Recenzent

Tomáš Král

Legenda jménem Tyrannosaurus rex

Legenda jménem Tyrannosaurus rex

Kniha ještě nevyšla, ale podle anotace textu V. Sochy a obrázků V. Rimbaly půjde nepochybně o skvělý kousek. O proslulém T. rexovi u nás rozhodně tak podrobná a aktuální publikace nikdy nevyšla. Pro každého dinosaurofila rozhodně "must have"! :-)
Nová cesta do pravěku

Nová cesta do pravěku

Nádherná kniha s výbornými ilustracemi a poutavým textem. Přenese vás do pravěku a až do poslední stránky nepustí. Autor je velmi znalý a erudovaný, výtvarník zručný a dohromady vytvořili dílo, které rozhodně stojí za nejedno zkouknutí a přečtení. Doporučuji!
Poslední den druhohor

Poslední den druhohor

Kniha ještě nevyšla, ale podle popisu to bude další "must have" do sbírky. Problematika vymírání na konci křídy je v poslední době i ve vědeckém světě jakýmsi "hitem", o kterém běžný člověk mnoho informací nemá - takovýchto titulů je tedy třeba. Rozhodně koupím.
Velké vymírání na konci křídy

Velké vymírání na konci křídy

Skvěle a poučně napsaná kniha, která čtenáři odhalí podrobnosti k události, bez níž by náš svět nevypadal tak jako dnes (a ani my bychom tu nejspíš vůbec nebyli). Text je trochu odbornější, takže vhodné jsou alespoň základy znalostí z...
Více
Encyklopedie dinosarů ve světle nejnovějších objevů

Encyklopedie dinosarů ve světle nejnovějších objevů

Zajímavý a nevšední pohled na dinosaury od zkušeného českého autora. Měli dinosauři rakovinu? Přežili vymírání na konci křídy? Jak byli velcí a jak rychle se pohybovali? Jaká byla na dotek jejich kůže? Kdy a za jakých okolností byli objeveni? Tyto a mnohé další otázky zodpoví text knihy. Doporučuji!
Pravěcí vládci oblohy

Pravěcí vládci oblohy

Skvělá brožurka o ptakoještěrech - létajících bratráncích dinosaurů - a to o jejich fyziologii, rozšíření, velikosti, rekordech, vyhynutí a dalších zajímavostech.
Pravěk v českých zemích

Pravěk v českých zemích

Velmi hezká a skvěle ilustrovaná brožurka o českém pravěku, kterou ocení hlavně děti cca do 15 let.
Dinosauři v Čechách

Dinosauři v Čechách

Velmi pěkně napsaná kniha, kombinující pohled historický, biologický i paleontologický. Pokud toho o českých dinosaurech, ptakoještěrech a mořských plazech z druhohor mnoho nevíte, tak je to rozhodně dílko, které by nemělo chybět ve vaší knihovně. Doporučuji!
Neznámí dinosauři

Neznámí dinosauři

Krásný atlas dinosaurů s nádhernými ilustracemi i fundovaným a zajímavým textem. Kniha byla navíc nominována na cenu Zlatá stuha 2016.
Poslední dny dinosaurů

Poslední dny dinosaurů

Skvěle napsaný příběh, který vás chytne a pohltí. Je znát, že autor tématu dobře rozumí a využívá svých znalostí i osobních zkušeností z vykopávek pro dodání větší autenticity. Víc než štědré jsou také slovníčky, časová osa a další doplňky, výborné jsou také ilustrace. Vřele doporučuji!