Recenzent

Ter

Jiskra života

Jiskra života

Jiskra života je jeden z nejvýstižnějších názvů,který jsem kdy viděla. Touha vězňů po životě, po lidskosti, po svobodě. Remarque opět a zase krásně, ač smutně, vystihl bolest, utrpení, surovost, strach, ale i lásku ohraničenou želenými...
Více
Nádherné bytosti

Nádherné bytosti

Po knize jsem sáhla poté, co jsem viděla film. Čte se jednoduše, jen mi vadil slang do kterého byla kniha přeložena. Ne, že bych měla něco proti Pražákům, ale při čtení mi to bylo opravdu nepříjemné. Příběh není sice originální, smrtelník a...
Více
Ptačí sněm

Ptačí sněm

Skvělé spojení textu,filozofie a ilustrací si oblíbí snad každý.Obrazký jsou zajimávé a poutavé,tak stejně i text,který je ještě poučný.Kniha není úplně pro malé děti,ale myslím,že osmiletý školák už by si jí s přehledem a rád přečetl.Tuto knihu jems si opravdu užila.
Beatles… a byla hudba

Beatles… a byla hudba

Tato kniha mapuje opravdu celou kariéru Beatles a najdete všechno,co chcete.Navíc je doplněna skvělými fotografiemi,některé dokonce nikdy nebyly ukázány světu.Pro milovníky Beatles ideální.Tuto knihu jsem si opravdu oblíbila a všem ji doporučuji:)
Obr Dobr

Obr Dobr

Tato kniha je jedna z nejlepších dětských knih od Roalda Dahla.Příběh malé Sofie a Obra Dobra je originální,roztomilý,velice vtipný a navíc skvěle napsaný.Kniha je jak pro děti tak i pro dospělé.Opět je doplněna skvělými ilustracemi.Tuto knihu vřele doporučuji:)
Prevítovi

Prevítovi

Skvělá,vtipná,tato slova tuhle knihu vystihují asi nejlépe.Má celkem velká písmena,takže je vhodná pro děti,ale myslím,že se u ní zasmějí i rodiče.Ilustrace také pobaví.Příhody ,,Prevítů" jsou originální,takže je nenajdete v žádné jiné knížce.Opravdu pěkná knížka
Ještě jsme ve válce

Ještě jsme ve válce

Skvělý komiks a k tomu nejlepší příběhy.Všechny upoutají a myslím,že některé jsou dobré i pro děti.Opravdu dobré počtení:)
Spudveč! aneb 70 000 světelných let

Spudveč! aneb 70 000 světelných let

Úžasná kniha,vtipná,zábavná.Vhodná pro děti,ale zasmějí se i dospělí.Je to uděláno jako sci-fi,nění to,ale úplně klasické sci-fi,tady to však vůbec nevadí:)
Deset malých černoušků

Deset malých černoušků

Jedna z nejlepších detektivek od Agathy Christie.Velice vychytralá,dobře vymyšlená,skvěle napsaná.Je to opravdu klasická Agathovská detektivka s jakýmsi kouzlem které vás připoutá ke čtení.