Touha po romství, daná povoláním hrdiny románu, který svojí profesí obhájce lidských práv a bojovníka proti diskriminaci odkazuje k autorovým zkušenostem v téže oblasti, je kladena znovu a naléhavěji, tentokráte ve sféře citové.
Ve volném pokračování knihy Štěstí tady a teď herečky Květy Fialové a spisovatelky Pavlíny Brzákové se znovu vydáte po cestě k věčné radosti a objevíte další z možností duchovního naplnění.
Esej sleduje proměny tradičního chápání kultury v moderní době. Popis jednotlivých projektů "moderní" kultury - od Matthewa Arnolda k F. R. Leavisovi, Marshallu McLuhanovi, Jeanu Baudrillardovi, Georgi Steinerovi a Zygmuntu Baumanovi.
Publikace Věčný boj s blbcem je pravděpodobně první monografií, která je věnována fenoménu blbství nikoliv v původním, ale v přeneseném a aktuálně užívaném smyslu slova.