Recenzent

Kubíková Hana

A Gentleman in Moscow

A Gentleman in Moscow

Výborná kniha, vtipně napsaná, z níž jsem si poznamenala - cituji: "Pokus se člověk nevypořádá s okolnostmi, okolnosti se vypořádají s ním." Jemný humor či snad ironie, s níž hlavní hrdina snáší svůj osud, je úžasný; četla jsem 2 x. Škoda, že se vydavatelství nevypořádalo s pravopisem a překlepy.
Straka na šibenici

Straka na šibenici

Kniha mě uchvátila a přečetla jsem ji doslova na posezení. Příběh chlapce od dětství do dospělosti je vykreslen s lehkostí a takovou autenticitou, zároveň je zrcadlem mnoha podobných životů. Nahlížíme do srdce osamělého dítěte, později muže, jako bychom to žili sami.
Tři na cestě

Tři na cestě

Četla jsem Jeden den, tento příběh mě také "chytil"a určitě ho přečtu ještě jednou, je tak podobný tomu, co jako rodiče či manželé zažíváme sami. Autor nám mluví z duše.
Ezopovy Bajky

Ezopovy Bajky

Krásná knížka, kterou tříletá vnučka může poslouchat dokola. Bajky se jí moc líbí, jsou přesně tak dlouhé, jak vydrží poslouchat a po celou dobu studuje obrázek. Zatímco já miluji ilustrace Adolfa Borna, ona má připomínky, např:...
Více
Mendelův trpaslík

Mendelův trpaslík

Není to úplně lehké čtení, já jsem se poučila i pobavila, nechybí láska a erotika. Já jsem si občas vzala k ruce slovník cizích slov, ale tabulky a výrazy z oblasti genetiky můžete brát jako ilustrativní, umocňují dojem, že Benedict Lambert...
Více
Rozchod s Evropou

Rozchod s Evropou

Ke koupi první knihy mě přivedl rozhovor s autorkou v rádiu. "Smrt a odpuštění" na mě tak zapůsobila, že si od té doby kupuji všechny vydané knihy, tedy každý rok jednu. V každé knize najdu něco zajímavého, ale je to pořád omílané...
Více
Posel

Posel

Přestože je příběh chlapce zcela jiný než válečné téma Zlodějky knih, vzal mě za srdce. Knihu jsem musela přečíst dvakrát po sobě a ještě se k ní po čase vrátím.
Mocenská posedlost

Mocenská posedlost

Výborná kniha. Bože, kolik psychopatů poznávám kolem sebe.
Před úsvitem, po ránu

Před úsvitem, po ránu

Zajímavá knížka pro rodiče a také pro babičky-matky a babičky-tchyně. Umožňuje nám trochu pochopit, jaký vývojový zázrak se odehrává po narození miminka a jak můžeme přispět k tomu, aby z něj vyrostl člověk a ne deprivant.