Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Pro děti a mládež> Ostatní>kniha Straka v říši entropie

Obálka titulu Straka v říši entropie

Straka v říši entropie

Markéta Baňková

Popis: 1× kniha, vázaná, 138 stran, 15 × 21 cm, česky - více

Běžná cena: 245 Kč
U nás ušetříte: 24 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 221 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 201 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Info OKO

Alternativní verze titulu Straka v říši entropie

Straka v říši entropie Bazar - Mírně mechanicky poškozené 147 Kč

Anotace

O lásce, zákonu setrvačnosti, manželství s alkoholikem, gravitaci, krizi středního věku, zakřiveném časoprostoru, plastických operacích, životě v nepořádku, touze po dokonalosti, kvantové neurčitosti, poezii a teorii strun...
Straka v říši entropie jsou bajky pro dospělé i děti. Zvířata v nich luští záhady existence a fungování světa. Zjistíme, proč se hroch udrží na vodní hladině i proč někteří samci nepohrdnou samičkou z igelitu. Jak lišky prochází krizí středního věku a kdo všechno chce být ideálem krásy. Proč nemá smysl bojovat proti nepořádku a jak zatočit s jezevcem notorikem. Jak může notorik pád ze schodů omluvit zakřivením časoprostoru a že i myši mají určitý názor na kvantovou neurčitost.
Vzrušující témata podstaty vesmíru, která jinak bývají pro laika příliš složitá, jsou v této knize podána lehce, jakoby mimochodem. Kniha humornou formou přibližuje klasické fyzikální zákony, které pochopí malé děti, ale dotýká se i náročných témat fyziky moderní doby, určené starším dětem a dospělým. Vhodná je pro rodiče, kteří čtou dětem, ale současně hledají i knihu pro sebe. Zaujme také čtenáře, které fyzika nezajímá, nebo z ní mají dokonce strach – ti najdou především grotesku, jejíž hrdinové po cestě vědy docházejí k filosofii.

Oceněno Magnésií literou 2011 - Litera pro objev roku.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Straka v říši entropie

  • Nakladatel: Prchal Petr
  • ISBN: 80-87003-26-8, EAN: 9788087003268
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 138 stran, 15 × 21 cm, česky
  • Rozměry: 15 × 21 cm
  • Rok vydání: 2010

Zařazeno v odděleních

Zařazeno v tématických nabídkách

Recenze

Recenze v Médiích

Fyzikální bajky ze života se obejdou bez zbytečných vět

Alice Horáčková, iDNES, 2.10.2010
(...) Prvotina Markéty Baňkové patří k nejnápaditějším dětským knížkám, které se mi letos dostaly do ruky. Je také docela možné, že z ní děti i mládež nahlédnou do tajů vesmíru (každou bajku doplňuje i odbornější shrnutí tématu) mnohem snadněji než z učebnic fyziky. Má jen jeden melancholický háček – při četbě si čtenář začíná intenzivně přát, aby se všechny věci mezi nebem a zemí daly vysvětlit fyzikálními zákony...
Hodnocení MF DNES: 80 %

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

WTF?

Roman Tik, 20.1.2014

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Nějak jsem to nepochopil. Bajky jsou nudné a ty fyzikální zákony jsem z toho nějak nevyabstrahoval. A to jsem si myslel že základy fyziky zvládám...

NEUSPOKOJIVÉ

Boris Suchánek, 8.3.2012

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Kniha je neuspokojivá jak pro děti, tak i pro rodiče z hlediska jejího deklarovaného poslání. Nápad využít bajku (příběh), jejímž prostřednictvím se má vysvětlit fyzikální zákon, je dobrý a neotřelý, ale obtížně proveditelný. Výsledkem je sdělení, které většina děti (ale bohužel i jejich rodičů) nemůže pochopit. (Bylo by zajímavé udělat mezi dětmi, které těmto zákonům evidentně nerozumí, průzkum, zda po přečtení knihy je konečně pochopily). K pochopení nepomůže ani krátké dovysvětlení následující po každém příběhu jako „bonus“ pro ty, co vydrželi až do konce vyprávění. Některé fyzikální zákony uvedené v knize jsou tak abstraktní, že člověk s malou představivostí nemá šanci pochopit jejich fungování na základě přečtení či vyslechnutí krátkého textu. Zde je nezastupitelný názorný příklad vnímaný nejen sluchem, ale především zrakem, popř, dalšími smysly, který si nejlépe člověk může sám prakticky vyzkoušet. Velmi důležitý je také způsob a postup vysvětlení se zřetelem k dané úrovni jedince. Kniha by se dala snad použít jako úvod pro klasické vysvětlení, které by šlo poctivou, rozuměj pracnější a zdlouhavější cestou, a které by si kladlo za cíl, že látka bude skutečně pochopena. Možná že kniha odráží dnešní snahu o rychlé získání informací, vzdělání, vlastně o rychlé získání čehokoli. Výsledkem bývá povrchnost. Kromě jedné povídky o touze zvířat změnit vzhled ad absurdum dle módních trendů, je po literární stránce kniha nenápaditá až nudná. Zboží je třeba vychválit, aby se prodalo. Reklama neřeší poctivost. Je na nás, abychom přemýšleli.

Bajky docela príma

pařík, 4.1.2012

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
... koupil a slyšel jsem jenty čtyři na CD. Docela mě ale dostala Poradna slípky Jarmily, která je vážně děsná a dětem bych takovouhle slátaninu nikdy nepustil. Nejen že forma poradny, kdy otázky střídají odpovědi z poradny, je docela ubohá. Nakonec to vyvrcholí radou aby jezevčice i s dětmi opustila líného manžela. A ta si takové řešení pochvaluje...

zklamání

Jindra07, 9.9.2011

(Toto je kvalitní recenze)
Čte se to pěkně a Markéta Baňková do knihy dala bezesporu hodně znalostí a snahy. Bohužel jsem na tom v těchto disciplínách zřejmě opravdu bídně, neboť jsem některé bajky nepochopila, asi to chtělo pečlivější čtení. Čili nebýt toho mediálního humbuku, byla bych nadšená, takto člověk přečte těch pár bajek a řekne si: to je celý?

Kvalitní čtení

Ančule, 18.7.2011

(Toto je kvalitní recenze - 7 hlasů)
Jako žákyně na základní škole jsem s fyzikou měla děsné potíže a měla jsem k ní odpor. Pak mi jedna dobrá duše půjčila tuhle knížku. Byla jsem z ní nadšená. Pomohla mi pochopit i to, co jsem nedokázala pochopit z hodin ve škole nebo doučování. Dřív mě fyzika děsila a hnusila se mi, teď mě fascinuje. Rozhodně je skvěle podaná pro laiky a lze se u ní pobavit i poučit a vynikající úrovni.

Oko Kosmasu

Markéta Baňková

 
zavřít