Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Filozofie a náboženství> Filozofie>kniha Mimo dobro a zlo

Obálka titulu Mimo dobro a zlo

Mimo dobro a zlo

Předehra k filosofii budoucnosti

Friedrich Nietzsche

Popis: 1× kniha, vázaná, 200 stran, 15 × 21 cm, česky - více

Běžná cena: 195 Kč
U nás ušetříte: 19 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 176 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 160 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Ve svém stěžejním díle rozvíjí významný německý filozof téma nadčlověka z knihy Tak pravil Zarathustra, nadčlověka, který stojí mimo dobro a zlo.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Mimo dobro a zlo

  • Nakladatel: Aurora
  • ISBN: 80-7299-067-5, EAN: 9788072990672
  • Originál: Jenseits von Gut und Böse. Vorspiel einer Philosophie der Zukunft
  • Překlad: Koubová, Věra
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 200 stran, 15 × 21 cm, česky
  • Rozměry: 15 × 21 cm
  • Rok vydání: 2003

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

filosofie síly

Thomas86@seznam.cz, Praha, 18.3.2007

(Toto je kvalitní recenze)
Nejlepší představu si o tomto autorovy uděláme prostředníctvím některých jeho aforismů vybraných z knihy Mimo dobro a zlo:............. Nikoli jejich láska k lidem, nýbrž bezmocnost dnešním křesťanům brání nás upalovat........... Velké epochy našeho života leží tam, kde získáme vůli překřtít své zlo na to nejlepší, co máme............ Oblast od pasu dolů je důvodem, proč se člověk nepovažuje tak snadno za boha.................. Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. A hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe............... Co je činěno z lásky, děje se vždy mimo dobro a zlo.............. Pomatenost je u jednotlivců vzácností – ale u skupin, stran, národů a časů pravidlem.................... Hodně o sobě mluvit může být prostředkem, jak se skrýt........................... Člověk nechová nenávist, dokud si druhého příliš neváží, nýbrž až tehdy, když si ho cení stejně jako sebe nebo víc......................... Nakonec člověk miluje svou touhu, nikoliv vytoužené......... Ješitnost druhých je v rozporu s naším vkusem jen tehdy, je-li v rozporu s naší ješitností................. Morálka je dnes v Evropě morálkou stádního zvířete: tedy, jak my věcem rozumíme, pouze jedním druhem lidské morálky, vedle něhož, před nímž, po němž jsou nebo by měly být možné jiné, především vyšší morálky. [ morálka otrocká x morálka panská ]................ Nebudou zapotřebí jen indické války a zápletky v Asii, aby byla Evropa zbavena svého největšího nebezpečí, nýbrž vnitřní převraty, tříštění říší na malá tělesa a především zavedení parlamentního nesmyslu, včetně všeobecné povinnosti číst ráno k snídani noviny. Neříkám to jako někdo, kdo by si to přál: mně by vyhovoval spíše pravý opak – mám na mysli takový vzrůst hrozivosti Ruska, že by se Evropa musela odhodlat stát se stejně hrozivou, totiž nabýt vůle, a to prostřednictvím nové, nad Evropou vládnoucí kasty, nabýt dlouhé, strašlivé vlastní vůle, která by si uměla klást cíle na tisíciletí: aby tím konečně skoncovala s rozbředle protahovanou komedií své rozdrobenosti a právě tak se svým dynastickým a demokratickým mnohochtěním. Doba malé politiky minula: již příští století přinese boj o vládu nad Zemí – nutnost velké politiky. [ výstižné proroctví na 2.polovinu 19.století ]

^_^

Willlynka.vseznam.cz, , 27.7.2006

(Toto je kvalitní recenze)
pro lidi co jej nedokazi pochopit naprosta zhovadilost ale pro ty co pochopi aspon jedinou vetu to bude znamenat prehodnoceni vsech hodnot...

Recenze recenze

, 9.7.2006

(Toto je kvalitní recenze)
Nic neříkající klišé. Nietzsche by měl radost.

0123@seznam.cz, Ostrava, 18.9.2004

(Toto je kvalitní recenze)
Zase jedno dílo pro všechny a pro nikoho...otázeky hodnotového systému. Iterpretace postujů dobra, zla a třetí cesty: skutečnosti bez vylhaných ideových postoju.

Friedrich Nietzsche

 
zavřít