Fotky z časů "za císaře pána" ze sbírky Pavla Scheuflera
/ nakl. Slovart
Pavel Scheufler (1950) je český publicista, historik fotografie a fotograf. Zabývá se převážně fotografií na území Rakouska-Uherska do roku 1918. Od roku 1990 přednáší historii fotografie na FAMU. Má významný podíl na popularizaci počátků české fotografie a jejích průkopníků, jako byli Jindřich Eckert a Jan Nepomuk Langhans. Připravil asi šedesát výstav a vydal přes čtyřicet knih, z toho devět monografií.
Šumava za císaře pána
449 Kč
Pivo za císaře pána
359 Kč
Krkonoše za císaře pána
359 Kč
Lázně za císaře pána
359 Kč
Další články
Serhij Žadan na Světu knihy 2023
Ukrajinský spisovatel Serhij Žadan je jedním z nejdůležitějších tvůrců v současné Evropě a například také držitel Mírové ceny německých knihkupců 2022. Ve válečném románu Internát reflektuje válku v Donbasu v roce 2014. Sugestivní příběh učitele, který uprostřed válečné vřavy vyzvedává svého synovce z internátu, je apokalyptickou vizí ukrajinského pohraničí ohroženého Ruskem.
Populární slovenské foodblogerce vychází kuchařka v češtině
Foodblog Lenivá kuchárka vznikl v září 2015, tedy téměř před 8 lety a za tu dobu získal několik ocenění. Blogerka roku v roce 2017, Nejlepší Wordpress blog v roce 2018 a její první kuchařka se navíc stala v roce 2020 knihou roku na Slovensku.
Které kulturní zvyky spojují Sibiř a severní Kanadu?
Hostem je etnograf Tomáš Boukal. Napsal knihu Po stopách lidojeda, dvacet let zkoumá Sibiř a severní Kanadu. Jaký je rozdíl mezi mansijským lidojedem Menkva a jeho severoamerickým bratrem zvaným Windigo? Které kulturní zvyky spojují Sibiř a severní Kanadu? A kolik dobrých lidí etnografovi na badatelských cestách poskytlo přístřeší? Moderuje Lucie Výborná.