsem si neuměla...
Více
Nikdy

Nikdy

Táňa je prostě skvělá a já její knížky miluju. Nikdy jsem jako obvykle zhltla jedním dechem. Ne doslova, ale za jeden den jsem knihu přelouskala. Nedalo se od ní odtrhnout, ty knihy jsou prostě poutavé a tento byl taky - jako obvykle.

Samotný příběh mě hodně dostal. Zdá se mi...
Více
Ranč u dědečka

Ranč u dědečka

Táňa Keleová - Vasilková je skvělá autorka a její knihy mám moc ráda. Jsou to sice oddychovky, ale vždycky v sobě mají to něco, co vás chytne a nad čím zauvažujete.

Stejně tak to platí i o Ranči u dědečka, na který jsem se netrpělivě těšila. Rozhodně mě nezklamal, je to opět...
Více
Uloupený život

Uloupený život

Bylo mi jasné, že to nebude žádná sranda. Je to přece jen příběh podle skutečné události a to navíc hodně nepěkné události. Přesto jsem nečekala, že to se mnou tak hodně otřese.

Neumím si představit, že by se mému dítěti někdy něco stalo, natož pak aby ho unesl jeden naprosto...
Více
Nelehký den

Nelehký den

Věděla jsem, že Nelehký den bude hodně náročné dílo, přesto jsem i tak byla překvapená. Je to velice silný a emotivní zážitek. Nikdo z normálních smrtelníků si nic takového asi ani nedovede představit. Občas mi až lezli oči z důlků.

Každopádně nečekejte, že bude děj popisovaný...
Více
Promarněná šance

Promarněná šance

Tuhle knihu jsem četla už docela dávno a nijak mě nenadchla. Ale jak teď vyšlo to nové vydání, pustila jsem se do ní znovu. A tentokrát s daleko větším úspěchem.

Nevím, čím to je, ale napodruhé mě opravdu oslovila a zalíbila se mi. Nejspíš je to věkem, jak člověk stárne, mění...
Více
Ukradená

Ukradená

Od kamarádky jsem věděla, že je Ukradená moc povedená kniha. Než jsem si ji od ní ale půjčila, přečetla jsem si několik recenzí. A začala jsem se těšit ještě víc. Mám totiž moc ráda knížky podle skutečných událostí. A jak kamarádka říkala, ta knížka opravdu stojí za to.

...
Více
Základy astrologie

Základy astrologie

Inu o astrologii se zajímám už delší dobu, ale spíš jen pasivním způsobem. Jen si občas někde na internetu přečtu nějaký ten článek, nebo v časopise pár řádků o tom, co mě čeká a nemine.

Konečně jsem se ale rozhodla, že se v astrologii zlepším. Že se taky naučím nějaký ten...
Více
Manželská smlouva

Manželská smlouva

Na tuhle knížku jsem se opravdu těšila. Od kamarádky jsem totiž slyšela jen samou nadšenou chválu. No a co budu povídat, kamarádka se, jako obvykle, nepletla. Manželská smlouva je opravdu pěkná oddychová knížka na léto. Je čtivá, zábavná a má spád - všechny atributy dobré knížky....
Více
Sdílení - Diář 2014

Sdílení - Diář 2014

Hrozně jsem se těšila, až vyjde další Coelhův diář. Neskutečně moc mě baví ty hippie ilustrace. Když si je prohlížím, chvílemi mám pocit, že jsem se dostala za zrcadlo, nebo spíš že jsem slupla nějaké kouzelné houbičky. Ty barvy, ta vkusná přeplácanost, ta energie a entuziasmus –...
Více
Ostré předměty

Ostré předměty

Podle reakcí mých kamarádů jsem byla hrozně nedočkavá a už jsem se těšila, až si knihu sama přečtu. No nezklamala mě - spíš naopak ještě předčila mé očekávání. Jsem nadšená, že jsou ženy, které umí psát takhle. Které se neštítí a nebojí, že se trochu umažou. Gillian Flynnová si...
Více
A dost!

A dost!

Tahle knížka pro mě byla požehnáním - konečně mi totiž někdo dal za pravdu. Konečně mi někdo přiznal, že své děti vychovávám dobře. Už jsem ani nedoufala, že se toho někdy dočkám.

Kamarádky mi pořád vyčítaly, že jsem moc benevolentní, a že svým dětem nechávám moc prostoru k...
Více
Zpověď šílené matky

Zpověď šílené matky

Tuhle knížku jsem dostala od kamarádky. Nejspíš proto, že si myslí, že jsem šílená matka. No ale upřímně kdo není? Každému to prostě jednou začne lézt na nervy. Každý by svoje dítě aspoň jednou nejraději nechal někde před supermarketem, sám se odplížil zadním vchodem, zapadl domů...
Více
Řeč snů

Řeč snů

Všechny ty rádoby výklady snů už mě hrozně nudily, už jsem nevěřila, že někdy natrefím na snář, který by sny zkoumal hlouběji.

Vždycky jsem totiž věděla, že sen není jen tak nějaký laciný výplod naší fantazie, ale že je to daleko komplikovanější záležitost. Vždycky jsem...
Více