Recenzent

infinity.area

Básník

Básník

Vynikající literární počin. Doporučuji i těm, kteří nejsou Blatného příznivci.
Náhle sami

Náhle sami

Drsná a sugestivně napsaná kniha, která vás doslova vtáhne do děje. Když už tušíte, jak to asi dopadne, začnete přemýšlet, nakolik by ovládly primitivní pudy a touha po přežití právě vás. Doporučuji.
Akvárium

Akvárium

Příběh o rodinném dramatu vyprávěný dvanáctiletou hrdinkou přečtete jedním dechem, i když občas vám z toho, co budete číst, bude možná špatně... Akvárium je vynikající, stejně jako ostatní Vannovy knihy, ale liší se závěrem, který je spíše pozitivní.
Vlčí měsíc

Vlčí měsíc

Ač je příběh drsný, knihu nemůžu hodnotit jinak, než že byla nádherná. Autor fantasticky pracuje s jazykem a myslím, že se to podařilo i českému překladateli.
Jak cestovat s lososem a jiné eseje

Jak cestovat s lososem a jiné eseje

Většinou jsem sloupky četla po jednom nebo po dvou před spaním a mrzelo mě, když jsem byla na konci. Doporučuji jak k lehkému zamyšlení, tak k pobavení. V některých případech jsem se smála jako už dlouho u žádné knihy ne!
Koho vypijou lišky

Koho vypijou lišky

Úžasný nápad, nádherná minimalistická kniha.
Mág

Mág

Vyčerpávající ale jedinečný román. Po dočtení jsem měla pocit, jako by Fowles využil a odhodil společně s hlavním hrdinou také mě, čtenářku.
Konec punku v Helsinkách

Konec punku v Helsinkách

Po přečtení "Potichu" jsem se bála, aby mě Rudiš dalšími knihami nezklamal, ale zatím se tak ani jednou nestalo, v tomto případě bylo "Potichu" v některých věcech i překonáno. Proplétající se osudy, leitmotivy, využití všech vrstev češtiny, pro mě kniha, která se četla jedním dechem.