Noční stolek

Miloně Čepelky

Narozen 1936 v Pohoří blízko východočeského Opočna, absolvent Vysoké školy pedagogické v Praze, obor český jazyk a literatura. Pak tři roky (1958 - 61) učil v Novém Kníně na základní škole, odtud...
Zobrazit celý text

Můj výběr

Osm múz mého života Otevřít stranu 99

Osm múz mého života

(5x)

Knižní rozhovor, který vznikl po sérii pravidelných setkání u ranní kávy s věhlasným profesorem Josefem Kouteckým, zakladatelem české dětské onkologie.

Miloň Čepelka Miloň Čepelka říká:
Víc než důstojný svazek reprezentující ediční řadu Rozhovory nakladatelství Vyšehrad. Profesně a hlavně mravně příkladný (zde zpovídaný) muž odpovídá jasně, neuhýbavě, a hledáme-li uvěřitelné kladné příklady bez příkras, tady je jako na dlani.
Případ pohřešovaného

Případ pohřešovaného

(4x)
První případ izraelského detektiva, který má podle kritiky šanci stát se legendou. Kniha získala několik cen i nominací, a to i jako dílo krásné literatury.
Miloň Čepelka Miloň Čepelka říká:
Románů z Izraele není mnoho. Originálně spojuje detektivní pátrání po zmizelém chlapci a touhu začínajícího spisovatele psát. Navíc skvěle zpochybňuje řešení a znovu efektně připomíná otázku, co je vlastně pravda a dá-li se poznat vždy a beze zbytku.
Republika v obležení

Republika v obležení

(2x)
Kniha zachycuje první prezidentství Edvarda Beneše, léta 1935–38, se zaměřením na zahraniční politiku a mezinárodní souvislosti československé tragédie.
Miloň Čepelka Miloň Čepelka říká:
Už je to historie, jsme víc než o tři čtvrtě století dál, ale zároveň se tu podává důkaz, že ač je žádoucí učit se z dějin, stále to ke své škodě neumíme. Není moudré vylévat s vaničkou i dítě a je zhoubné opouštět demokracii, i když k ní jsme právem kritičtí.
Stařec na čekané

Stařec na čekané

(1x)
Druhé rozšířené vydání knihy o stárnutí a stáří.
Miloň Čepelka Miloň Čepelka říká:
Jste-li staří, určitě čtěte. Kniha dodává naději, že se přestanete litovat, dá vám smířený nadhled. Jste-li mladí, také určitě čtěte. Ukáže, co na vás čeká, připomene, že to není tak daleko, jak se zdá, a snad i připomene, jak se chovat k...
Více
Za humny je válka

Za humny je válka

Mozaika pohledů na naši civilizaci i na svět islámu, na zřídla napětí i na krutost válečníků, na ty, co se umějí bránit, i na ty, co téměř bezmocně upadli do tenat osudu. Hrozí naší unavené Evropě, že ji nakonec rozloží rychle se množící muslimové?
Miloň Čepelka Miloň Čepelka říká:
Čtení neveselé, avšak varovné a nejednou provokativní, samozřejmě také diskutabilní, nutící k samostatnému myšlení a pochybování. Současné slovo do současných pranic o podobu či podoby světa, ve kterém žijeme a bloudíme.
251 Kč
Ukázky
Dívka jménem Boy

Dívka jménem Boy

(2x)
Kriticky i čtenářsky nesmírně úspěšný román britské autorky o hledání sebe sama.
Miloň Čepelka Miloň Čepelka říká:
Sám jsem sice nedočetl, neboť autorčino polyekranové líčení života její hrdinky mi nedovolí dobře se soustředit, ale zvláštní (snad postmoderní?) těkavý styl a nečekaný fakt, že autorka žije v Praze, může být zvláště pro mladší čtenáře zajímavým lákadlem.

Publikace Miloně Čepelky

Miloň Čepelka v Oko Magazínu OKO

Možné násilí

Video vzniklo v produkci Světa knih a jeho blogu

Možné násilí

 

Dívka jménem Boy

Knižní pól 5. 11. 2016

Jako stopětadvacátý svazek Edice ...

Krása mnou pohrdá

Knižní pól 24. 9. 2016

Korejská, přesněji jihokorejská ...

Knížecí kniha

Knižní pól 4. 6. 2016

Říká se, že Karel Hvížďala ...

Další články