Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Filozofie a náboženství> Křesťanství>kniha Teologická etika

Obálka titulu Teologická etika

Teologická etika

René Milfait

Popis: 1× kniha, brožovaná, 540 stran, 14,7 × 20,8 cm, česky - více

Běžná cena: 285 Kč
U nás ušetříte: 28 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 257 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 234 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zde zjistíte dostupnost na prodejnách
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Kniha nabízí průřezovou sondu do vybraných základních oblastí fundamentální i speciální (aplikované) teologické etiky, a to v kontextu pluralitní společnosti a sekulárního právního státu, ekumenického a mezináboženského dialogu. Prokazuje, že jí jde o příspěvek k humánnímu utváření lidské praxe, k způsobilosti eticky uvažovat a jednat a o interdisciplinaritu. Nejprve poskytne vymezení základních a rozdílně chápaných pojmů v oblasti etiky a následně vymezí to, co je specifické a jedinečné pro křesťanskou teologickou etiku. Objasňuje základní vzorec a prameny skutečně křesťanské mravnosti. Přibližuje roli křesťanské víry pro teologickoetickou reflexi i křesťanskou mravnost. Potvrzuje, že je teologická etika způsobilá nejen interpretovat křesťanský étos, nýbrž i argumentovat neteologicky. Teologickoetické úvahy jsou teologickoantropologicky ukotveny (pojetí člověka). Hlavními tématy jsou dále Dekalog, aspekty tzv. Magny charty křesťanské mravnosti, přikázání lásky, biblické obrysy pojmu svědomí, příklad nesvobody špatných postojových vzorců závisti se žárlivostí, možnost změny smýšlení, jednání a určení života (metanoia), lidskoprávní a etický princip lidská důstojnost, lidská práva jako součást teologickoetické argumentace, lidská práva a církve, svoboda vyznání, lidská sexualita, otázky spojené s počátkem a koncem lidského života.

Předložená publikace vznikla původně jako učebnice pro studijní programy Pastorační a sociální práce ETF UK v Praze, VOŠ sociálně pedagogickou a teologickou Jabok i pro působení v rámci jejího Centra dalšího vzdělávání. Nyní je určena i pro širokou veřejnost. Jedná se o první české představení této disciplíny od českého autora. Vychází s předmluvou teologického etika Pavla Keřkovského (ETF UK) a obsahuje dva rostovské příspěvky (Barbory Zelenkové: Empowerment přístup v oblasti podpory sexuality a partnerských vztahů osob s lehkou a středně těžkou mentální retardací; Lenky Žákové: Falešné představy o Bohu a jejich vliv na utváření života člověka).

Autor a editor je postgraduálně vzdělán v tomto oboru a dále se mu věnuje v rámci pedagogicko-vědecké činnosti (Jabok/PSP ETF UK v Praze).

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Teologická etika

  • Nakladatel: SUSA
  • ISBN: 978-80-86057-78-1, EAN: 9788086057781
  • Popis: 1× kniha, brožovaná, 540 stran, 14,7 × 20,8 cm, česky
  • Rozměry: 14,7 × 20,8 cm
  • Rok vydání: 2012 (1. vydání)

Recenze

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Pozvání ke knize „Teologická etika v kontextu sociální a pastorační péče“

PhDr. Petr Nesvadba, CSc., 17.1.2013

(Toto je kvalitní recenze - 4 hlasy)
René Milfait je zkušený pedagog a renomovaný badatel. Knihu „Teologická etika v kontextu sociální a pastorační péče“, jejímž je editorem (a z dominantní části též autorem), považuji za vynikající publikační počin, jehož přínos jde jaksi „napříč rezorty“: vstupuje totiž obohacujícím způsobem jak na půdu morální filosofie a morální teologie, tak i na půdu práva, medicíny, psychologie, sociální péče a spřízněných oborů humanitního vědění. Kromě této „mnohopřesažnosti“ oceňuji na knize její teoretickou hloubku, citlivost při vedení pojmových distinkcí a preciznost při kladení jednotlivých tezí a jejich argumentaci. Kéž by všichni humanitní badatelé osvědčovali ve své publikační činnosti tak seriózní přístup!
Jako vysokoškolského učitele etiky a filosofie mne nejvíce obohatilo studium následujících částí knihy: a) kapitoly, jež velice hezky uvádí čtenáře do pojmového a myšlenkového světa biblické antropologie a klade problém člověka jako „imago Dei“ s vyústěním v klíčovou filosofickou otázku: "Co je smyslem lidské existence?" b) kapitoly, představující čtenáři obsažný koncept svědomí (tedy oné morální instance, které každý z nás jaksi „samozřejmě“ rozumí, kterou však René Milfait velice promyšleně předvedl v její „nesamozřejmosti“ a ukázal náročnost oné výzvy, k níž existence lidského svědomí poukazuje; c) několika kapitol, které ve své propojenosti rekonstruují předpoklady, strukturu a mimořádný význam lidské důstojnosti (ať již v rovině teologické, nebo filosofické, právní, lékařské, psychologické atd. atd.).
Nejnovější knihu René Milfaita „Teologická etika v kontextu sociální a pastorační práce“ upřímně doporučuji všem vědcům a pedagogům v oblasti humanitních věd, pracovníkům pomáhajících profesí a ve sféře sociální péče vůbec.

Úžasná kniha

Michal, 16.12.2012

(Toto je kvalitní recenze - 4 hlasy)
Úžasná kniha, která určitě stojí za to mít přečtenou a mít ji doma po ruce v knihovně. Nesetkal jsem se dosud s takovou knihou na českém trhu, která by se zabývala etikou, morálkou, postoji a témat o kterých se málo a těžce mluví verzus víra v Boha, křesťanství a teologie. Je velmi přehledná a srozumitelná i normálního člověka. Vřele doporučuji.

René Milfait

 
zavřít