Netradiční kniha Dopis z Jaguari v Brazílii do Kněžmosta v Čechách, založená na dopisu Josefa Egerta, který emigroval v 19. století do Brazílie. Kniha je napsaná jak v češtině, tak i v portugalštině.
Jak prožít život po čtyřicítce? DRUHÝ DECH - kniha rozhovorů se známými českými a slovenskými osobnostmi / Jan Přeučil, Ondřej Neff, Jana Paulová, Doc. Jan Měšťák, Kamila Magálová, Božidara Turzonovová a další/.
Titulem František Bílek a jeho pražský ateliér se prolínají unikátní, dosud nepublikované dobové fotografie, které ukazují život a tvorbu Františka Bílka v novém světle.
Kniha není pouze životopisem jednoho generála. Je to také práce, která se zabývá politickými a vojensko-historickými aspekty celého období, kdy se Bagration účastnil každé války vedené Ruskem od r. 1794 až do r. 1812 (s výjimkou konfliktu s Persií).
Na 8 tis. kilometrech ujetých za dvacet dní se z běžných každodenních zážitků skládá obraz naturelů jednotlivých národů Evropy na západ a jihozápad od nás. Jediným pevně daným cílem je maják na Gibraltaru.
Námětem předkládané knihy je jihočeská krajina. Kromě samotné krajiny, lesů, rybníků a mnoha přírodních památek je v rámci každé přírodní oblasti popsána i řada sídelních útvarů (měst a vesnic), které dotvářejí krajinu.