Recenzent

Anet

Alef

Alef

Momentálně jsem v procesu čtení....za dva dny jsem byla schopna zhltnout půlku knihy. Je velmi čtivá a jsem zvědavá, jak to vše nakonec dopadne. Líbí se mi styl, jakým Paulo píše - to je velmi chytlavé čtení a vtáhne čtenáře do děje!...
Více
Sedm poselství

Sedm poselství

Snad každý v životě měl pocit, že neví kudy kam a že jen tak bloumá bez cíle... Tahle kniha ukazuje, že stačí mít trochu odvahy a jít hledat svého "delfína"...každý ho máme, jen ho objevit a naslouchat mu....Užásná četba!
Muž, který chtěl být bohatý

Muž, který chtěl být bohatý

Tuto knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jednoduchý příběh, ve kterém si každý najde to své. Nemusí se jednat jen o hmotné bohatství...kdo chce, představí si bohatství ve formě lásky, štěstí, zdraví...je to aplikovatelné na přání každého z nás. Stačí jen věřit.
Láska - vybrané citáty

Láska - vybrané citáty

Tím, že jsem od tohoto autora již nějaké knihy četla, tyto krátké citáty mi přišly vhod (připomněly mi přečtené knihy). Četla jsem náhodně. Otevřela jsem někde knihu a přečetla pár citátu.... a možná, že na náhodně otevřené stránce najdete...
Více
Francouzky nespí samy

Francouzky nespí samy

Měla jsem jakousi vlastní představu o tom, co kniha obsáhne a co se v ní dočtu. Bylo to bezpochyby zajímavé čtení, jen nevyplnilo mé očekávání. Pokud nemáte žádné očekávání, bude se vám líbit! Chcete-li oddechovou četbu, relax před spaním, tak tato kniha je ideální :))
Hovory s Bohem I.

Hovory s Bohem I.

Jak už nadpis recenze prozrazuje, tato kniha se nedá popsat slova, ta se dá přečíst. Ke knize jsem se dostala asi v 16 letech, kdy jsem si o ní dočetla v knize Petry Němcové... a nedočetla jsem ji. Asi jsem na ni nebyla připravená...ovšem...
Více
Oněgin byl Rusák

Oněgin byl Rusák

Po knize jsem s chutí sáhla, protože 1. díl se mi velmi líbil...možná že jsem měla velká očekávání...zkrátka se mi tato středoškolská Helenka nelíbila tak jako ta školou povinná. Za přečtení ovšem stojí!
Hrdý Budžes

Hrdý Budžes

Knihu mi půjčila kamarádka s doporučením, že se velmi hezky čte -- a opravdu: oddechová, zábavná. Doporučuji všem, koho zajímá, jak se na okolní dění dívá holčička školou povinná a vše si dokáže zdůvodnit svým vlastním stylem :)
Malý princ

Malý princ

Tuto knihu jsem četla, když jsem byla mladší...a moc jsem z ní nepochopila. Četla jsem ji jako pohádku (a asi je to tak dobře :)) a s odstupem času jsem si v tom našla i něco navíc.. Kniha je napsaná opravdu hezky -- aby si v ní každý našel to své, co hledá.
Proměny - Diář 2013

Proměny - Diář 2013

Jakmile jsem ho dnes zahlídla v knihkupectví, prolistovala stránkami, musela jsem ho mít. Plný energie a pozitivních obrázků a barev... To jsou ty maličkosti, které dokáží zvednou náladu, i když je zrovna den blbec.
Brisingr

Brisingr

Tímto dílem měl příběh Eragona a Sarifa původně skončit, ale je fajn, že je zde ještě čtvrtá kniha, na kterou se čtenáři mohou těšit. Tento díl už není tak pohádkový, jako první kniha. Děj má spád, je dramatičtější a beze sporu i temnější....
Více
Eldest

Eldest

Beze sporu úžasné navázání na 1. díl. Děj je již komplikovanější, akčnější a má spád. Je tam tolik zajímavých zvratů, že čtenář je na každém řádku překvapen.
Eragon

Eragon

Nejlepší fantasy příběh, který jsem kdy četla. Autor dokáže tak dokonale vtáhnout do děje, že máte chuť číst dál a dál a prožívat celý příběh s hlavním hrdinou a jeho drakem, tedy pardon: dračicí.
Máslem dolů

Máslem dolů

Kniha je rozdělená na malé kapitolky, které jsou ideální na čtení před spaním. Je to čtivý a oddechový příběh. Ze začátku mi lehce vadil ten "pražskej slang", ale bez něho by ta kniha nebyla taková, jaká má být.
Alchymista

Alchymista

Tento příběh jsem přečetla na jeden zátah při jednom zimním odpoledni. Byl to můj první příběh od tohoto autora a od té doby na něj nedám dopustit. Úžasná kniha, a i když ji budete číst stále dokola, vždy v ní najdete něco nového, co vás...
Více
U řeky Piedra jsem usedla a plakala

U řeky Piedra jsem usedla a plakala

O této knize jsem prvně slyšela na gymnáziu, ale osobně jsem se k ní dostala až na vysoké škole. Je velmi čtivá, plná lásky a pochopení. Je to kniha pro všechny věkové kategorie - mám tento příběh ráda a má babička ho čte stále dokola.
Poutník - Mágův deník - dárkové vydání

Poutník - Mágův deník - dárkové vydání

Kniha Poutník je pro mě srdcová záležitost. Každý čtenář si v ní najde to své. Díky této knize můžeme putovat s hlavní postavou a změnit sami sebe a také náš pohled na okolní svět. Kniha Poutník mi mnoha dala a ráda se k ní opět vrátím.