Recenze v kategorii osobnosti a osudy

Z Bureše Babišem

Z Bureše Babišem

(1x)
Schlenker Petra Schlenker Petra říká:
Kniha je zajímavým pohledem do zákulisí podnikání Andreje Babiše. Zabývá se především vztahy a vazbami Babiše, které mu pomohly stát se nejmocnějším podnikatelem u nás. Kniha je čtivá, ale protože jsem už přečetla několik publikací na toto...
Více
Cesta za duhou

Cesta za duhou

(1x)
Vlasák Jiří Vlasák Jiří říká:
Koupil jsem knihu (?spíš knížku) v Knihcentru na Č.Mostě za původní cenu (!). Dost mě zklamala. Čekal jsem vzpomínky na Č.Šlégla. Bohužel těch je tam asi tak 1/3. Cca 100 stran textu, 35 stran nepříliš kvalitních fotografií. Ostatní jenom různé vzpomínání na vlastní dětství autorek.
Divočina

Divočina

(4x)
Nikol Bou Nikol Bou říká:
Vynikající a inspirativní knížka která přivádí čtenáře nenáročně do nitra, k duši. Je plná důležitých životních otázek. Dobře napsaná, rychle se čte a člověk se k ní rád i vrací.
Sběrná kniha

Sběrná kniha

(4x)
Nikol Bou Nikol Bou říká:
Na knihu jsem se moc těšila, protože na ní hodně upozornují noviny, ale recenze nemají pravdu. Knížka je dost suchá a náročná. Nečte se snadno. Je plná politiky a feminismu. Její dokumenty miluju, ale kniha mě bohužel velmi zklamala.
Čemu se smála Adina Mandlová?

Čemu se smála Adina Mandlová?

(2x)
Nikol Bou Nikol Bou říká:
krásně, čistě a s láskou napsaná kniha. Je radost si číst tak pěknou čestinou poctivě napsanou monografii z první republiky. Výpovědi kolegů na Adinu Mandlovou se v textu dosti liší. Někdy i si vysloveně odporují. Jasně z toho vychází, že co člověk, to názor.
Jan Kraus: Můj soukromý buzynes

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes

(2x)
Nikol Bou Nikol Bou říká:
Zajímavá kniha známého moderátora, který ale jak často opakuje je především podnikatelem. Název zdánlivě odkazuje do gay oblasti "buzynes" a člověk by tudíž očekával coming out, ale jedná se jen o špatně gramaticky napsané anglické slovo busy, což by se mohlo zdát vtipné.
Otevřený deník

Otevřený deník

(3x)
Stanovský Michael Stanovský Michael říká:
S Janem V. jsem se tak trošku znal přes tátu. Po návratu z exilu mi ve své knihovně ukazoval několik regálů "deníku", ze kterého připravoval k vydání Otevřený a Pařížský. Škoda, že nepřipravoval všechno. Asi věděl, že je těžce...
Více
Zobrazuji 1 - 20 z 845 položek
1 2 3 .. 43 > >>
Zobrazit 20 40 60 100 položek