Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Báje a legendy>kniha Kouzelník Merlin

Obálka titulu Kouzelník Merlin

Kouzelník Merlin

Mary Stewartová

Popis: 1× kniha, vázaná, 344 stran, 13 × 20 cm, česky - více

Běžná cena: 199 Kč
U nás ušetříte: 20 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 179 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 163 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Kdo byl legendární Merlin? Čaroděj, který holou rukou vykřesával oheň, prorok, který čítal budoucnost národa ve vodách studánky, moudrý filozof a vychovatel krále Artuše na úsvitu dějin sjednocené Británie? Novým vydáním strhující historické fresky Mary Stewartové o hrdinech slavné keltské legendy vychází nakladatelství Mladá fronta vstříc neutuchajícímu zájmu čtenářů o postavy, stále znovu ožívající na filmovém plátně, z pera známé britské spisovatelky, kterou tato trilogie proslavila na celém světě.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Kouzelník Merlin

  • Nakladatel: Mladá fronta
  • ISBN: 80-204-1118-6, EAN: 9788020411181
  • Originál: The Crystal Caves
  • Překlad: Šťovíčková-Heroldová, Věra
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 344 stran, 13 × 20 cm, česky
  • Rozměry: 13 × 20 cm
  • Rok vydání: 2004 (2. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Kouzelná trilogie

Česká republika, 24.2.2005

(Toto je kvalitní recenze)
Autorka ukázala, že je mistryní ve svém oboru. Napsala bohatou, umělecky hodnotnou knihu plnou kouzelných popisů, propracovaných dějů a skvělých postav. To vše navíc potrhuje autorčin bohatý (až lehce archaický) sloh. Mary Stewartová vnesla svou trilogií nové světlo do tolikrát zpracovaného tématu a patří jí proto mé nehynoucí díky...

Jak jsem nemohl číst dál

Patrik Stach, tokugawa@seznam.cz, Praha, 11.8.2004

(Toto je kvalitní recenze)
Nebylo to dobré. Ani trochu. První díl trilogie od Mary Stewart: Kouzelník Merlin jsem přečetl za den. Ta kniha mě neuvěřitelně dostala. Dokonce si troufám tvrdit, že by dostala každého. Je čtivá, je vtipná, je chytrá, je napínavá a ukazuje legendu v historických souvislostech. A strašlivě vás nabudí k přečtení druhého dílu Meč krále Artuše. Kolik já prolezl antikvariátů! Kolik jsem rozeslal inzerátů – všechno marné. Až jednou... 'Hádej, co pro tebe mám,' povídá Gaia. '???' 'Tak se trochu snaž...' 'Pivo?' svitla mi naděje. 'Ach jo,' povzdechla si manželka ze všech nejmilejší, 'tu knihu, co tak sháníš...' 'COŽE?! Ty jsi sehnala Meč krále Artuše?!' Gaia se zarazila a znejistěla. 'Meč krále Artuše? Ne...' a podává mi Okouzlený kouzelník. Třetí díl! Měl bych mít radost. Ale neměl jsem. Stalo se totiž, co se státi nemělo. První díl jsem přečetl aspoň 5x. Trojka v knihovně se podbízela a lákala: 'Přečti mě, přečti mě, přečti mě...' Ale já vytrval a déle než čtyři roky jsem ji neotevřel! Ta muka, která jsem zažil pokaždé, když mi na první a poslední díl padl zrak! Čtivec Ondrej mě neustále nabízel, že mi dvojku půjčí, ale tvrdošíjně jsem odmítal. Nerad si půjčuji knihy, o kterých vím, že jsou dobré. Strašně moc se mi je pak nechce vrátit... 'Pojď, podíváme se na knížky,' řekla včera Gaia, když jsme míjeli knihkupectví. Nechtěl jsem. Nerad chodím mezi tolik knih, které bych chtěl, ale které si prostě nemohu koupit. Ale nakonec jsem šel. Gaia zamížila mezi své oblíbené stojany, já mezi své. Zrak mi klouzal od titulu k titulu, když tu mě zaujala pěkná vazba s vyobrazením rytíře v románské brni. Pohlédl jsem na titul: Meč krále Artuše! 'Jupí!!!' zařval jsem na celé knihkupectví. Svět kolem sebe rázem nevnímám, jsem ponořen hluboko v pátém století a kolem mne se pohybuje Merlinus Ambrosius, král Uther Pendragon, stará Moravika, Galapas... A královna Ygraine co nevidět povije pancharta Artuše. Až se dostanu na konec trilogie (si do konce týdne), začnu zase od začátku :o)

Mary Stewartová

 
zavřít