Recenzent

Veronika

Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí

Přece jen je toto trochu červená knihovna, ale jako oddechové čtení je příběh pěkný a čtivý. Pokud si chcete odpočinout a trochu se dojmout, určitě doporučuji.
Kronika zániku Evropy

Kronika zániku Evropy

Nato jak známý spisovatel tuto knihu napsal, čekala jsem mnohem víc. Za mě je knížka vyloženě špatně a nečtivě napsána. O obsahu ani nemluvím. Já měla problémy ji dočíst a v závěru dost přeskakovala. Opravdu nepovedené.
Nutné lži

Nutné lži

Nádherná knížka z jihu Ameriky v 50. letech 20 století. Zajímavé, že programy na sterilizaci žen ze "znevýhodněných" sociálních skupin probíhaly i v Americe. Velice čtivé, pěkně napsnané. Moc doporučuji.
A hory odpověděly

A hory odpověděly

Pěkné, čtivé, oddychové čtení. Jako relax doporučuji.
Bahnitá pole

Bahnitá pole

Opravdu krásný příběh z Jihu Ameriky po druhé světové válce. Opravdu neuvěřitelné, že se takovéto věci děly 100 let po zrušení otroctví. Amerika rasovou otázku (i přes velká zlepšení) bohužel nemá vyřešenu dodnes). Pěkný, čtivý, poučný příběh. Moc doporučuji a dávám 5 hvězd.
Atlantský gen

Atlantský gen

Tuhle knížku řadím mezi opravdu nepovedené. Myšlenka hezká, zpracování velice rozporuplné. Měla jsem problém jí dočíst. Do dalších dílů rozhodně nejdu.
Šikmý kostel

Šikmý kostel

Pěkná knížka. Zejména její druhá část, která přibližuje nám moc neznámé česko-polské vztahy po první světové válce. Dějiny se prostě pořád opakují. Škoda, že se z nich nepoučíme. Moc hezké
Slepá mapa

Slepá mapa

Nádherný příběh. Krásně a čtivě na příběhu rodiny zachycena historie 20.tého stolení. Přečetla jsem jedním dechem a všem doporučuju.